Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek szobatisztasag...

Mikor kezdtetek szobatisztasagra nevelni a picit?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 10. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
2,5 évesen.
2019. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Kb 2 evesen megprobaltuk de nem akarta meg igy hagytuk hogy o valjon meg a pelustol amikor akart. 3,5evesen hagyta el totalisan egyik naprol a masikra ugy hogy ejjelre se kellett neki.
2019. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Pont, ahogy a második válaszoló írja. Két éves körül vettem neki bilit, soha nem érdekelte és soha nem erőszakoskodtam.

3,5 évesen, egyik nap mondja , hogy neki nem kell pelus mert nagyfiú. Attól a naptól kezdve nappalra, és éjjelre is szobatiszta , soha nem volt baleset.

Hagyom a gyereket a saját ütemében fejlődni. És nem kényszerítek rá semmit amire még nem érett.

2019. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Semmikor.

Amikor 1 hétig tiszta maradt a bugyipelus, akkor elhagytuk (ez 3 éves korában volt).

Olyan 2,5 évesen (amikor bugyipelusra váltottunk) kérdezgettem néha, kell-e pisilni, ha igennel válaszolt mentünk pisilni a vécére, de a pelenkát akkor hagytuk el, amikor már nem kellett kérdezni, hanem magától ment.

Bilije nem volt, lépcsős vécészűkítő volt a fürdőben a vécé mellett, azt használta.

2019. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Semmikor. 2 éves volt, mikor vettünk neki bilit. Mindig követett a wcre, egy nap megkérdeztem, kipróbálja? Ráült, és belepisilt. Onnantól szobatiszta. Ágytiszta viszont csak 3,5 évesen lett. Ott is egyik napról a másikra mondta, hogy neki nem kell pelus, nagyfiú. Nem is volt baleset, max fél év alatt 1-2.
2019. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Hosszabb folyamat volt, mivel ec-ztunk reszlegesen, ezert regota volt otthon bili, amire kb. 1,5 evesen magatol neha rault, de nem pisilt bele. Elol volt, ha akarja, hadd hasznalja. 20 honaposan rault reggel, belepisilt, es utana meg vagy 5-6x a nap folyaman (nem volt rajta pelenka aznap), aztan este adtam ra, az megzavarhatta, mert onnantol annyi volt, nem probalkozott tobbet. 22 honaposan ekcemas lett a feneke, akkor olvastam egy cikket pont a ,,Varni, amig keszen lesz ra-mitoszrol” ( [link] es mivel tudtam, hogy ez a pelenkatol van, nem az elso eset volt, nem akartam megint 2,5 honapot szenvedni, hogy aztan amugyis bugyi nelkul szaladgaljon, belevagtunk (a Tiny potty c. konyv segitsegevel). 1 het alatt szobatisztult, a 3-4. naptol agytiszta is lett. Ha nem lett volna a pelenkakiutes, akkor vartunk volna meg szerintem legalabb 2,5 eves koraig.
2019. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
2,5 éves kora előtt elkezdtem próbálgatni, 3 éves múlt egy hónappal, amikor nappalra szobatiszta lett mindössze néhány nap alatt. De még ez előtt néhány héttel is pont ott tartott, mint az első próbálkozásnál (pelenka levesz-becsorog-játszik tovább). Szóval el kellett, hogy múljon 3 éves, hogy zavarja, ha bepisil. Ezt nem lehet erőltetni, vagy "megtanítani", ez egy belső érési folyamat.
2019. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mari53 válasza:
26%
Hogy vittétek óvodába a gyereket, ha 3,5 évesen lett szobatiszta. Amikor az én gyerekeim voltak kicsik 3 éves kortól volt ovi és oda csak szobatiszte gyereket vettek fel.
2019. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8-as, úgy hogy már nem feltétel. Bugyipelenkát kértek. Senki nem csinált nagy ügyet belőle.
2019. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8- as, az ovodaba iratasnak ket feltetele van: betoltott 3 eves kor ( ez sem, ha van hely ) es a kotelezo oltasok meglete.

A szobatisztasag nem az.

2019. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!