Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom kb.12 hónapos kora...

Kislányom kb.12 hónapos kora óta sír, ha valaki neki nem szimpatikus ember szól hozzá, sőt még néha apósomtól is fél és sír tőle. Valamit elrontottam, vagy ez életkori sajátosság?

Figyelt kérdés
Például ha az utcán sétálunk, akkor szoktak idegenek hozzászólni,nem szokott sírni.Egyéves koráig soha nem félt semmitől, még a Mikulástól sem.:)Egyévesen meg el kezdett szégyenlősködni, és megijed emberektől, a zajos dolgoktól soha nem sír.Ha valaki odahajol és hozzászól akkor szokott néha, és pont a régen látott rokonoktól,akik szeretnék megdajkálni, de ő még oda sem mer menni hozzájuk.Remélem nem én rontottam el valamit a nevelésével kapcsolatosan.Mindig vittem emberek közé,régen soha semmitől nem ijedt meg.Bárki felvehette, még mosolygott is az illetőre.Most meg ez a szégyenlősség, hát nem egyszerű.Egy idő után persze felenged, kb egy óra kell mire megszok valakit.Hogy lehetne erről leszoktatni, hogy ne szégyenlős?
2009. máj. 24. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
sehogy, erről nem tudod leszoktatni, el fog múlni nála. ez a szeparációs félelem. ebben az időszakban szinte minden babánál megvan ez. ilyenkor már különbséget tesz a számára ismert, és valamit jelentő emberek és az idegenek között. vidd ennek ellenére minél többet emberek közé. sokat jelenthet, ha mondjuk játszótérre mentek, ahol felnőttekkel is és gyerekkel is találkozik. nem baj, ha még nem játszik a gyerekekkel, mert még nem tud vagy nem annyira járni beszélni, de figyeli őket és feloldódik majd.
2009. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság az idegenektől, nagy hangú emberektől való félelem. Ha idegennel találkoztok vagy olyannal, aki számára ritkán látott, akkor kérd meg, hogy hagyjon időt a babának, hogy megbarátkozzon vele, ne akarja rögtön felvenni, dajkálni. Neki te vagy a biztos pont az életében, ha látja, hogy te jól elvagy a másik emberrel, kis idő után ő is meg fog vele barátkozni és akár azt is meg fogja engedni, hogy az az ember felvegye. Ilyenkor te mindig legyél a közelben, esetleg fogd meg a kezét, hogy biztonságban érezze magát.
2009. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt, még néha most is kicsit szégyenlősebb.(7 éves).

Van egy 16 hónapos kisfiam is, na Ő aztán senkitől sem fél, pont az ellenkezője! Simán otthagy engem bármikor, bárkivel elmegy.

Szóval szerintem a lányok kicsit félősebbek, de majd kinövi. Szerintem idővel jobb lesz!

2009. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!