Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól beállított étkezés =...

Jól beállított étkezés = átaludt éjszaka?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy van-e olyan baba, aki rossz alvó volt, és miután változtattatok a napi étkezésén (mikor mit eszik)onnantól kezdve átaludta az éjszakát?


Próbáltam már 10 hónapos fiamnak vacsorára tápszer helyett tejpépet és főzeléket is adni, de ugyanúgy többször ébredt, ezért talán nálunk nem ez a gond, de szívesen próbálkoznék még, ha van valakinek pozitív tapasztalata.


2010. aug. 21. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

talán nem az a megoldás ha már sűrüt eszik és még is elébred.

Fontos hogy egyedül aludjon el este,(délután is ).

2010. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 fotucsok ***** válasza:
szerintem semmi köze nincs a kajához. Vagy a foga, vagy egy fejlődési szakasz, növekedési ugrás. Szeparációs szorongás is okozhatja. Az ember mindig megoldást keres, de szerintem nehéz okot találni. Az én kisfiam olyan kiegyensúlyott egész nap, és bárhol. De ha hajnalban felébred, cicivel akar visszaaludni és ha nem akarom odaadni neki (15 hós, már szokatnám le) fájdalmasan sír, mintha más gyerek lenne. Én sem tudom miért van, de valaki megmondhatná :)
2010. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam 1éves és a mai napig nem alussza át az éjszakákat.Többször ébred (3x-4x) és semmi köze az étkezéseihez.Mi is próbáltuk,hogy hátha több kaja vagy laktatóbb étel beválik, de nem.

Ő ilyen fajta (sajnos,mit nem adnék 1 nyugodt éjjelért) talán kinövi.

2010. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát, köszi a válaszokat! Mi sem aludtunk még át egy éjszakát sem, reméltem, hogy ez is lehet egy megoldás, de ezek szerint nem.. Majd az idő segít :)
2010. aug. 21. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:

egy kicsit nálunk segített.

7 hónapos a babám, 1,5 hónapja eszik az anyatejen kívül mást is. először tízóraira kapott csak kaját, de volt, hogy éjjel félóránként ébredt. pár hete adok neki este, lefekvés előtt is gyümölcsöt, tejpépet, kukoricakását gyümölccsel, mikor mit, így mostmár csak 3-4 óránként ébred szopizni. ez már jelentős haladás, mert 3 éjjel szó szerit félóránként-óránként ébredt szopizni, és nemigen volt mit, így bömbölt, aztán bealudt és kezdte újra. tiszta zombi voltam és nagyon sajnáltam is, egész nap nyűgös volt a kialvatlanságtól.

2010. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem! az enyém 20 hónapos, gondolhatod, hogy eszik mindent rendesen...ha jön a foga, mint most is, ébred éjjel és slussz. kisebb korban meg még a mozgásfejlődés is zavarhatja őket.
2010. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

NÁlunk is segített valamennyire. Kb 2,5 óránként ébredt éjszaka és mindig szopizni akart.

Egy hete adok neki este tejpépet vagy banánt, azóta hajnali 2-ig alszik egyhuzamban, akkor cumit adok neki, 4-kor ugyanez, majd 6-kor kap megint cicit.

Remélem ennél már csak jobb lesz :)

2010. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha éjjel ébred adj neki teát ,attól majd leszokik a ciciről ,ha még szopizik !
2010. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!