Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hülyeségnek tartjátok hogyha...

Hülyeségnek tartjátok hogyha odajutok orvosnak menjek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék az lenni de sokan azt mondják 6 évet az életemből erre fecsérelni rossz ötlet.

Mellesleg azt is mondják hogy sok orvosnak nem is jön össze.

Kérlek adjatok tanácsot,mert én minden esetre az szeretnék lenni ha egyszer odajutok :')


2010. júl. 5. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Na az orvos nem épp a hiányszakmák közé tartozik.

Egyébként ebben mi nem tudunk tanácsot adni. Neked kell eldöntened, hogy megéri-e rászánni 6 évet az életedből. Ha igazi álmod, akkor mindenképp, mert ez tesz boldoggá.

csak te tudhatod a választ. Másokra hallgatni egy ilyen kérdésben nagy butaság.

2010. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nézz kórházi sorozatokat:D én a Grace klinikát nézem. Elég nehéz, mert rengeteget kell tanulni, nagy rajtad a felelősség, hirtelen kell döntéseket hoznod. De ha ezt szeretnéd, akkor hajrá. Szerintem valami mentőszakmát is találj ki, ha nem jönne össze, nem tetszene 1-2 év múlva. Én álltaorvos szerettem volna lenni 6 évig, mostmeg a divat szakmában szeretnék elhelyezkedi xd
2010. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a valóság elég messze áll a Grace klinikától...
2010. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. júl. 5. 16:34
 5/12 anonim válasza:
100%
az a 6 év az életedböl pontossabban 6 év az egyetem utána a rezidens képzés ami válaszott szaktól függöen + 3-5 év. de ha megtanulsz nagyon jól gy nyelvet külföldön nagyon megéri orvosnak lenni. nem tom mennyi idöd van még odáig, de bizzunk benne h magyarországon is változni fog hamarosan a helyzet mert igy ahogy van most nagyon nem lesz életképes az egészségügy
2010. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
ha orvos leszel, akkor röppenj ki Norvégiába, és ott kereshetsz tizedannyi munkával tízszer annyit, mint itt.
2010. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz még akár Dr. House is:)


Igazából a Tvben azért olyan, mivel olyannak kell lennie, a valóság ettől másabb.

2010. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

n azért az ittenieket se sajnáljuk, a rengeteg parapénztől én még éhező orvost nem láttam, de olyat már igen, aki kifejkezetten még az összeget is megmondja, h mennyit vár el ...


nagyon durva, de ez itt magyarország, a lehetőségek országa, itt ez megy

2010. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban orvos akarsz lenni, de ez más szakmára is igaz, ne az legyen az első szempont, hogy mennyit kell tanulni. Persze a képességeidet azért józanul mérd fel.

Amúgy gyönyörű, de nehéz hivatás. A valóság és a filmek nem ugyanazt mutatják. Azért sok sikert.

2010. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Hát az biztos hogy rengeteget keresnél orvosként és ugye simán felvesznek bárhova mivel nagy a hiány.Viszont igen,rengeteget kell tanulnod
2010. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!