Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan mászás nagyon korai?

7 hónaposan mászás nagyon korai?

Figyelt kérdés
7 hónap 1 hetesen tette meg az első “mászó” lépéseit. Azóta is gyakorolja. Nem mondom hogy profi, meg sokszor sír (🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️) ha másznia kell valamiért, de azért csinálja. És szerintem lassan ki is ül. Mire 8 hónapos lesz tuti. Kevéske választja már el attól is. Viszont kúszni nem kúszott semmit sem, csak magán, körbe.

2019. szept. 17. 10:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem korai


Teljesen időben van.


Lányom is ekkor indult, másnap kapaszkodva állt.

Kiült..



13 hónaposan kezdett járni napra pontosan ( nem kapkodta el)

14 hós, már szonte sosem mászik

2019. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Szinte


/ egyébként ő is csak körbekúszott, nem "szabályosan"/


1.

2019. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem korai.Csajom 5 hónapos korában mászott,na az korai volt.Sajnos a kárát is láttuk.
2019. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ez a pont jó, az enyémek is valahogy így alakultak, hogy 7 hónaposan mászás, 8 hósan felállás, 9 hósan lépegetés bútorok mentén és egy-másfél éves kor között kezdtek önállóan járni. Persze egyik sem rögtön ment pont a hónap elején :) és pl. mentek még négykézláb is, miután már tudtak járni, amíg még az volt a gyorsabb.
2019. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
Mind a 4 5 hónaposan kúszott és a 3 nagy 7 hónaposan mászott is. A kicsi most 7 hónapos, őrült módon kutyázik, szerintem hamarosan ő is rájön, hogyan kell. Ülni mindannyian ültek 6-7 hónaposan. 😊
2019. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Picit sajnálom hogy csak körbe kúszott és a klasszikus részét kihagyta, de bizom benne hogy ez nem jelent majd gondot. Úgy tudom, ha sokáig és szabályosan mászik (vagy legalábbis valamelyik csinálja a kúszás mászás közül) akkor az már elegendő😊

Nagyon ügyesek amúgy a babáitok🥰

2019. szept. 17. 15:14
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom miért lettem lepontozva

( kár, hogy indok nélkül lehet)



A körbekúszás is kúszás.


[link]


Egyébként mászni vagy kúszni kell. Elég, ha az egyik megvan.

Én is aggódtam és szakember erősítette meg1.

2019. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Én mint kérdező, mindenkinek zöld kezecskét nyomtam! Számomra pl nagyon megnyugtató volt a válaszod, a linket pedig külön köszi!!!

Ne tudom ki és miért pontozott le, szerintem rendben volt a válaszod!

2019. szept. 17. 15:38
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Én fiam 6 hónapsan kezdett el mászni utána egy hét múlva megtanult ülni és nála is kimaradt a kúszás.

Teljesen egészséges, értelmes lassan 4 éves kisfú :)

Nem kell aggódnod ,nagyon ügyes a babád :)

2019. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem korai egyátalán. Kisfiam most 4 hónaposan már négykézláb hintázott, pár hét múlva elkezdett kiülni. Egyenlőre most kb 3 hete megy ez hintázás/ugrálas előre játékokért. Nem tudni végülis mikor lesz még ebből mászás, de előbb ülni fog, az látszik. Mivel forog mindkét irányban oda-vissza, így a gyógytornász azt mondta nem gond, ő ilyen. Nálunk is előfordulhat, hogy kimarad majd a kúszás, de azt mondta, hogy nem gond, a mászás legyen meg. Szóval ne aggódj :)
2019. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!