Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk, ha a 6 hónapos...

Mit csináljunk, ha a 6 hónapos lányunk napközben csak az autóban hajlandó elaludni?

Figyelt kérdés

Nem alszik el itthon sem a pihiszékben, sem a hintában, sem a kiságyban. Már azt is próbáltam, hogy a mi ágyunkban altattam, de ott sem. Viszont az autóban 10 percen belül alszik, bármilyen sírás, hiszti nélkül. De ha megállunk, ébredezik azonnal és esélyem sincs úgy behozni, hogy ne ébredjen fel...


Első babánk, sosem volt gond az alvással, altatással.

Félek attól is, hogy jövőhéten nem lesz itthon a vőlegényem, nekem meg egy éve van csak jogsim és lefáraszt még a vezetés 1-2 óra után. Ne értsetek félre, figyelek, csak érzem magamon, hogy fáradok, elkezd fájni a fejem, stb. Főleg, ha még az utak is csúszni fognak...


2018. márc. 18. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rakd be a babakocsiba és menjetek el sétálni. Ott is el fog aludni. Illetve ha annyira álmos, akkor a kiságyban is, a nagy ágyban is, gyakorlatilag bárhol elalszik. Lehet, hogy amikor altatnád, akkor még nem álmos annyira, de idővel az lenne.

Azért nem kell hozzászoktatni, hogy mindig kocsikáztok, ha éppen nem alszik el a gyerkőc.

2018. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne csessz ki magaddal! Tényleg képes lennél órákat autóztatni minden nap hogy aludjon?!?

Probàlkozzatok inkább babakocsival, azt nem írtad azzal mi a helyzet?

Hosszú tàvon egyébként az àgyban altatásra szoktatás lenne a célszerűbb, sötétíts be, bujjatok össze, simogad, mesélj neki.

2018. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj a babakocsit nem írtam, de azzal is ugyanez a helyzet... Már próbáltuk úgy is, hogy az autóban elaludt és utána rátettük a hordozót a babakocsi vázára, hogy hátha úgy aludna. De nem, esélytelen volt.
2018. márc. 18. 12:59
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Toltátok is a babakocsit? Tehát sétáltatok vele a friss levegőn? Nincs olyan baba, akit így nem nyomna el az álom.

De egyébként meg tényleg, majd ha elég fáradt lesz, hidd el, hogy elalszik. De ha rászoktatod, hogy így altatod, akkor meg leszel lőve, mert ezt szokja meg és máshogy tényleg nem fog elaludni.

2018. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel, hogy egy olyan dologra szoktatjatok ra, ami hosszutavon nem praktikus, raadasul sok idobe es oenzbe jerul. Es mint latod, nem is mindig megvalosithato.

Pl neked is lehetne a pihenoidod, amikor a gyerek alszik, vagy epp ellenkezoleg, megfozhetnel addig, de igy vezethetsz helyette. Nem is pihensz, nem is csinalsz hasznosat.


A baratnomeknel hasonlo volt a helyzet, o is kerdezte a velemenyemet, mondtam, hogy szerintem ebbol egy rossz szokas lesz, en nem tennem.

Otleteltunk ezzel, azzal es tudod mi valt be?

A zugas. Kiderult, hogy naluk a zugo, monoton alapzaj volt az autokazas varazsa. Hajszarito, porszivo, hasonlo is mukodott, nagyon gyorsan elaludt a a gyerek agyban, babakocsiban is.

Szoval youtube-on keresett a baratnom pl porszivos hosszu videot es azt inditotta el altataskor, ez sem kellett sokaig, 2-3 honap utan mar aludt a gyerek enelkul is.

Probald ki esetleg.

2018. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Fú ne ess abba a hibába mint mi.. 10-11 hónapos koráig ez ment hónapokig, volt hogy 3x volt teletank egy hónapba mert első gyerekes,naív szülőként azt hittük ez a normális.

Volt hogy minden nap 2-3 órát mentünk a városba,bár nekünk nem direkt csak ha mentünk valahova rögtön elnyomta a kocsi és sajnáltuk felébreszteni, de utólag biztos már nem csinálnám.

Tényleg próbáld meg akár lakásba is fel-alá tologatni babakocsiba, ha jó idő van utcán, esetleg ölbe, vagy a popóját ringatva, bármit vess be egy idő után el fog aludni, nem fogja kihagyni az egész napos alvást. De ha rutinná válik mint nálunk is anno nagyon nehéz lesz leszoktatni.

2018. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Akkor autokazz vele 3 orat... Hihetetlen, hogy kepes lennel ekkora baromsagra:)
2018. márc. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát ez óriási, egy időben én is úgy éreztem, hogy sehol nem alszik el rendesen, csak autóban, de ott tutira, bármikor.

Tehát a megoldást nem tudom, de együttérzek.

Később szerintem jobb lesz. A 6 hónapos szerintem nagyon nehéz eset. A mi 3 évesünk ebben már sokkal kezelhetőbb.

Kitartást!

2018. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!