Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Kisbabás Anyukák,...

Kedves Kisbabás Anyukák, Apukák! Babázás a járvány idején (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom (első baba), és mostanában fogalmazódott meg bennem, vajon hogyan rombolja, befolyásolja a fejlődésüket a járvány.

A mi példánkon keresztül: én vagyok itthon a babával, apa dolgozik, az én szüleimet nagy ritkán látja a kislányom, akkor is maszkban vannak a felnőttek, jóformán idegenek számára, a párom anyukája hál'Istennek rendszeresen jön, őt már ismeri, szereti a babó.

Mi napközben sétálunk ugyan, kétszer is, délelőtt & délután, akkor találkozunk néha a szomszédokkal, kisgyerekekkel, vagy látja a boltban vásárlókat, de őket nyilván csak a babakocsiból figyeli.

Se baba-mama klub, se ringató, a játszótérhez még pici, tesó sincs ugye, alig van emberi kapcsolata szegénykémnek.

Mit gondoltok, sérül a személyiségfejlődésük a szinte zéró interakció miatt?


2021. ápr. 15. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Mi családdal rendszeresen összejárunk szerencsére, de speciális a helyzetünk, mert a többség home office-ban dolgozik vagy olyan helyen, ahol a vírus elkapása nem valószínű.


Ringató meg hasonló helyekre akkor sem mennék, ha lehetne, nálunk minden gyerek jól szocializálódott ezek nélkül. Séta bőven elég. Inkább akkor lesz érdekes, amikor már valóban ideje lesz a társaságnak, pl bölcsiben. Szerintem a nagyobb gyerekeknek az ovi hiány vagy az online oktatás rombolóbb sokkal :-(

2021. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerencsések vagytok :)

Sajnos mivel több krónikus betegségem is van, így akkor se "járnánk össze" senkivel, ha megtehetnénk. De a gyermekes barátaink sem, pedig ők egészségesek. Nagyon óvatos mindenki. Szomszédok invitáltak ugyan, de az említett okból nem kockáztatok, szeretném felnevelni a kislányomat.

A családunk kicsi, nagyszülőkön kívül senki.

2021. ápr. 15. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Még pici a babád, neki elég a közvetlen szerető környezet, szülők és állandóság.


Bolcsisekkel és ovisokkal. Nehéz itthon, ők már nagyon vágynak a társaságra, de még náluk sem akkora gond ha a szülőkkel vannak itthon.


Egy általános iskola alsó tagozatosnak így, otthonról tanulni nem a legszerencsésebb, nekik még a tanulás is új és pont az alapoknál nincs tanári segítség.


Szerintem egy kiskamasz vagy kamasz az akit ez a karantén időszak megvisel, sok ismerősöm gyermeke lett vagy pánik beteg vagy befelé forduló. Az internet függőség is elharapódzik és a szülőktől levállás közösséghez tartozás kialakulása is nehezített.


Persze minden egyedi helyzet más, van gimis aki élvezi az otthonlétet van ovis aki csak tévézik egész nap, mert a szülőknek a másik szobában munka van.


Én ügyeletbe viszem az ovisomat, sajnos ez a vírus velünk marad még, nem lehet hogy sosem visszük őket közösségbe már

2021. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :) ment a zöld pipa!!
2021. ápr. 15. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is 10hónapos. Rossz megélni vele ezt a covidot, tudva, h.pl.barátok gyerekei ennyi idős korukban mennyivel gazdagabb napokat éltek át. Én a maszk miatt is aggódom. Nem látja az arckifejezéseket, mimikát, le van fagyva, ha a maszkos rokonokat látja. Amint nincs a maszk, mosolyog, reagál. Állítólag már vizsgálják a kutatók, h.a babák fejlődésére hogyan hatva covid, a maszk stb..
2021. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5: köszi Neked is a kommentet, mintha én írtam volna!!

Ha pl. a kertben beszélgetek a szüleimmel és ott lekerül róluk a maszk, kislányom rögtön mosolyog, gagyarászik nekik.

Reménykedem, hogy mihamarabb igazi unoka-nagyszülő kapcsolatuk lesz :) és megismerik ezek a pici babák is, hogy nemcsak szemük van az embereknek...

2021. ápr. 15. 13:37
 7/9 anonim ***** válasza:
A mienk 14 hónapos, de mi megyünk a nagyszülőkhöz és összejárunk a szomszédokkal is, játszótérre is megyünk. Ettől függetlenül még így is úgy érzem, hogy ez kevés.
2021. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7hónapos unokahúgom van. Hetente 1x-2x találkozom vele, én mindig maszkban vagyok, ahogy a nagymamája is. Csak a szüleit látja maszk nélkül, illetve inkább csak anyukáját, mert apuka jelenleg külföldön van, tőle is elszakította a Covid😟Amikor találkoznak, akkor ő is maszk nélkül persze. Szerintem eleinte ritkán mosolygott, és én főleg annak tulajdonítom, hogy csak anyukáját tudta utánozni, de persze nem tudhatjuk, hogy békeidőben mennyire lenne mosolygós. Már azért rám is mosolyog néha, meg is tudom nevettetni, de elég melós. Nehezebb dolgom volt, mint az anyukának😕 Megismerni viszont megismer,akkor is, ha új maszban megyek😂 Vannak rituáléink, amit egyértelműen hozzám kapcsol, tőlem kéri 🙂

Azért nagyon szomorú ez szerintem. Biztos hatással van rájuk valamennyire. Egyébként nem szereti a maszkokat. Mindig le akarja tépni.

2021. ápr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8: de aranyos lehet az unokahúgi, hogy az új maszk sem téveszti meg, egyem meg :) :)


Hát, nem gondoltam volna a várandósság elején (2019 ősze), hogy ilyen előfordulhat. Arról álmodoztam, hogy majd egymásnak adják a kilincset a barátaink, kollégáink, s jönnek babázni.

Ehelyett a futárok látogatnak minket legtöbbször, annyi mindent csak rendelni tudunk. Ami valahol komikus, tragikomikus.

2021. ápr. 16. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!