Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Januárban érkezik a második...

Kriszti83 kérdése:

Januárban érkezik a második kislányom, addig szeretném valahogy "megnevelni" az elsőszülött gyermekemet, hogy legalább a sétáltatás ne legyen gond. Szerintetek ez lehetséges, vagy már elrontottam valamit? Esetleg a korral jár és kinövi?

Figyelt kérdés
A kislányom 20 hónapos, nagyon eleven. Mindenhová felmászik (szék, asztal stb. ), borogat, nem hallagat rám, az utcán sem tudok vele nyugodtan sétálni, mert nem hajlandó megfogni a kezem, szaladgál össze-vissza, mindig ellenkező irányba, mint amerre haladnánk. Még nem beszél, de egyébként mindent ért, csak nem fogad szót.
2010. szept. 4. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a gond nálam is, csakhogy nálunk már itt a szülés ideje pár napon belül.

Én is elkezdtem megnevelni már kb. 4 hónapja, de nálunk rosszabb lett mint volt.Már előre félek mi lesz ha meglesz a kicsi.Hacsak szóba kerül kiveri a hisztit.

2010. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Egyszerűen csak semmibe veszi az intelmeidet,mert gondolom rászólsz,csak nem hallgat rád.A szavaid számára üres fenyegetések.

Javaslom szánj rá vagy 2 napot amikor csak a "megnevelésével" foglalkozol,és ekkor következetes légy.

1x figyelmezteted,ha nem hallgat akkor büntetésbe állítod 2 percre.

Ne inogj meg,ne beszélj vele akkor sem ha pisilni kell,szomjas vagyok,fáradt vagyok stb-vel jön,mert amit mondtál az úgy legyen.

Vissza kell nyerned a tekintélyedet.

Magától nem fogja kinőni (bár úgy lenne),ez tapasztalat.

2010. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem gyakoroljatok biztonságos helyen.Ott, ahol ha elszalad, akkor sem üti el semmi.

Beszéld meg vele, ha szólsz, azonnal meg kell állni, illetve visszamenni. Nehéz lesz, kirojtosodik a szád is. De muszáj ezt csinálni, amíg meg nem szokják. Az jó későn lesz.

De az is lehet, ha meglesz a pici, majd szépen megy a babakocsi mellett. Attól függetlenül, úgyis fel kell őket készíteni a biztonságos közlekedésre, minél hamarabb, akkor is, ha nem érti még jó darabig. Legyen kijelölt hely, ahol lehet szaladozni, de ha szólsz, akkor melletted menjen.

2010. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen (volt), talán már kezdi érteni, hogy nem rohanhat ki az úttestre stb. A baj az, hogy egy ilyen korú gyereknek hiába mondod, hogy elüt az autó, kórházba mész, fogalma nincs róla, hogy mi az hogy elüti az autó...én is kb 100-szor mondom el, hogy nem, nem és nem. Az enyém ilyenkor toporzékol, ordít, és ha olyanja van földhöz vágja magát...kikészít, de mára már elértem azt, hogy fogja a kezem és szépen jön mellettem, csak néha jön rá az 5 perc. Ha pl. hintázni indultunk, elmondtam előre szépen, érthetően, többször, hogy fogni kell anya kezét, az út veszélyes, szót fogadni, nem elszaladni stb. és azt is, hogy ha kirántja magát és hisztizik irány haza. És így is lett. Nem 1x. nem 2x fordultam vele vissza, de nem engedtem, haza jöttünk, nem volt hinta, játszi stb. Szóval következetesen elértem, hogy szót fogadjon. Időbe telik, de megéri.
2010. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de szerintem kicsit elrontottad. Engedékeny voltál vele eddig.

Én az utcai viselkedés tanításakor voltam a legszigorúbb a lányommal, és nem azért, hogy másoknak megfeleljek, hanem mert az élete múlhat rajta, hogy mennyire fogad szót. Pedig csendes, nem forgalmas mellékutcában lakunk, éppenséggel hagyhattam volna, hogy amikor kezdtük a babakocsi nélküli sétálgatást, hadd szaladjon amerre lát.

De én inkább biztonságban akartam tudni, ezért a legelső perctől fogva, ha nem fogta meg a kezemet, egyszerűen nem mentünk sehová. Felkaptam, és visszavittem. 14 hónapos volt, és kb. 3 nap alatt megtanulta, hogy utcán csak kézenfogva. Sose volt hiszti, elszaladgálás, stb. Jó, persze van, hogy 20 percig tart egy 5 perces út megtétele, mert megállunk minden fűszálnál, vagy pl. ha kéri, 5-ször visszamegyünk a sarokra megnézni a csigát (persze ha nem sietünk).

2010. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Megnyugodtam, hogy mások is járnak hasonló cipőben és van megoldás :)
2010. szept. 5. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!