Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor erdemes elkezdeni...

Mikor erdemes elkezdeni probalkozni a szobatisztasaggal, terelgetni affele?

Figyelt kérdés
2020. máj. 15. 21:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy ismerosom a 14 honapos gyereket elkezdte bilire ultetni es teljesen el vagyok kepedve ezt mar el kell kezdeni ilyen koran?
2020. máj. 15. 21:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Van olyan is ,aki a születéstől kezdve figyeli a "jeleket " és bili fölé tartja a babáját. EC eznek. Van aki szerint ehhez egy nagyon komoly érettség kell ,ami 3éves kor körül alakul ki .
2020. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
2.5 ev folott.
2020. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, az ismerősöd EC-zik. Semmi köze a szobatisztasághoz. Csak idomítja a gyereket. Pavlovi reflexet alakít és folyton lesi, gyakran viszi. Az EC-s gyerekek többsége 2 év körül besokall és bilisztrájkol. (Benne vagyok EC-s csoportban kíváncsiságból.)
2020. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mondta a védőnő a 18hónapos státuszon hogy el kellene kezdenem a szobatisztasagot kislányommal. 1-2 hónapra rá meg is kérdezte hogy állunk vele. Ők tanulják ezeket ,tehát elvileg akkor el kellene kezdeni. Mondjuk én nem kezdtem el😐 a bilit megvettem,azóta barátkozik vele,már biztonsággal rá tud ülni,gyakran elmondom neki hogy mire való és 1 2 hónap múlva mikor nagyon jó idő lesz,akkor akarom elkezdeni( nem kell sok réteg ruhából kifejteni) akkor majdnem 2 éves lesz
2020. máj. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdes nyárra időzíteni, mert ilyen kevesebb a gond, ha baleset van :)

18 hónap nekem egy icipicit korainak hangzik, szerintem a 2 éves kort érdemes megvárni vele.

2020. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 21 hónapos a fiam. Most kezdük el, de már vagy két hónapja mondja, hogy ő a wc-be akar kakilni. Nagyon ügyes amúgy, a pisi még nem mindig megy, de a kakit mondja és mutatja a wc-t. Szerintem azt érdemes megvárni amíg elkezdi érdekelni a dolog. Ja bilink nincs, wc szűkítőt vettünk.
2020. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2,5 és 3 éves kora között nagyjából félúton lett szobatiszta. De akkor kb egy hét leforgása alatt, és egy csapásra éjszakára is (még egy hónapig adtam rá pelenkát éjjelre, mert féltem, hogy bepisil, de felesleges volt, mindig száraz maradt). Nemigen erőltettük, vettünk bilit, elmondtuk mire való...pisilni elég hamar elkezdett bele, de kakilni a világért sem. Aztán egyszer valami átkattant benne, belekakilt, onnantól simán ment. De nem is sokáig bilizett, talán 1-2 hónapig, aztán hamar átszokott a wc-szűkítőre, szintén magától. Persze mindig nagyon meg lett dicsérve, de nem "szoktattuk" külön.

Fiú, ha ez számít valamit.

2020. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 évesen lett teljesen szobatiszta egyik napról a másikra. Teljesen gyerekfüggő hogy mikor válik rá éretté.
2020. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Amikor tud ülni akkor lehet bilire rakni . Logikus
2021. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!