Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjátok hülyeségnek a...

Nem tartjátok hülyeségnek a Suttogó módszerét? Mi jó van benne?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 17:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Nagyon jó. Mert megkönnyíti az anyuka és gyermeke mindennapjait. Abszolút működik a dolog.
2010. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
48%
Szeritnem nem hulyeseg, vannak benne hasznos dolgok csak a baba akaratat termeszetet is figyelembe kell venni mielott alkalmazzuk, nem csak az szamit amit mi szeretnenk vagy akarunk. Le is van irva a konyvbe, hogy tobbfele baba tipus van (ha jol emlekszem 5-ot sorol fel) es ennek megfeleloen kell alkalmazni bizonyos dolgokat. Nagyon jol lerija, hogy pl. mik lehetnek a jelek a faradsagnal, tulporgesnel, leirja a siras tipusokat. Persze erre az anya is rajon egy ido utan de nem az elejen es foleg nem elso babanal. :) Persze a konyv nem szentiras es van olyan baba akinel bizonyos dolgok nem mukodnek es nem is szabad eroltetni. Pl nallam sem mukodott az az elv, hogy eves utan inkabb jatek legyen napkozben, hogy a baba ne kosse ossze a cicizest az alvassal mert akkor raszokik arra, hogy cicin alszik el. Persze mit kellett volna csinalnom, hogy ha beajult es aludt mint a bunda cici utan, megsem razhattam fel, hogy most pedig jatszunk. :)) Ettol meg latom benne az osszfuggest es tenleg jo otlet de nallunk nem mukodott. Volt ami viszont igen.
2010. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
33%

De! Nagyon nagy hülyeség! A gyerekem 2 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, este 8tól, reggel 6-7ig alszik! Már több, mint 1 éve...

Te! Ez egy akkora hülye módszer!!!!!! :DDDD

2010. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
45%
Minden jó ami benne van.Én eszerint nevelem a gyerekemet és nekem is átalussza az éjszakát,mindenevővé vált és nincs hozzám szoktatva.Nagyon nyugodt baba amióta napirend szerint élünk.Sok kitartás és türelem kell hozzá de sikerülni fog.
2010. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Én kb. 30 oldal után letettem. Kisfiam nyugodt, kiegyensúlyozott, egész nap mosolyog, és 1 hetes korától végigalussza az éjszakát.

Nem szeretném én eldönteni helyette, hogy mikor álmos, mikor éhes, mikor kell játszani, ahogyan én is hülyét kapnék, ha nem lenne szabadságom.

Lehet félreértelmezem... nekem a sógornőm neveli aszerint a gyerekeit, azok a lányok egész nap alszanak, csak enni kelnek fel, összedől a világ ha nem pont időben történik valami. Majdnem 4éves az egyik, a külvilág fele abszolút nem nyitott, nem látja az összefüggéseket és egy csepp önállósága sincsen.

Ha rosszul látom... mi amúgy a lényege a módszernek? Amit sógornőm csinál vagy azért nem olyan vészes

2010. aug. 22. 18:38
 6/43 anonim ***** válasza:
71%

1.miert baj ha egy baba ejjel ebred?

miert baj ha nem tud egyedul elaludni?

miert baj ha a cicit az alvassal koti ossze,anyatej tartalmaz nyugtato ellazito hatasu anyagokat is.

Olyan dolgokon akar valltoztatni a szerzo ami teljesen termeszetes a babaknal es elobb-utobb maguktol is elhagynak


Ez pedig egy idezet,negy gyermekes anyukatol aki mellesleg pszihologus is.



"nagyon káros könyvnek tartom.

Van benne egy-két jó mondat, de az egésznek a szemlélete arra alkalmas, hogy aláássa a mama és a baba kapcsolatát, illetve a a mamának a saját szülői kompetenciájába vetett hitét. Nagyon károsnak tartom azt a fajta megközelítést, hogy a mama és a baba egy lövészárok két oldalán állnak, és az egyik igényei csakis a másik rovására elégülhetnek ki, vagyis a gyerek szükségszerűen "kis zsarnok", akit nem lehet elég korán megfelelő korlátok közé szorítani.

A kötődés, a testközel jelentőségének tagadásával a gyermeki fejlődés legalapvetőbb részét hagyja figyelmen kívül.

A szoptatás szempontjából pedig maximálisan hátrányos, a szerző által leírtak alapból nem felelnek meg sem a tejtermelés, sem a baba élettanának."


Sajnos sok anyukat nem lehet meggyozni a konyv veszelyeirol.


elhagynak.

Raadasul nem is eri meg,sok baba miutan atalussza az ejszakat kezd ujbol ebredni,az anyuka meg kezdheti elolrol a modszert.Igy az anya es gyermek kapcsolat nem szol masrol csak arrol hogy megye a napirend,ataludta e az ejszakat a gyerek vagy nem.

En inkabb elvezem az anyasagot.Es nem farasztom se magam se a gyermekem ilyen idomitasi modszerekkel.

A napirend mindig valtozik egy babanal,hiszen egyre kevsebbet alszik stb

Nem szeretnek egy konyvre figyelni a sajat osztoneim es a babam jelzesei helyett.

2010. aug. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
38%
Olvastam a Suttogót. Nem tartom rossznak. Viszont sajnos annál több tapasztalatom van apszichológus anyák gyerekeivel. Az Isten őrizzen ezektől a neveletlen, elfuserált emberektől. Pszichológus anya gyerekeiból még összesen kettőt láttam normálisat, de ezeket egy anya nevelte, ugyanis testvérek.
2010. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
53%

Valoban sok pszihologusnak van neveletlen gyereke,mert azokat is ugy kezeli mint a betegeit.Szoval errol lehetne sokat irni.

Akitol en vettem az idezetet nem tartozik a fent emlitett katagoriaba.


[link]

2010. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
32%

"Kisfiam nyugodt, kiegyensúlyozott, egész nap mosolyog, és 1 hetes korától végigalussza az éjszakát"


már bocs, de akkor minek olvasod a könyvet, és szólod le? ez azoknak az anyukáknak segítség akiknek nem ilyen földre szállt angyal a gyerekük, hanem vért izzadnak fél óra alvásért, egy káosz az életük és a gyerek egész álló nap üvölt... ahogy az enyém is. Már legszívesebben visszavittem volna a kórházba, annyira nehéz volt vele, és a könyvnek köszönhetően könnyebb lett, nekem is, neki is. Hát ez a jó benne..

te meg örülj neki, hogy ilyen piszok mázlid van a gyerekeddel! lehet a következőnél te is kétségbeesetten olvasod majd az órák óta üvöltő gyerekkel a kezedben,hogy mi a fenét tehetnél még, hogy segíts rajta....

2010. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem erre is vonatkozik az a szabály, ami minden más módszerre: fenntartásokkal kell olvasni.


Az én véleményem az, hogy rengeteg jó dolog van benne és rengeteg butaság. Nekem megérte elolvasni, voltak benne hasznos dolgok, amiket tudtam alkalmazni, de voltak olyan részek, amiknél megkérdőjeleztem, hogy a szerzőnek van-e gyereke vagy vaddisznókat nevel otthon.


Mindenki szedje ki belőle azt, ami neki bejön!

2010. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!