Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjátok hülyeségnek a...

Nem tartjátok hülyeségnek a Suttogó módszerét? Mi jó van benne?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 17:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
69%

Egy babát nem idomitani kell.Te sem akkor eszel, iszol wczel, amikor egy "szakember" szerint szukséged van rá.

Olvasd el William Sears:Éjszakai gondoskodás c. konyvét, aztán dönts melyik utat választod.Ez nem idomitási "sikerkonyv", de olv ashato, használhato és emberi!Ird meg ha olvastad.

2010. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
53%

Utolso vagyok,:)

Most látom a kommenteket, akkor gondolom te is tudod, hogy mire valók az ilyen könyvek;)

Másik kedvenc:Büki andre, Ölelj át!Liedloff, az elveszett boldogság nyomában, a koontinum elv.(bár ebben vannak fura dolgok, a lényege megfogott)

2010. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
76%
Hogyan idomítsam a gyermekemet..?? Erről szól! Köszi nem. Én szeretettel és a szívemmel nevelek.
2010. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Megkaptam a könyvet és félre is dobtam, nem könyvből élem , éljük az életünket. Egy anya anélkül is tudja mi jó a gyereknek, nem kellenek a korlátok. "Suttogó" nélkül is boldog , kiegyensúlyozott a babám. Éjszaka alszik, külön szobában, külön ágyban, eszik rendesen és nagyon sokat nevet, játszik , jól fejlődik és erre nem én tanítottam, főleg nem olvastam hozzá "használati utasítást" Nyugodt vagyok és Ő is az!
2010. aug. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
73%

Ezt írod: "Nem születik senki hisztisnek vagy jó babának, a szülőktől függ mennyire van kielégítve a baba igénye."


Ez egy óriási baromság, már ne is haragudj, de elég buta vagy... igenis vannak alapból nyugodt babák, és vannak hevesebb vérmérsékleűek, sírósak, ezek a különbségek, már a születés pillanatában megmutatkoznak.

legalább nézz utána dolgoknak, mielőtt hülyeségeket írsz le! egyébként ez elég gyakori tévhit a nyugodt babák anyukáinak körében. még mindig csak azt tudom mondani, hogy ha születik majd egy elevenebb babád és hiába fogod egész nap a kezedben, hiába teszed mellre, nem kell neki, és ugyanúgy sír, akkor majd meglátod, hogy nem a szülőtől függ, hogy egy baba mennyit sír újszülött korában.

MÁZLID van, ennyi!!!! Semmivel sem vagy jobb anya, mint az, akinek a gyereke végig sírta az első 3 hónapot, és akinek (pl mint nekem) még mindig kétóránként felkel éjjel! Sőt! Semmit nem tudsz arról, milyen amikor igazán minden energiádat a gyerekedre fordítod, és már alig látsz a fáradságtól, hiszen a te gyereket már első héttől átalussza az éjszakát!!! Ilyenről a legtöbb anyuka álmodni sem mer!

2010. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
47%
Minek szítasz vitát? Ha neked nem tetszik a módszer, akkor ne használd és kész! Senki sem kényszerít rá! De azokat se bánts és ítéld el, akiknek segítséget nyújtott, te sem tudhatod mit hoz majd neked a jövő....
2010. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
88%

20,39-es vagyok, akit a legjobban lepontoztatok, holott én válaszoltam a kérdésre, nevezetesen, hogy mi a jó a módszerben...

Mérhetetlenül rosszul esik mindig, amikor ilyeneket olvasok, "egész nap mosolygós és egy hetes kortól éjszakákat átalvó" babák anyukáitól, hogy azt sugallják, hogy ők ellentétben velem, nem lusták a gyerekkel foglalkozni, és sírni sem hagyják soha.

Hát az olyan babát, aki csak akkor sír, ha éhes, vagy fáj valamilye, vagy én kellek neki, én sem hagynám. Ha egy hét után aludni tudtam volna, akkor ezerszer több energiám lett volna. Én egy éve kétóránként kelek éjjel, 4 óránál többet nem aludtam még egyhuzamban, mióta megszültem. NApi 24 órában a gyerekkel foglalkozom, nem vagyok lusta vele lenni, és igen mondókázom is, már ha vevő rá..

CSakhogy! Vannak babák, akiknél ez nem ilyen egyszerű!

Gondoljon bele mindenki, hogy őszintén mit csinálna, ha az eddigi módszere nem működne, ha a gyerek nem aludna el cicin, ha már dugig ette magát, kakilt, pisilt, ringattad már mindent megtettél és mégis csak sír. Ha elaludt utána 20 perc múlva újra felébred és újabb fél órát sír, akkor is ha felveszed és nem kell neki a cici.

persze lehet azt mondjátok, ti akkor is csak sétálnátok vele és ringatnátok amíg el nem alszik. oké de ha leteszed, abban a pillantaban újra sír. Egy-két napot lehet bírni alvás nélkül, a gyerekkel korzózva a válladon. és utána? mit csinálsz? bele sem tudtok gondolni, milyen az amikor az ember, úgy kimerül, hogy tényleg NEM BÍRJA tovább...

ti csak elítélni tudjátok, az olyan anyukákat, akiknek százszor nehezebb dolguk van nálatok...

2010. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ezek szerint a suttogó módszere se működik... Próbáld ki, hogy "kifárasztod" egy percig ne maradj csöndbe és ha kell cibáld egész nap a seggét. A gyerek sírásának mindig meg van az oka, csak meg kell keresni. Én nem pontoztalak le, legalább is nem rémlik.

A módszert egy nagy baromságnak tartom.


Kedves valahanyadik...nem is mondtam, hogy jobb anya vagyok bárkinél, de ha már egyszer szóbahoztad... igen, különb vagyok annál, aki egy könyvbőlpróbálja nevelni a gyereket, egy vadidegen kókler handabandája segítségével.

2010. aug. 23. 12:23
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok. de igen, nálam legalábbis működött a suttogó. pontosan erről írtam, hogy amíg nem használtam, addig egy káosz volt minden nap. igen kipróbáltam, azt is, hgoy egész nap ringattam és cipeltem. hetekig csináltam, azt nem értem mit értesz az alatt, hogy próbáljam ki, hogy nem maradok csendben.... folyamatosan beszéltek hozzá és énekelek neki. képzeld el én is foglalkozom a gyerekemmel (szerintem sokkal többet, mint te, mert az enyém sose volt el egymagában, nagyon igényli a társaságom). De ennek ellenére, egész nap csak sírt.

Te mit tennél, ha folyamatosan sírna a gyereked? nem aludna rendesen és egész nap nyűglődne? nem pár napig. hetegik, hónapokig. Nem bírtam tovább, ezért kerestem megoldást, mivel az addigi rendszertelen állandóan kézben levés nem jött be. ennyi.

de neked nem kell használnod, ha nem akarod.

és valóban nem vagy jobb anya, csak nagyképűbb. Az hogy valaki segítséget keres, mert a gyereke nehezebb eset az átlagnál, szerintem pont arról tanúskodik, hogy foglalkozik a babájával, jót akar neki és minden tőle telhetőt megtesz. De te egy elég buta és rosszindulatú embernek tűnsz, aki görcsösen ragaszkodik a maga igazához, majd ha lesz dolgod egy sírós, akaratos babával, jó nagyot fogsz koppani... és remélem a hozzád hasonló "kedves" anyukák, majd téged fognak okolni a babád génjeiből adódó vérmérsékletért és azért mert vért izzadsz minden tíz perc nyugalomhoz....

2010. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Hát ha ezzel lenyugodott a babád, akkor az jó.Nem vagyok rosszindulatú, hidd el nekem. Végignéztem, ahogy és amit sógonrőm csinált a gyerekeivel, és azt is, hogy mi lett belőlük. Elszomorító. Érzelemmentes, robot gyerekek, ahol az anya-gyerek kapcsolat a béka segge alatt van.

Ja, és ő egy hangot, még pelenkázáskor se beszélt a gyerekeihez. Bocs, ha megbántottalak, nem az volt a célom.

2010. aug. 23. 12:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!