Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól normális az átfordulás?

Mikortól normális az átfordulás?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15-én lesz 3 hónapos, de már pár hete átfordult hasról a hátára és azóta is többször csinálta. Ez nem túl korai? Amúgy nagyon erős, fejlett baba, de kissé félek, nehogy hátránya legyen mozgásfejlődés szempontjából.

2021. ápr. 12. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Normális. Az enyém 3,5 hónaposan fordult hátról hasra, ő azt tudta hamarabb. Később is ilyen gyors volt a mozgásfejlődése.

5 hónaposan kúszott, 6 hónapos mászott, felállt és felült. A beszédfejlődése hasonlóan borzasztóan korai és gyors. Vannak ilyen babák.

2021. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem társul mellé feszesség, akkor normális. Nem kell túl sokat aggódni, a babák sokfélék, nincs jelentősége.
2021. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első babám 4hósan fordult át, második 2hó pár hetesen, harmadik meg még mindig csak próbálkozik, 5.5hós. Én úgy tudom hogy pl a kúszás kimaradása nagyobb gond mint hogy valamit korábban/később kezdenek.


Érdekesség hogy pl az első hiába állt és lépegetett kapaszkodva 9hósan, önállóan csak 1évesen ment, míg a második csak 11hósan és ugyanúgy 1évesen önállóan. Ezért gondolom hogy mindegy. Ahogy a fogacskák sem mindnél ugyanakkor bújnak ki,a vége mégis 20db lesz:)

2021. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasról hátra csalóka tud lenni, van hogy a fejük súlya húzza le őket oldalra és onnan csak a lendület viszi tovább hátra.


Ha láthatóan akarattal csinálja, akkor mondhatod, hogy forog.

2021. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Épp erre gondoltam mint a 4.

Kisfiam is elbillent párszor 3 hónaposan, de tudatosság nem volt benne. Védőnő kérdezte is ,hogy gyakran billen-e el, mert az gondot is jelenthet, valahol pl feszes az izomzata.

2021. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 3 hónaposan fordult először hasra és egyből vissza hátra. Aztán 1-2 hétig nem csinálta egyáltalán, majd tökélyre fejlesztette😄

5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan felült, és felállt. Mászni egyenlőre nem akar 😄 most 7 hónapos

2021. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hos kora ota fordul hatrol hasra. Vissza csak 3x sikerult eddig. Most hernyozik, emelgeti a popsijat, billenti oldalra, forog a tengelye korul es allandoan hason van,loki a labaval magat, de meg nem jott ra a kuszas technikajara es emiatt mergeskedik :) Most 4 hos,aktiv baba. Baratnom kisfia 2 honapos volt, mikor kuldott egy videot, hogy kepzeljem el, atfordult a kisfia hasrol hatra. Kuldott egy videot es hat egyertelmuen latszott, hogy amint hasra kerult csak eldolt, mint egy krumpliszsak,mellette nyoszorgott, tehat meg annyi ereje sem volt, hogy hason birja. Nem akartam megbantani, csak annyit irtam, hogy a kisfiam is csinalt hasonlot, de ot a feje huzta el anno. Nem izommunka volt. Azota irt a bnom, hogy hordozni nem tudja kendoben, fesziti magat, kiderult, hogy feszes az izomzata, most tornaznak minden nap.
2021. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Annyit tennék hozzá ahhoz amit a 4# mondott, hogy minden olyan testhelyzet, amibe nem magát hozta, egyedül nem tudja felvenni, általa sérülnek a szabad mozgás feltételei. Erre figyelj!


Egyébként 3 hónaposan már az se lenne korai, ha hátról hasra tudna önállóan fordulni.

2021. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A kezével kitámaszkodik és úgy löki el magát. Amikor először csinálta, akkor én is azt gondoltam, hogy csak magától billent el, és valószínűleg valóban így történt. De tegnap például többször is megcsinálta és egyértelmű volt, hogy úgy löki el saját magát. A lányom egyébként kb 5 hónapos volt, amikor először átfordult, azért gondoltam, hogy még korai. De persze nem egyformák a babák, így is sok mindenben különböznek.
2021. ápr. 12. 13:22
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Az én babám ma 5 hetes és 2 napja átfordul hasról hátra. Eddig azt hittem lassan normális, de most megijedtem 😳
2021. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!