Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend változásával kapcsola...

Napirend változásával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
8.5 hónapos babámnak jól működő napirendje volt. Néhány napja mászni kezdett, ill. magától felült. Így borult minden. Próbáljam a lehetőségekhez képest tartani a jól bevált rutint, vagy bízzam rá teljesen az új napirend kialakítását? Az is lehet, hogy visszaáll a régi rend? Mennyi idő alatt rendeződik majd kb.? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinél hogy zajlott ez (ha volt ilyen)?
2010. aug. 21. 14:28
 1/6 fotucsok ***** válasza:
Nem tudom konkrétam mire gondolsz?, de ha a déli alvás tolódott el, az normális lehet. Lehet, hogy most annyi a "tennivalója" :) azaz felfedeznivalója, hogy kevesebbet alszik. Egyébént én azt vettem észre, hogy mindig változnak. Mire beáll egy jó kis anpirend, addigra változik. Kevesebbszer eszik, kevesebbet alszik, korábban/később alszik el este, éjszaka újra felébred stb. Szerintem figyeld őt és hagyd, hogy alakítsa magának,illetve te alakítsd az igénye szerint.
2010. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ma pl. konkrétan az történt, hogy megvolt a szokásos dél körüli 1 óra hosszat tartó szunya, azután a szokásos főzelék következett volna, de sírt, nem nagyon evett, még cici sem kellett (ez nálunk nagy szó), láttam hogy álmos, és most már megint órája alszik.

Megvolt már az étkezések rendje is, erre tegnap délután plusz két alkalommal kellett megszoptatnom, gyakorlatilag 2 óránként evett.

Leginkább attól félek, ha teljesen "kiengedem a kezem közül" az irányítást, akkor kaotikussá válik a helyzet.

2010. aug. 21. 14:52
 3/6 fotucsok ***** válasza:
első vagyok. Lehet, hogy még álmos volt, csak megébredt és nyűgi lett. Hagyd, hagy aludjon. A cicizés meg nálun olyan,hogy az bármikor jöhetne, akár 10 percenként is, mert a cici az cici :) Cici helyett adj neki mást, ha éhes, bár előfordulhat,hogy csak bújásra vágyik. Szerintem kicsit figyelj, hogy hogy alakul a napja, és ne erőltesd a dolgokat, hogy katonás napirend legyen. Az élet sem ilyen. Nekem mindig azt mondta a védőnő, hogy a fontos dolgoknak legyen meg az ideje, pl reggeli, délidő, esti fürdés, lefekvés. Ez elég a rutinhoz, ő meg majd alakítja magának, és nemsokára beáll egy újabb rend :)
2010. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbáljuk!
2010. aug. 21. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem ahogy nőnek, többször is előfordul, hogy alaktani kell az addig bevált napirenden, mert egyre többet bírnk ki ébren stb.

8 hónapos korban egyébként is megnőhet az alvásigény, mert a mászással már nagyon lefárasztja magát. 3-6 hónapos kor körül a legkisebb az alvásigény, mert még nem mozog annyit, hogy eléggé elfáradjon. Lehet, hogy most jött el az ideje a délutáni nagy alvásra való áttérésnek...

Próbáld meg azt, hogy kicsit még tovább legyen ébren, pl. 13-ig, ha úgy jön ki, próbáld meg még alvás előtt etetni, aztán után jöhet a nagy délutáni szunya. Sokan 1 éves korban hagyják el a délelőtti alvást, de van baba aki már hamarabb.

Azt nem írtad, hogy hányszor alszik egy nap? háromszor rövidet, Vagy már csak kétszer? Lehet, hogy már az egy hosszabb alvás is elég lenne neki.

Viszont az is lehet, hogy ez csak egyszeri alkalom, ilyen előfordulhat, hogy valamiért kicsit felborult a bioritmusa, de hamar visszaáll. Ha pár nap alatt nem rendeződik, akkor szerintem érdemes az igényeihez igazítani a napirendet, s az újat megszokni!

... amíg az meg nem változik... :)))

2010. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, nálunk az alvás elég érdekes nappal, mert reggel össze-vissza kel, van, hogy fél 6-kor, olyan is, hogy fél 8- kor, ma pl. negyed 5-kor :( De akármi van, fél 9- 9 körül már nyűgös, dörzsöli a szemét, ásítozik, beteszem a babakocsiba, már alszik is. Ez általában 40 perc-1 óra.

Aztán 12-fél 1 körül (ez még ebéd előtt van) megint alszik 1- másfél órát. Végül kb. 40 percet 4- fél 5 tájékában. Tehát 3x egy nap. Próbáltam kihagyni a délelőttit, de óriási nyűglődés lett a vége. Reggel ha nagyon korán kel próbálom visszaaltatni (cici, ringatás), de sajnos nem megy.:( Remélem most ez is rendeződni fog.

2010. aug. 21. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!