Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam 13 hós, nem fogadja el a...

Fiam 13 hós, nem fogadja el a tápszert tegnap óta. Mit adjak neki? Akik nem tápszert adnak már, hogy néz ki az étkezés, hogy aludjon éjszaka, ne kelljen hajnalba?

Figyelt kérdés

sikítva tolja el magától az üveget.

vettem tejet, de az 1 hét mire bevezetem neki, addig gondoltam adok junior italt, azt is be kell vezetni?

nem ragaszkodom a tápszerhez, csak attól aludt, fürdés után kapta, szinte azonnal elaludt, tegnap miután nem fogadta el a tápszert, adtam neki kenyeret, banánt, majd teát. Nehezebben is aludt el. Hajnalban kelt, és tanácstalan voltam mit adjak neki. Nekik még mindig kell a 0,5 l tejalapú étkezés naponta?

Szerintetek mivel próbálkozzak, és hogy legyen tovább?


Köszi a segítséget.


2011. jún. 26. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

nem muszáj már tápszerezni szerintem. Ha nem kell, akkor ajdál több joghurtot, túrót, kefírt, sajtot, ilyeneket, amit megeszik. Lassan bevezetheted a tejet, junior italt (azt nem kell bevezetni)

Elalváshoz meg adhatsz neki teát. De ne granulátumot, hanem 100% gyümölcsteát főzz le. Nem is kell izesíteni, finom igy is. A lányom is megiszik elalváshoz egy üveggel!

2011. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ha ő már ehet szilárd ételek akkor azt is azt is adhatsz neki, de vannak külömböző éjszakai tejpépek is azt szokták szeretni a babák
2011. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányom 14 hónapos korában hagyta el a tejitalt,szintén egyik napról a másikra. Pedig még reggel, este azt itta. De a tej sem kell neki semmilyen formában (kakaó, kávé). A tejbegríz és tejberizs, tejes turmix és szinte minden olyan, ami tejet tartalmaz elutasítva.


Azóta így alakulnak a napjaink:

8 körül kb 100 ml frissen facsart narancslé

10 körül reggeli falatkák (kenyér vajjal, sajttal, párizsi, virsli, szalámi)

alvás előtt 12 körül gyümölcsjoghurt, gyümölcs

15 körül ebéd abból, amit mi eszünk

17-18 között pár falat gyümölcs, krémtúró, tejszelet, túrórudi, tejbegríz(ha megeszi)

19-20 között vagy az ebéd újra, vagy hideg falatkák


Utána fürdés, aztán egyenesen be az ágyba, egy pár korty víz s alvás. Így reggel 7-8 között kel.

Most, hogy voltak ezek a nagy melegek, persze nagyon nem akart működni ez a rend, válogatós is lett és keveset is evett. Remélem visszaáll a rend. Persze ehhez jön még a fogzás nálunk.


A védőnőm azt mondta ne aggódjak, adjak neki abból, amit jóízűen megeszik és kész. (persze nem a nasikra gondolt, hanem a rendes ételekre, főzelékekre, stb.)

2011. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. MA este sem fogadta el sem a tejitalt, sem a tápit, így adtam neki teát. fürdés előtt kapott kenyeret felvágottal sajttal. megevett egy nagy szeletet, így szerintem nem lesz éhes. jó lenne, ha valamit inna, mert ha hajnalban felkel csak teát adok neki. remélem visszaalszik majd:-)

tejet is kiköpte, próbáltam vele megkóstoltatni.

2011. jún. 26. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!