Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van a.k.i úgy érzi nem bír el...

Van a.k.i úgy érzi nem bír el egy csecsemővel vagy túl sok neki?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 18:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
24%

20!

És mesélj, mit tudsz csinálni abban a fél órában? Mert például aludni, kipihenni magad nem....

2021. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
18%

#21

A 3-4x fél óra nyilván a nappali alvása, nem az egész napi, éjszakával együtt. Olyan gyerek nincsen, amelyik 24 óra alatt 3-4x fél órát alszik. Az a gyerek pár nap múlva már nem lenne életben.

Aludni és kipihenni magad nem a nappali fél óra alvásai alatt kell, az elég nehéz ügy lenne.

A 11 hónapos lányom alszik 2x1,5 órát nappal, és 11-12 órát éjszaka. Ez 14-15 óra alvás. Egy csecsemőnél abszolút reális a 18, nyilván nem szentírás, lehet hogy csak 15, lehet hogy 20, de azt ne magyarázza meg nekem senki, hogy egy darab kisbaba mellett nincs idő pl az alapvető dolgokra otthon. Max ha valaki tisztaságmániás és napi szinten porszemteleníteni akar, vagy ördögtől való dolognak tartja a kajarendelést a rosszabb napokon, vagy hobbiból minden nap élére vasalja az összes ruhát a háztartásban...

2021. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
48%
Jól mondod, olyan gyerek nincs. Olyan viszont van, amelyik éjszaka több huzamba alszik maximum 2-3 órát, napközben pedig 1-fél órát. Így kicsit nehéz kipihenni magunkat.
2021. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
33%
Ja és még annyit, hogy az első pár hónapot kell csak kibírni, ha már kicsit nagyobb, simán lehet mellette is házimunkát végezni...játszószőnyegen, autós hordozóban, pihenőszékben elvoltak a konyhában is, amikor már leköthető volt a figyelmük valamivel. 3-4 hónaposan, amikor már nyúlkálnak a dolgokért, a fiam volt hogy egy üres rizsesdobozzal molyolt a hordozóban, amíg főztem. Ilyesmik. De ha nincs így el, magadra is lehet kötni, én ugyan sosem próbáltam, de sokan esküsznek rá.
2021. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
77%

#22: nekem pl. olyan baba jutott, aki napközben 3x 30 percet aludt ès előtte òràkig altattam. Èjjel pedig hasfàjàstòl òrànkènt kelt ès sokat is volt èbren. Amikor ő aludt èn vìzszintesben voltam, hàzimunkàt nem csinàltam, ètelt az anyukàm hozott/rendeltem.

Kèsőbb sem lehetett letenni, cipeltem/hordoztam (azèrt 8+ kilòs gyerekkel nem olyan buli ìgy a hàzimunka) Onnantòl lett könnyebb, amikor màsszott, 10 hòs koràtòl el volt 10-10 percekre, amikor tudtam valamit is csinàlni.

Nem mindrnkinek van könnyű babàja.

2021. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Nekem éjszaka 9től 1ig kb.3x megébred, utánna kb3oraig okés , majd 4ig vmikor megébred több időre, most kb.40perce ébren van, mozgolódik.

Majd 5fele elalszik kb.fel 7kor újra felébred eszik majd. Ha szerencsém van bealszik 9 íg alszik max fel 10. Ha nem akkor kb 10kor visszaalszik 40 percet max. Aztán d.u 3ig biztos nem alszik,általában 5kor alszik el , de akkor is kb.fel órát alszik egyhuzamban. Majd 7-8korfurdes altatás elalszik de 5-10perc után éber és 9-fél 10 kör alszik vissza.

Kb.ennyi, korábban azt hittem hogy egy baba nem tud el lenni ha 15-20orat nem alszik.

A baj H szopizas közbe mindig bealszik de amikor abbahagyom felébred.

Ezért nehéz.

De látom más is van hasonló helyzetben.

2021. máj. 10. 04:39
 27/27 anonim ***** válasza:
El fog ez múlni, hidd el. Az elején még a túlélésre kell játszani, de aztán szépen be fog állni minden. Szoptasd akkor fekve, hadd aludjon egy darabig, ne vedd el tőle. Akár próbálj meg te is aludni vele közben.
2021. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!