Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam verekszik, mit...

A kisfiam verekszik, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés

15 hónapos. Természetesen nem hagyjuk, büntibe is betesszük ilyenkor. Tárgyakkal is verekszik. Legycsapóval, portörlővel, de igazából mindegy mi van nála. Természetesen azonnal elkobozzuk. De semmi nem használ. A kutyát is veri. Természetesen ezt különösen nem hagyjuk és nem is tudom miért csinálja, tőlünk ilyet nem lát, elég békés család vagyunk és sosem bántjuk a kutyákat sem. Nagyon mérges vagyok és nem tudom mit tegyek.

Van valami gyakorlati jó tanácsotok? Ahhoz még kicsi, hogy megértse mit magyarázunk neki, persze ettől még mindig mondom, hogy nem szabad, fáj, stb.


2021. máj. 2. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
15 honapos fiam is verekszik. Elmondom neki 1000+1 alkalommal,hogy nem szabad es megmutatom hogy simogasson helyette 😊
2021. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Hogy kell elképzelni, ahogy egy emberrel vagy tárggyal verekszik?
2021. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nála van pl a légycsapó odajön és lecsap vele mintha légy lennék. Oda megy a kutyához és őt is. De kézzel is hátba veregeti. Néha látom, hogy amúgy simogatja (legalábbis szerinte) de néha egyértelműen verekszik. De pl apja ma adta rá a cipőjét a másik párt meg nemes egyszerűséggel hozzá vágta.
2021. máj. 2. 18:01
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Akkor jó, semmi extra, csak az életkori. :) Elmondjátok ezerszer, ha mégis csapkod, akkor kedvesen de határozottan leállítjátok. Idővel majd megtanulja, kitartás.

A kis műanyag motor lesz a következő projekt... Más gyerekére akar ráülni, a sajátját nem adja oda, hisztiben törik ki, ha valaki mégis elzsákmányolja egy pillanatra. :) Mozgalmas időszak, az biztos.

2021. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Neveljétek pankrátorrá és zsebelyétek be a sokk pénz.

Szerintem nagy ember lesz a gyerekből.

2021. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es örülök ha ez úgymond “normális”.
2021. máj. 2. 18:16
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém is ilyen volt. Kb. ennyi idősen kezdte, 2-2,5 évesen tetőzött nála, aztán 3 éves kora körül lecsengett. MINDENT megpróbáltunk, de tényleg mindent, a legkedvesebb módszerektől a legkevésbé kedvesig, semmi nem használt, csak az idő. Óvodás korában az óvónő már "kiemelkedően jólnevelt"-nek nevezte, azt hittem, összekeveri valakivel. :) Most negyedikes, a tej most sem alszik meg a szájában, de semmi magatartásprobléma nincs vele, ha néha szóba kerül más anyukákkal, mennyire vadóc volt, el sem hiszik.

Szóval vannak ilyen gyerekek. Akinek nem ilyet dobott a gép, az hajlamos ítélkezni, meg azt mondani, hogy "nem neveled", de az ilyen egyszerűen nem szabad felvenni. Ők sem tudnák jobban "megnevelni".

A másik gyerekemmel soha semmi ilyen gond nem volt.

2021. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es. Azért kérdeztem itt, mert szerintem mi mindent megpróbálunk normál keretek között, de hátha van valakinek olyan tippje amire nem gondolunk. 🙁
2021. máj. 2. 18:51
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Spriccolóval fújd le
2021. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%
Ez egyfajta erőviszonyt fejez ki köztetek.A fiad a fejedre fog nőni,ezt időben el kell kapni.Ha rádcsap fogd meg a kezét,nézz a szemébe,hogy lássa nem félsz tőle,és mond neki, hogy:Ezt nem szabad!Sokszor kell,és ne hagyd büntetés nélkül,nem kap nasit ha rosszul viselkedik.Ha ez se megy,pszichológust kérdezd.
2021. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!