Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen a baba széklete?

Miért ilyen a baba széklete?

Figyelt kérdés

6 hetes baba széklete vizes állagú, nehezen jon ki,van hogy csak szelcsovel. Voltunk orvosnal azzal a problémával hogy nem tud pukizni es kakilni de a válasz csak az volt hogy megkell tanulnia. Szelcsovezzem ha szukseges.

Csak anyatejes, eleg sokat szopizik.

Nem hiszem h hasmenes mert akkor ki is jonne belole de megszenved minden pukiert is...


2021. ápr. 30. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg adjatok neki espumisan cseppet, nekünk az bejött a pukikra és a hasfájásra.
2021. ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babánál a heti egy kaki is teljesen normális. Inkább a lábával biciklizzetek, masszírozzátok/melegítsétek a pocakját. Meg kell ezt is tanulnia, hagyjatok neki rá lehetőséget, inkább másként segítsetek neki.
2021. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, meg kell tanulnia kakilni, összehangolni a hasi nyomást a végbél záróizmának elengedésével. Ezért van az, hogy erőlködik, és nem jön semmi, holott szélcsöves segítséggel pedig híg a széklete (ami teljesen normális egyébként!)

Sok puki, puffadás a bélrendszer éretlensége, a szopizás során nyelt levegő miatt van. Próbáld többet büfiztetni, ha tudod, de az első kb 3 hónap többnyire erről szól. Nekünk semmilyen "csodaszer" nem vált be, így a próbálkozások után inkább elhagytam az összeset, és 3 hós korára ezek nélkül is rendeződött a kaki-téma.

Szélcsövezéssel óvatosan, tudom, hogy rossz látni, ahogy erőlködik, de inkább tornáztasd, masszírozd a pocakját. Hozzá is szokhat a szélcsőhöz, illetve sérülést is okozhat neki. Én is már csak akkoe használtam, ha nagyon nem ment szegénynek, és láthatóan fájt a hasa, de aztán egyre ritkábban kellett. Ha igény szerint szoptatod, ilyenkor esetleg próbáld meg ismét mellre tenni, mert a szoptatás is beindítja a beleit.

Kitartás!

2021. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fiam szenvedett anno nagyon, kipróbáltuk az espumisant, bio gaiat stb, tornáztattuk. A gyerekorvos azt mondta, hogy 3 hónapos kora után mikor már magától is egyre többet mozog akkor már jobb lesz, 3.5 hónapos volt mikor végre tényleg megoldódtak a problémák. A sokat síró babánk végre nyugodt és mosolygós lett.

Tornáztasd és masszírozzad a hasát. Szélcsövünk nem volt, mikor nagyon szenvedett akkor a lázmérőt vetettük be, nem szokott rá . Sokat aludt hason az én hasamon és sokat ringatta a férjem az alkarjára fektetve. Nem volt egy könnyű időszak. Anyatejes volt.

Esetleg próbáld ki, hogy áttérsz tejmentes diétára, valakinél az is javít a dolgon.

Mikor aztán megszületett a lányunk, fel voltunk készülve a következő 3 hónapos szenvedésre... ehhez képest ő 3 hónapig csak evett és aludt minden gond nélkül, aztán nála később jöttek a problémák mással kapcsolatban.

2021. máj. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!