Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2.5 hónapos baba sokszor...

2.5 hónapos baba sokszor beüti a fejét a csontosabb mellkasomba. Néha elég erősen. Lehet ebből gond?

Figyelt kérdés
Amikor fel veszem ott a kezem a fejénél, de nem szorítom magamhoz folyamatosan. És van hogy hirtelen tök erősen beleüti a fejét a kulccsontomba, van hogy az arccsontomat fejeli le. És olykor elég erősen.

2021. ápr. 23. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Attól, hogy nem szoritod magadhoz , a nyakát tartanod kéne. Plussz elosegiteni, hogy erosodjon a nyakizma.
2021. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát folyamatosan fogni kéne a nyakát? Az nem akadájozza a fej mozgatásában?

Pl. evés után melkasomon fekszik és hirtelen megemeli a fejét és csatt bele a mellkasomba.

Ne engedjem hogy megemelje? Vagy tudjam előre, hogy most nézelődik, vagy hirtelen lerakja?

2021. ápr. 23. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Tegyétek sokat hasra, hogy erősödjön a nyaka. Lassan már meg kéne tudnia tartani a fejét.
2021. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megtartja a fejét és nézelődik. De van hogy hirtelen lecsapja.
2021. ápr. 23. 22:27
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy a kérdés arra fonatkozik, hogy ilyen koccanások okozhatnak e pl. kisebb agyrázkódást. Vagy nem tudom. Első gyerek.

Tudom erősödjön a nyaka meg minden. De addig minden emelés fogja a nyakát?

Mert az oké, hogy a kezem a feje mögött van, hogy nehogy hátra csapja, megránduljon.

De kb nonstop fogni kéne hogy előre felém se boruljon véletlen. Ez szerintem gátolná a mozgásfejlődésben.

2021. ápr. 23. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Tegyél a mellkasodra egy vékony puha párnát, vagy összehajtott nyálkendőt, hogy tompítsd a becsapódást.
2021. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem 2,5eve ugyan ezen gondolkodtam, mikor lecsapta a fejét rám a fiam. Nem lett semmi baja. De éppen ezért fogtam is, mert én is féltem, nehogy baja legyen.
2021. ápr. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ettől nem lesz baja, akkor már kb. kihaltunk volna... Most ezzel nem azt mondom, hogy direkt hagyd beleverni és jó nagyot odacsapódni a fejét, nyilván vigyázz rá, hogy ne legyen rendszeres, de ahogy a volt főnököm mondta (4 gyerekes apuka): "nem olyan könnyű elpusztítani őket, mint hinnénk abból, hogy milyen kis törékenynek tűnnek" 😃
2021. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!