Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdetetek el a szobatisz...

Hogy kezdetetek el a szobatisztasagra szoktatst?

Figyelt kérdés
2,5 eves a kislanyom es ugy erzem erett ra, elvonul, ha intezi a dolgat, mutatja a pelust ha vegzett vele, stb stb ugyh kiprobalnam de nem tudom hogy kell csak siman ultessem ra mondjuk reggel?
2021. ápr. 22. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Mi úgy kezdtük. Reggel-este 1 óra meztelenkedéssel. Azalatt kb 100x kérdeztem meg, nem-e kell pisilni? Aztán jött az, hogy délelött nem volt pelus. Most itt tartunk, 2éves a fiam.

A kaki miatt egyáltalan nem szól még, az délutan megy a pelusba. Illetve mivel még olyan melegek nincsenek, delután pedig csak az udvaron vagyunk, akkor még ráadom.

2021. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Meztelenkedéssel kezdtük mi is, illetve bizonyos időközönként megkértem hogy üljön rá a bilire. Eleinte “székként” használtuk, közben játszottunk, aztán ahogy jöttek a sikerélmények, már tudta mi miatt kérem hogy üljön rá. Nálunk ezután volt egy vissza esés, de volt egy pont amikor egyszerűen nem adtam rá pelust, bepisilt néha, szólt, hogy pisis, átöltöztünk és következő hétre már előre szólt. Megjegyzem, ez a “nem kapott pelust” időszak nem egész napos program volt. Közben ültettem a bilire is, illetve éjjel pelusban volt.


Egy tipp: sokan mondják és nálunk is így volt: Ha reggel száraz a pelusa, több napon keresztül, az mutatja leginkább hogy készen áll a bugyis időszakra. Nálunk is 2 száraz reggel után már nem volt baleset és előre szólt ha pisilnie kellett.

2021. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Olvasással. Sokat olvastam Neki a Bilikönyvet, ami nagyon érdekelte. Aztán egyszer csak működött.
2021. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!