Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki egy ágyban alszik a...

Aki egy ágyban alszik a babájával, nem fél, hogy ráfekszik?

Figyelt kérdés
Nekem állandó félelmem, hogy ráfekszem, pedig nem hogy egy ágyban, egy szobában sem alszunk vele. De éjszaka többször megébredek, mert vmiért azt hiszem, hogy ott van velem.
2021. ápr. 14. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kicsi volt a babám én is mindig féltem! Felkeltem hajnalok hajnalán többször is szoptatni és ugye ahhoz magamhoz vettem hogy az ágy szélén ülve túl essünk a sokadik etetésen,félálomban vissza tettem és vissza estem aludni,de többször is arra riadtam fel,hogy "ÚRISTEN RÁ FOGOK FEKÜDNI".

Felpattantam mint akit kilöktek onnan és kerestem.De természetesen még csak az ágyban sem volt soha.🤣


A másik ilyen félelmem az volt,hogy nem tettem vissza a kiságyba hanem vele aludtam el.Ülve.Erre is hányszor felriadtam,de végül mindig a legnagyobb fáradtság ellenére is vissza teleportált két filmszallag szakadás közepedte a baba ágyba sértetlenül.


Akkoriban nekem nagyon furcsa volt,elötte soha életemben nem voltam annyira kimerült.Szerencsére gyorsan átvészeltem és most már arra riadok,hogy "ÚRISTEN KIMÁSZOTT A JÁRÓKÁBÓL".és az a baj,hogy tényleg kimászik.😅


Én attól féltem,hogy egyszer csak lekúszik,leficánkol vagy lelököm véletlenül így mindig inkább vissza raktam a kiságyba.

Most esélytelen lenne nagyobb korban ágyban altatni,mert ameddig nincs 100%-ban elfáradva amint egy pillanatra kinyitja a szemét pattan is fel és megy amerre lát..

2021. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag ösztönösen érzik, hogy ott a baba és így nem. Viszont én sem mertem sosem egy ágyba aludni vele, szerintem kényelmetlen lehet. A babaöböl tökéletes erre, mert mellettem van, de mégsem fenyeget a veszély hogy ráfekszem :)
2021. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Én nem mertem vele aludni, szerintem nem is célszerű. Túlzott aggódó gondolatok szerintem ösztönösek lehetnek, én nagyon meg voltam zakkanva legalábbis.
2021. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem fèltem attòl, hogy ràfekszem. Olvastam az ezzel kapcsolatos kutatàsokat. Hőkameràval megfigyeltèk a csecsemőjükkel alvó szülőket; ösztönösen mindig ùgy helyezkednek, hogy a picinek biztonsàgos legyen. Vettünk egy mòzeskosarat, arra az esetre, hogy ha annyira kimerült lennèk, hogy nem èrzem biztonsagosnak az együtt alvàst, akkor abba tegyem a babàt, de sose volt rà szüksèg.

Egyszer holtfàradt voltam, a baba a kicsi a hàtam mögött feküdt, èn az oldalamon. Az apja felemelte, hogy vigyàzzon rà mìg pihenek. Villàmgyorsan kaptam a baba utàn, ahogy èreztem, hogy elmozdul, addig nem tudtam, hogy van ilyen reflexem :D

2021. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Kövezzetek meg ,de nálunk a baba velünk alszik az első napotol kezdve .van kisagya ,de nem sikerült oda szoktatni . Most 1.5 éves . Soha nem esett le ,nem feküdtem rá ,és még csak nem is kényelmetlen . De persze mindenki tegyen úgy ahogy a legjobbnak látja ....
2021. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád? Az elején nálam is ez volt, feltúrtam a paplant, hogy hol a gyerek? Aztán egyszer sem aludt köztünk 😅 Pár hétig tartott csak, utána lenyugodtam.
2021. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 8 hónapos korától vettem magam mellé egészségügyi okokból. Akkor már nem volt olyan kicsi, egyszer sem feküdtem rá.
2021. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Én féltem de amikor ötödször kellett kikelnem az ágyból friss császáros sebbel, hamar felülkerekedtem a félelmeimen... Akkor még óvatosan úgy feküdtem, hogy oldalt, a baba felé nézzek, mert sosem fordulok hasra, így esélytelen hogy onnan ráfeküdjek. Később észrevettem, hogy amióta vele alszom mindig ugyanabban a pózban ébredek mint ahogy lefeküdtem. Van, hogy ez az éjszaka közepe mert nagyon helyzetet akarok váltani, de alvásközben mindig egy helyben maradok.

Azóta olvastam is tanulmányról, ami ugyanezt hozta ki, hogy az anyai ösztönök meggátolják a bajt (amíg bizonyos szabályokat betart az ember, pl. dohányzás, alkoholfogyasztás tilos), plusz állítólag az anyák már egész kis légzéskimaradásokat észrevesznek ebben a helyzetben ami még plusz.

2021. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Derjaderja ***** válasza:
80%

Mint a 4, 5, 8. Be is szoktam takarni álmomban, alig mozgok, viszont az első mozdulatára felébredek.

Mondjuk a párom oldalán sose mertem hagyni egyik gyereket sem, mert neki nincs anyai ösztöne és dobálja álmában a kis habtestét.

2021. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

6-os!

7 hetes, én is ezt csinálom, megébredek és vmiért kómásan azt hiszem, hogy ott van, pedig sosem volt.

2021. ápr. 15. 02:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!