Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekem pár napja el kezdett...

Gyerekem pár napja el kezdett " finnyázni " ,amit eddig jó ízüen evett sorra köpi ki vagy éppen eszik 3-4 falatot. Volt más is ilyen helyzetben ?

Figyelt kérdés
A banánt is falta most köpi ki , húslevest szintén néha 2 nagy tányérral is megevett belőle

2021. ápr. 16. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szimplán csak elérkezett abba a korba, amikor elkezdni feszegetni a határokat, és keresni a kiskapukat. Mondd meg neki hogy ma ez a vacsora, tessék megenni, mindenki ezt eszi. Ha elkezded neki a kedvencét csinalni csakhogy egyen valamit, akkor legközelebb sem fog engedni belőle. Az enyém is előadta ezt masfél évesen, egy hétig csinálta még ezt, utána megunta, mert nem hagytam magam. Hidd el, nem fog éhenhalni a gyerek ha egyszer alig vacsorázik. De ami még működhet ha nem hajlandó enni, az az hogy adsz neki két lehetőséget. "Peti, mit főzzek, tésztát, vagy inkább legyen krumpli husival?"
2021. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ezt akkor csinálja, ha jön a foga. Pár nap alatt rendeződik.
2021. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lassan 1 hete ez megy már. Próbáltam meg mondani neki, hogy nincs más mindenki ezt eszi , együtt is ebédelünk, vacsorázunk de neki nem kell :( igaz jön most 2 foga , de ilyet nem tapasztaltam még
2021. ápr. 16. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ha a banánt és a levest sem akarja enni akkor kétlem hogy a fogzás miatt lenne, de persze minden lehet. Próbálkozzatok minél puhább kajákkal. De ha ennyire semmit nem eszik már egy hete, lehet a pocakja fáj valamiért, vagy egyéb gond van. Vigyétek el a védőnőzöz/háziorvoshoz, biztos ami biztos.

Ha pedig kiderül hogy szerencsére semmi probléma nincs, akkor maradjatok következetesek. Ha nem eszik az ebédből, de fél óra múlva sír hogy éhes, mondjátok neki hogy megmelegítitek az ebédet, most ezt főztétek, más nincs. Hidd el, ha éhes, enni fog. Viszont ha most hagyjátok, és a könnyebb utat választjátok, később valószínűleg iszonyatosan válogatós lesz, és mindig a kedvenc rántott husiját vagy akármijét akarja majd.

De én a helyetekben megpróbálkoznék olyanokkal is, amiket még nem kóstolt. Új gyümölcsök, zöldségek, vagy csináljatok olyan alapanyagokból amiket szeret, valamit, amit még nem evett. Legyetek kreatívak, a banánból lehet turmixot, zabkását, palacsintát, sütit csinálni például.

2021. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Turmixolva szinte bármit és bármennyit megenne, de nem szeretném ha vissza szokna . Sajnos nagyon nehezen szoktunk hozzá a darabos kajához, nem volt egyszerű út.

Köszönöm a tanácsot és nem fogom magam hagyni :)

2021. ápr. 16. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!