Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 óránként eszik a babàm!?

2 óránként eszik a babàm!?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kisfiam jövő héten lesz 4 hònapos , 3250 grammal és 49 centivel született.Az eleje òta nappal kb 2 òrànként eszik 80-120ml tápszert, kivéve délutáni nagy alvásnál, olyankor van hogy 3,5-4 òrára eszik. Ma voltunk védőnéninél , 58,5 centi és 5670 gramm, a súlyát picit kevesellte, szerintem rendben van... Többször mondta, hogy húzzam az etetések közti időt 3-4 òrára. Pròbáltam, de lehetetlen, megtömni nem fogom, sírni hagyni sem az éhségtől.

Most a sokadik ilyen után elbizonytalanodtam, hogy rosszul csinálom. Valòban húznom kéne az időt az etetések közt? Egyébként mosolygòs kiegyensúlyozott baba és éjszaka is 9-7ig alszik.



2021. ápr. 21. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit máshogy csinálnod. A gyereked jókat eszik, jókat alszik, jól érzi magát. A védőnő meg hízlalja a kutyáját, ne a te gyereked. Az én védőnőm is állandóan húzogatta a száját, hogy a lányom 400 grammokat hízott csak egy hónapban. 300 a minimum, amit hízniuk kell. Akkor meg? Sosem volt sovány vagy beteg, egyszerűen nem olyan felfújt lufibaba, mint az átlag. Nem tudom miért divat és elvárás úgy felhízlalni a babákat, hogy nem látszanak ki a zsír alól.
2021. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem akarok megbántani senkit, akinek husi babája van, eszméletlen cukik ők is, de annyira fárasztó már, hogy ha valakinek nem gurul a gyereke, akkor egyből cseszegetve van, meg teszik bele az ideget, hogy jaj valami nem oké...
2021. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egészségére.
2021. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Eddig teljesen magabiztos voltam hogy jòl csinálom és azt éreztem, hogy nem kell változtatnom és ez a legjobb a babámnak de most tényleg bizonytalan vagyok, és ez màr kb a hatodik eset hogy ezzel rágja a fülem....
2021. ápr. 21. 15:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy megterhelem a pocakját, sosem lesz napirendje és hogy 4 òránként kéne ilyen idősen ennie és kb 150et
2021. ápr. 21. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Jajaja, úgy kéne, igen... Gondolom nincs egy darab gyereke se. Azok a védőnők vágják állandóan az anyukák fejéhez, hogy a nagykönyv szerint mit, mikor hogyan KELL!! csinálnia egy babának, akiknek nincs gyerekük.
2021. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól olvasom akkor 4 hónapos. A nagykönyv szerint 6 hós korára kellene megdupláznia a súlyát ami nálatok is meglesz, mert gondolom egyenletesen gyarapszik. Nem kell ezen parázni, amíg hízik, jó kedvű, van elég pisis pelus. Az első tanács amit kaptam mikor megszületett a kicsi az volt, hogy amiről a védőnő nem tud abba nem szól bele. Tápszerrel is lehet igény szerint táplálni. Ebbe nem tudott belekötni.
2021. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, akkor is cseszegetve lennél, ha jókat hízna a babád. Az én kisfiam meg az ajánlott gyarapodás felső határán van, rokon -idős - orvos meg már kezdte a “nem akarok beleszólni, de kevesebbet kellene ennie” kezdetűt. 100% anyatejes, mégis hogy adjak kevesebbet? Minden étkezésnél mérjem és pontban 100 grammnál vegyem el, mert... miért is, mikor az egészséges határon belül mozog? Ilyen esetekben mindig megdöbbenek, hogy hogy a fenébe van itt az emberiség, amikor az őskorban a Szavannán szerintem nem volt mérleg, amivel cseszegetni lehetett az anyukákat. Ne foglalkozz vele, egészséges és az a fontos.
2021. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen Mindenkinek, megnyugtattatok!:) Úgy fogom etetni ahogy eddig is.

Kedves 7-es, amiről a védőnő nem tud abba nem szòl bele, ez nagyon tetszik :D Nem tudom ki adta ezt a tanácsot de okos ember :D

2021. ápr. 21. 15:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, jól csinálod! Kislányom 4kg-vak született, 1 évesen lett 8kg. Az védőnő piszkált hogy keveset hízik, az első 4 hónapom rettegés volt emiatt hogy valamit rosszul csinálok, hozzátápláltatni akart 4 hónaposan. (Eszemben sem volt) Hiába szoptattam volna többet,annyit evett amennyit kért, tejem bőven volt, mindig tele volt a pocakja, valahogy mégse ragadtak rá a kilók. Aztán költöztünk,az új védőnő teljesen elégedett volt, amíg boldog, kiegyensúlyozott, érdeklődő, határozottan fejlődik értelmileg addig nem érdekelte mennyi a súlya. Szerencsére a gyerekorvos az elejétől kezdve rendben találta, sőt, meg is jegyezte hogy végre egy normál súlyú kisgyerek. Most 1,5 éves, 9kg, kis duracellnyuszi, semmi baja, csak ilyen alkat.
2021. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!