Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam másfél éves...

Elrontottam másfél éves kislányom. Hogyan csináljam vissza?

Figyelt kérdés
Az evésről van szó. Semmit nem eszik meg csak az édességet , kekszet , gabonapelyhet , joghurtokat , pudingokat , szóval mindent ami édes és nem egészséges. Tudom , hogy az én hibám , hogy idáig jutottunk. Próbáltam több kaját is kínálni neki , főzeléket , húsokat de nem eszi meg. Olyat is próbáltam , amit nem én főztem , de az sem ízlik neki. Ha nem adok neki a fogához való falatokat , akkor egész nap nem eszik semmit. Ugyanígy vagyunk az ivással is , csak a teát hajlandó meginni , a vizet nem. Tegnap pl. csak vizet adtam neki és egész nap egy kortyot sem ivott. Hogyan tudnám rászoktatni az egészséges ételekre?
2011. márc. 29. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az én kisfiam is ez a kategória. És ami most bejött az az aloe first akárminek a vitaminja, napi kettőt kap és hihetetlen nem tudok olyat elé tenni amit ne enne meg. A múltkor ebédre megevett egy almát, 1 dl levest és 2 dl főzeléket. Azóta az általad felsoroltakból semmit nem kért és nem evett.

Egyébként nem hiszem, hogy a te hibád, mert nekem a nagy kicsit sem ilyen. ő mindent megeszik, sőt most cukorbeteg lett és gond nélkül tartja az étrendet az első perctől kezdve. A kicsi viszont dettó, mint a tied. Vele nem is tudom mi lenne, ha speciális étrendet kéne tartania.

2011. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A teáról úgy lehet leszoktatni, hogy egyre kevesebbet teszel a vízbe. Két hét alatt elhagyod belőle a teát apránként, és észre sem fogja venni. Ha drasztikusan, azonnali megvonással csinálod, persze, hogy nem tetszik neki. :)


A kajákkal kapcsolatban: bele kell csempészni neki olyat, amit szeret. Ha az édesebb dolgokra vágyik? Csinálj neki gyümölcsszószt (alma, meggy, vagy vegyes) husival, krumplival, vagy rizzsel. Céklafőzeléket (szintén édeskés), sütőtököt, ananászos husit, stb. Hátha így rákap az egészségesebb kajákra, a főtt ételre is.

2011. márc. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Niktoon ***** válasza:
100%
Kedves 15:45-ös! Megírnád, hogy milyen szertől eszik a fiad? A z én fiammal is ilyen gondok vannak, két éves elmúlt és már mindennel próbálkoztam!
2011. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia,a teára megoldás lehet majd a nyár.Az én most 2,5 éves kislányom is nagyon teás volt,jött tavaly a meleg,szomjas volt,hát megitta a vizet,Azóta mikor melyiket kívánja,azt issza:)
2011. márc. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Forever kids rágótabletta. Erre gyanakszom, mert most kezdtük el szedni és azóta látványos a változás.

Kicsit furcsa ízű, bár az én gyerekeim oda vannak a gyógyszerekért, így imádják ezt is.

És hízott is, már majdnem 13 kiló 3 évesen. És eddig még a 12-t sem érte el.

2011. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!