Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? Normális reakció volt ez a másik szülők részéről? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Tegnap délután vacsorázni voltunk egy étteremben. Elég gyermek barát hely nagyon szeretjük, egy hatalmas gyereksarok van kialakitva teli játékokkal. A másfél éves gyermekem is ott játszott, volt több kisebb- nagyobb gyerek is. (2-8 évesekig) a szülők vagy ott álltak még a gyerek játszott vagy a közelben ültek. Az történt, hogy az én kislányom kedvesen először nézegette ki hogy játszik, majd próbált ő is bekapcsolódni. De, na és itt jön a csattanó. Volt két kb 3-4 éves fiú akiknek konkrétan nem volt szimpi a lányom, mert merte érinteni egy kockával vagy a kezével azt a játékot amivel ők játszottak. Szerencsére nem lett baja de nem sokon múlott. Egy kisebb fiú (kb 4 éves) egy dobütővel a lányom szemét kis híján ki is szúrta. Elkezdett az arca majd konkrétan a szeme felé csapkodni. Rászóltam hogy légyszíves ne bántsd és kb ő volt ezért megsértődve. A szülők nem szóltak semmit, ami engem mélységesen megdöbbentett. A csapkodós anyja, aki ezt végig nézte akkor motyogott valamit amikor harmadszor kértem már hogy ne hadonásszon a lányom szeme előtt. Utána el is jöttünk mert Csengének ez nem esett jól. Soha ilyen korábban nem történt, járunk közösségbe máshol ilyet nem tapasztaltam. Tudom hogy egy fiú más meg értem én hogy gyerek, de az anyja nem tud rászólni?

Őszintén más volt már így? Egy ilyen helyzetben hogy kell reagálni, vagy mit lehet tenni? Nem vagyok paramami, apuka is látta a jelenetet és hasonló a véleménye neki is. Csak érdekel, higy ezeket a helyzeteket hogy lehet kezelni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 24. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Azt, hogy másfél éves gyereket nem eresztek be egy rakás 2-8 éves közé.
2019. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Természetesen sehogy! Egy gyermekre nem szabad rászólni, nehogy sérüljön a piciny lelke. Gondold el, mekkora lelki traumát szenvedne el szegény kisfiúcska, ha rászólnának. Ezt nem szabad. Dr. Vekerdy is megmondta, hogy a gyerekeknek egész gyerekkorukban csak játszani szabad, a fegyelmezés nagyon megárt. Néha kiszúródik egy-egy szem, de ez vele jár. Ilyenek a gyerekek, ez normális.
2019. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de rajta kívül más ennyi idős is volt és nem eresztettem be mert végig ott voltam vele. Csak megdöbbentett a többi szülő nem törődömsége. Más foglalkozásra is járunk, nem gondolom hogy nem engedhetem be a lányom egy ilyen helyen, mikor ott van más bava és gyerek is.
2019. nov. 24. 22:15
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan ezt lehet tenni amit csinaltal. Se többet se kevesebbet.Masfel evest en se engedek nagyobbak koze egyedul ahogy te se raszolnek arra aki bantja finoman es elvinnem onnan ha a masik anyja nem szol ra a nagyobb gyerekere. Szerencsere en meg nem tapasztaltam ilyet. Szomoru hogy vannak ilyen szulok. Nekem alap h en figyelem es nevelem a sajat gyerekem es megtanítom hogyan kell emberek között viselkedni.
2019. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Én tuti oda szóltam volna az anyukának hogy “raszolnal a gyerekedre, mielőtt bajt okoz? “

En nagyszájú vagyok 😅

2019. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Tisztázzuk először is azt, hogy egy 4 éves nem tudja felmérni, hogy ha egy dobütővel hadonászik a másik szeme előtt, akkor bajt okozhat. A 4 évesek azt látták, hogy a kicsi szét akarja rombolni a játékukat. És ne mondd erre azt, hogy "de csak hozzáért". Ők féltették a játékot (most akár építmény, akár csak egy kisautó), és nem akarták, hogy hozzányúljon.

Gondolom, otthon nincs 4 éves testvére, így nincs tapasztalatotok az efféle konfliktusokban. Mert ami történt, az többé-kevésbé természetes. Az merő véletlen, hogy a dobütő volt kéznél. Ha semmi nem lett volna kéznél, ellökte volna onnan a kislányodat. És nem a másikra kellett volna rászólnod, hanem a kislányodat elhúzni onnan. Egyrészt, hogy a 4 évesek lássák, nem fogja a kicsi bántani az ő játékukat (ettől le is higgadtak volna), másrészt meg persze a saját lányod szemét is megvéded.

Az, hogy a 4 évesre rászólsz, nem sokat ér: ha ő továbbra is veszélyeztetve érzi a maga játékát, nem nagyon fogja abbahagyni, amit csinál (amivel védi a saját játékát).

Ezzel együtt, ha a 4 éves az én gyerekem lett volna, közbeavatkoztam volna (nem rászólok, miközben a seggem meg se mozdítom, hanem odamegyek és kiveszem a kezéből az ütőt). Kértem volna, hogy vegyék be a játékba a kislányt. Aztán persze, ha nem akarják, nyilván nem tudok mit csinálni.

Tudom, te arra vágytál, hogy a kislányodat bevegyék a játékba azok, akikkel ő játszana. De hát ez nem így működik. Ha egy társaságban valakivel jól elbeszélgetsz, te se örülnél neki, ha valaki azt várná tőled, hogy egy más élethelyzetű embert szórakoztass, mert ő veletek akar lenni (egy 4 éves nagyon mást játszik, mint egy másfél éves). Szóval egy kicsit aktívabban léphettél volna te is közbe és nem a kisfiúval, hanem a saját lányoddal kellett volna foglalkoznod. Adott esetben elszórakoztatni, ami persze azt is jelenti, hogy a felnőtt-beszélgetésből, sőt a vacsorából is egy az egyben kimaradsz. Ez is a gond ezekkel a helyekkel: ilyenkor minden szülő rohadtul le akarja dobni magáról a gyerekét (játszótéren ugyanígy!), és más felnőttekkel akarja az időt tölteni. És ez nem mindig működik.

2019. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Mi az, h ne engedje be nagyobbak közé? Könyörgöm.. Ha van nevelve a gyerek, akkor tudja, hogy nem csapkodjuk a masikat, vagy szurjuk ki a szemét, VAGY ha mégsem, de rá szól a felnőtt h ne csinálja, akkor nem csinálja.

:D

Milyen logika már ez...

Kérdező, nem a nemeket kéne itt nézni.

Nekem fiam van és sosem csinált ilyet, legalábbis mióta elmúlt 2 éves tuti nem.

A nevelés számít sokat és az oda figyelés.


Volt már h kisfiam "kapott" kislánytól.😉

2019. nov. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Ennyi idős gyereknek már tudni kellene hogy nem csapkodjuk a másikat.

Mi mondókázós foglalkozásra járunk és a lányom (13 hónapos) oda dobott egy 3 éves fiú vállához egy szivacslabdát. Az anyja egyből "csúnyán nézett" rám. Másik alkalommal az ő fia fellökte tiszta erőből a lányomat. Hát nem vagyok nagy szájú de akkor fel emeltem a hangom hogy azért jobban oda kellene figyelni a nagyobbakra.

2019. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Coffelia ***** válasza:
48%

Az, hogy a 3-4 éves szülője nem szólt közbe, az nincs rendben. De neked is tudnod kell hogy a 3-4 éves gyerekek többnyire időzített bombák, főleg ősz végén, amikor a legkisebb, végre beszokott ovisokon kijönnek az első stresszek. Eleinte imádják az ovot, aztán úgy október közepén rájönnek, hogy ide minden nap menni kell, ami csak tetézi a "hű, rájötetm, hogy nekem aztán TÉNYLEG van akaratom"-jellegű érzelmi feszkót. Én par hétig rá se ismertem a fiamra... az ovi második hónapjábam elkezdett lövöldözni, es mivel mi nem veszünk neki pisztolyokat, hát remekül alkalmazza stukkernek a saját kezét. Párszor már majdnem kiszúrta vele a szemem, és hiába mondtam el 12x, még egy 13. és egy 18. szemkibökős jelenetünk is volt. Heves, akaratos, az érzelmek cunami módra öntik el, azt hittem, hogy kétévesen hajjde dackorszakos volt. Dehogy volt, most lendül bele igazán...

A szúlőknek nyugodtan szólhatsz, hogy ne hagyják, hogy bántsa a tiédet, de még vagy 1000 ilyen lesz, nem csak azért esetleg, mert az illető szülők lusták kozdulni, hanem még akkor is, ha úton-útfélen nevelik a gyereket, mert ez a része a saját tapasztalatom szerint pokoli lassan megy.

2019. nov. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Egy 4 éves már hogy a fenébe ne tudná, hogy ha egy dobütővel a másik felé kapkod, akkor a másik megsérülhet? Ne csináljátok már. Persze, hogy tudja. Ugyanakkor a másfél éves tényleg nem tud még olyan "konstruktívan" játszani, ahogy az egy 4 éves igénye, és pláne, hogyha az egy idegen másfél éves, akkor érthető az "ellenséges" reakció. Attól viszont, hogy érthető, még rá kell szólni. Ugyanakkor a másik szülő nyilván úgy volt vele, hogy étteremben vagyunk, van játszósarok, ahol elvan a gyerekem, legalább nem kell folyamatosan árgus szemekkel néznem. Sajnos itt a másfél évesnek az anyukája az, akinek ügyelnie kell... Szerintem jól reagáltál, de ennyire nem kell megbántódni azért, hogy egy 4 éves nem fog boldogan játszani egy idegen másfél éves babával.
2019. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!