Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szigorú napirend vagy igény...

Szigorú napirend vagy igény szerinti szoptatás/alvás/játék?

Figyelt kérdés

Gondolok itt most a 6 hónapnál fiatalabb babákra leginkább.

Melyiknek mi az előnye illetve a hátránya? Melyiket érdemesebb követni?


2010. aug. 22. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem szigorú, a baba igényein alapuló de napirend :) azaz egy középút, amiben megismered a babát, mik az igényei, nagyonis van saját bioritmusa, szerintem ehhez érdemes a főbb napirendi pontokat hozzáigazitani. Tehát ha este fél 8 körül mindig bedől a fáradtságtól, legyen azelőtt a fürdetés, be fog könnyen állni, de ha te úgy gondolod, inkább fél 9-kor legyen, az szerintem nem helyes. Vagy reggel is nagyjából egy időszakban megébred, akkor azt kialakitani, mint a rendszeres reggeli ébredés időpontja. Szerintem mindenkinek van eleve ritmusa, kár erővel alakitani azt egy ilyen picinél. A szoptatás meg nyilván igény szerinti, ha sir, mert éhes, mi mást lehet tenni? Hagyni sirni még fél órát, mert nincs etetésidő? :)
2010. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

azt hiszem, mind2 út járható,a lényeg, hogy következetesen ugyanúgy csináld. az a jobb választás, ami hozzátok közelebb áll. erre mondta egy pszichológus, hogy konkrét időhöz, vagy a gyerek igényei szerint legyenek-e a dolgok, hogy egyik sem; a család igényei szerint legyenek.


van olyan barátnőm, aki percre 3 óránként szoptat, és a baba hozzászokott, és már nem is kér előbb enni. éjjel is 3 óránként ébred a babája.


nekem szimpatikusabb, hogy amikor éhes megetetem, de csak ésszerű keretek közt (2-2,5óránál már adok enni, ha kér, de ha alszik 5 órát, akkor nem keltem fel enni. de legjobban a 3,5 órának örülök.) sok körülménytől is függ, dögmelegben persze, hogy hamarabb kér enni, mint máskor.


Nálunk a napirend nagyjából kialakult, de a pontos időket a baba dönti el. Reggel 6-9 közt ébred, 10 táján alszik nagyot, délután sétálunk, fürdetés és utolsó etetés 8-10között, ahogy éhes kezd lenni. Éjjel csak 1x kér enni 2-4 között.

6 hetes babus.

2010. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én inkább a napirendre szavaznék, de azért nem kőbe vésve, stopperórával a kezemben élném ill. élem az életem. Azt gondolom, kell valami rendszer a gyerkőc életébe, és én magam is olyan típus vagyok, hogy szeretem tudni, hogy mit miután csinálok, tervezem én magam is előre a napjaimat.
2010. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mi a kettőt vegyítettük. az elején egész nap csak aludt, én ébresztettem 3-3,5 óránként szopizni, ezt szokta meg. de most már 7 hónapos, 1,5 hónapja eszik is, van, hogy 2, van hogy 5 óra telik el két étkezés között. a rendszer az, hogy ébredés, evés, játék, alvás követik egymást. tehát, ha evés után félórával alszik el, alszik félórát, és felébred, akkor eszik újra. ha 2 órát játszik és egy órát alszik, akkor 3 óra telik el két étkezés között. este ébredés, evés, fürdés, játék, alvás a sorrend. így én is tudom, mire számítsak úgy nagyjából, és a babám is kiegyensúlyozott. de a szigorú napirend részemről követhetetlen lenne, mi nem élünk az óra szerint. sokat mászkálunk, vendégség is gyakran van, nálunk nem menne, hogy pl. fél 8-kor le kell tennem aludni ha törik, ha szakad. biztosan beállna rá a baba, de a mi életvitelünk mellett nem lenne praktikus.

szerintem inkább a baba és a család igényeit összehangolva kell dönteni, a baba meg fogja szokni, akármilyen rendszert is alakítotok ki neki.

2010. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ez a kérds, most az én kérdésem miatt van? hogy hogyan alakítsak a napirenden??

le szeretném szögezni, hogy a napirendünket a babához igazítottam, mindig az ő igényeit nézem, pl. először fél 9 körül volt fürdés, aztán a babám ezt szépen lassan előre hozta magának 7re. nem stopperrel futkosom a lakásban.

de azért ritmussal könnyebb.

akkor kap enni, ha éhes és kér. van, hogy 2,5 óra van, hogy 4 óra telik el. az időpotokat azért írtam, mert ezek körülre esnk az evései. éjjel is egyszer felkel enni, de hogy mikor 1 és 4 között, az attól függ, hogy este mennyit vacsorázott.


szerintem egy rugalmas és nem az időpontokon alalpuló, hanem a dolgok sorrendiségén alapuló napirend klassz dolog. így nagyjából én is tudok mire számítani és a babának is biztonságot ad.

2010. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk csak a fürdetés van/volt egy meghatározott időpontban, minden más igény szerint.
2010. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is rugalmas napirendre szavazok, ami követi a baba igényeit, de azért kissé irányítható, illetve kiszámítható. Egyébként így is szokja meg a baba, és magától alakítja az alvás, evés és játék idejét. Nálunk max. egy óra csúszással mennek a dolgok, attól függően, hogy mikor alszik és eszik, illetve este mikor álmosodik, mennyit alszik délután...stb. Általában ilyen pici korban néhány hétig tartható egy-egy napirend, mert megváltozik az alvási szokás, az evés, főleg, ha megkezdődik a hozzátáplálás. A lányom 7 hónapos 1-2 hét alatt felére csökkent a nappali alvása, éjjel szerencsére alszik végig, néhányszor ébred, vagy felsír a foga miatt, vagy a cumit keresi. Viszont csak 4-szer eszik,hiába is tömném, nem fogadja el a kaját. Szóval ehhez kellett igazodni, de pár nap alatt "kitalálta", hogy mikor mennyit alszik, eszik..stb, és most felállt egy új napirend.
2010. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja! az igény szerinti szoptatás szép dolog, csak éppen fennállhat a túletetés veszélye, illetve semmi sem kiszámítható, így én úgy láttam sokaknál, hogy káoszt eredményezett nagy fáradsággal az anyánál, ami hosszú távon nem is tartható.
2010. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos babám napirendjét igényeihez alakítom, de azért a rendszert megtartom. Az esti fürcsi, kaja és alvás van relatíve fest időpontban, 7 és 8 között, a nappalok attól függnek, mikor kelünk reggel. De érdekes módon délutánra általában a megszokott ritmushoz érünk. Napi 6szor szopi, az egyik hajnalban, ami után visszaalszik. Szóval 5 kaja napközben, kb. 2,5-3,5 órás időközökkel. Két kaja között alvás, de ez változó, mikor mennyi... Eddig egész jól működik a rendszer, bár az éhséget nem nagyon jelzi, mert valószínűleg nem várom meg, hogy nagyon éhes legyen, vagy mert már megtanulta, hogy úgyis kap. Ha nyűgös, lefektetem, nem nézem az órát, ha jó kedve van, addig játszunk, amíg bírja... Ma pl. egész napos kiránduláson voltunk, nagyon jól viselte, mert a rendet azért megtartottuk.

Nálunk a középút vált be, nem ragaszkodok rigorózus napirendhez, de mivel rendszeres időközökben etetek (tény, hogy soha nem várok pl. 5 órát két etetésközött!), ez már maga egyfajta rendszert eredményez...

2010. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!