Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honaposan felallt es lepeget...

7 honaposan felallt es lepeget! Nem korai?

Figyelt kérdés
Kislanyom jovoheten lesz 8 honapos. 6 honapos kora elott 1-2 hettel kezdett kuszni. 6 es fel honaposan negykezlabbol kiult, es kb egy hete felallt. Ma vettem eszre hogy lepeget a kisagyban. Ahogy kiraktsm felallt az agy melle es vegig lepegetett kapaszkodva. Kicsit aggodok hogy ez talan tul korai. Masnak is volt hasonlo babaja? Nem volt ez gond?

2021. ápr. 23. 14:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy maszni eddig meg nem maszott.
2021. ápr. 23. 14:59
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha magától csinálja és nincs szándékosan ebbe a helyzetbe rakva akkor nem gond. Pláne hogy előtte kúszott és mászott is.

Így hogy minden mozgás forma úgy jött egymás után ahogy kell így nem hinném hogy baj

2021. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

A baba akkor jár, amikor akar. Nem gondolkodik azon, hogy jaj nekem csak 5 hónap múlva kéne elkezdenem járni, akkor még maradok ülve...


Egyik barátnőm kisfia 6 hónaposan kezdett járni, most másfél éves, szalad, focizik. Persze a dokival vagy védőnővel konzultálj, hogy a gerince miatt kell e valamire figyelni.

2021. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi most nézem hogy mászni nem mászott, bár a lányom is előbb állt fel mint mászott, de nálunk alapból gondok vannak, és a mászás tornával sem jött össze
2021. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%
De, mondjad neki, hogy légyszi ne.
2021. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem kenyszeritettuk semmilyen testhelyzetbe, megallitani meg nyilvan nem tudom :) mar negykezlab volt hintazott is, azt hittem el fog kezdeni maszni de helyette upni kezdett.
2021. ápr. 23. 15:08
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

Túl sokat van kiságyban. Nem szerencsés, pont emiatt, mert felhúzza magát.

Egyébként ettől még nem fog elindulni, ahhoz sokkal több kell. Én annyit csinálnék, hogy leraknám a szoba közepére, aztán onnan oldja meg. Kénytelen lenne kúszni, majd mászni. A mászásnak nem kéne kimaradnia...

2021. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Sokat van a foldon, es onnan elkuszik az agyhoz, fotelhoz kisagyhoz, radiatorhoz es ott felhuzza magat :)
2021. ápr. 23. 15:26
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

9 hónapos a lányom, szóval tartós hatásokról nyilván nem tudok beszámolni, de pontosan így alakult nálunk is, ahogy nálatok- 6 hósan kúszott, 8 hós kora előtt viszont kutyázásból mászás helyett egyszerűen felállt, majd pár napra rá bútorok mellett kapaszkodva lépegetett. Mostanság azt gyakorolja, hogy meg tud-e állni anélkül, hogy kapaszkodna, csak úgy egyedül. Viszont időközben mászni is elkezdett, szóval nem maradt ki teljesen.


Amúgy pont a napokban olvastam egy cikket, hogy ha kutyázik, akkor igazából tudna ő mászni, csak valamiért nem akar. A kúszás az egyenértékű ebből a szempontból a mászással, mert ugyanúgy összehangolt mozgásról van szó, ahol felváltva kell a jobb-bal oldalát használnia, szóval ha egyik vagy másik esetleg ki is maradna, nem nagy probléma. De mondom, nálunk pl 1-2 héttel az első felállást követte a mászás is, azóta úgy közlekedik, szóval simán lehet, hogy nálatok is ez lesz a sorrend.


Nálunk is amúgy a kiságy rácsaiba kapaszkodva állt fel először, csak nem bentről, hanem kívülről fogta meg őket... Ha fel akar állni, akkor halál mindegy, hogy hol van sokat és hol nincs, megtalálja a módját.

2021. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
49%

Ha kimarad mozgásfejlődési lépcső vagy felcserélődik, az lehet baj az okosok szerint, mert máshogy alakulnak az idegrendszeri pályák, nő az esélye a tanulási zavaroknak.


Személy szerint én erre meggyőző bizonyítékot még nem láttam, pedig a nagyon korai mozgásfejlődésű gyerektől a megkésettig minden van a családban.


Amúgy ja, nálunk keresztfiam 6 hónaposan felállt, 7 hónaposan konkrétan futott. Az apja is gyors mozgásfejlődésű volt, nagyon keveset kúszott és mászott. Én ennyi idősen még fordulni sem tudtam rendesen :-D

2021. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!