Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sír a baba, mit csináljunk?

Ha sír a baba, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Hülye kérdésnek tűnik, de már nem tudom, hogy mit tehetnénk... 4 hós a babánk, újépítésű társasházban lakunk. 2 éve költöztünk be, első lakók vagyunk.

Alattunk egy idős hölgy lakik, aki már egy éve (mióta ideköltözött) panaszkodik, hogy mennyire lehallatszódik, ha mi sétálunk a folyosón, vagy a hálószobánkba, vagy ha engedjük a fürdőszobában a vizet. Ennyi, nem ordíttatjuk a tv-t/zenét, nincsenek nálunk házibulik, nincs egész éjszaka ugató/kaparó kutyánk. Járkálunk. Ez a problémája. Vagyis eddig ez volt... Most már az is, hogy sír a gyerek. Pedig amúgy nem egy sírós baba, lehetne ezerszer rosszabb (éjjel egyszer ébred, megetetjük és azonnal alszik is vissza). De mégis, ez már napi szintű gond, hogy a lányunk sír. Megállít emiatt a liftnél, a ház előtt, vagy akár be is csenget, hogy elmondja. Komolyan, néha közölném vele, hogy igen, tudjuk hogy sír! Ez a viselkedés sokkal frusztrálóbb, mint az, hogy egy pár hónapos gyerek néha-néha sír. Bocsi, ha sokat írtam, de nem tudom, mit csinálhatnánk.


2020. márc. 4. 16:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg tőle, hogy "csókolom, segítsek a közeli temetőben egy üres parcellát találni, vagy egyedül is képes befogni a pofáját? Majd ha nagyobb lesz a gyerek, akkor nem fog ennyit sírni. Pont."
2020. márc. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
Kit érdekel az öregasszony... Ez csak szándékos kotekedes. Kb minden házban van legalább egy ilyen. Egy gyerek igen is szokott sírni. Jobb ha megszokja.
2020. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Minden panelban van egy ilyen. Le kell carni, ugynanis semmit nem tehet ellenetek törvényileg. A baba sírása normális, ha legközelebb megállít vágj vissza valami olyannal amit az első írt. Utana pedig ha szol is, menj el mellette mint aki süket, ha meg kopogtat ne menj ki, egyszer majd elfárad. Ha meg nem, kinyitod rá az ajtót és ugy el küldöd a ku..a anyjába hogy csak na, majd rá is baxod az ajtót. Ilyen egyszerű latod? Aztán nehogy gyere nekem a "dehat szegény öreg néni, nem akarom megbantani" dumával, mert felakasztom magam.
2020. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Felesleges az udvariasság, nem mentek vele semmire. Itt tényleg nem segít más, csak ha durván elkülditek a pichaba. Különben örökké a nyakatokra fog járni, ha a gyerek nem sir, akkor más okkal. Egyetlen célja, hogy kötekedjen. Addig fogja csinálni, amíg ti kéritek az elnézést, hogy léteztek.


A mi szomszédunk is ilyen volt. Mi megoldottuk, hogy kertesbe költözzünk az albérletből. A lakást megvette az önkormányzat, most egyik sok gyerekes link család váltja a másikat. Esetleg vessétek fel az öreglánynak, hogy ha ti kiköltöztök, akkor egy népes roma család fog beköltözni, aztán nekik majd lehet magyarázni, hogy sír a hat gyerek.

2020. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Le se szarnám a nyanyát. Amúgy majd ha a gyerek fog szaladgálni. Na akkor lehet el is viszi a gutaütés.
2020. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem igen lenne a szomszédom. Mit csinálna, ha alattunk lakna 😂😂😂 4 évesem van, aki visít, kiabál. Ha rászolok, a válasz, hogy az elefánt volt. 😌 Na meg mindig cirkuszol valami miatt és én sem vagyok épp csendes.
2020. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
8%

Ja, persze, "kit érdekel az öregasszony".

Arra is ez lenne a reakció, ha visítana a baba, mikor más feküdne és menne dolgozni, mint a kutyát tartókra. Hát a baba és a kutya előnyt élvez, mindenki más kit érdekel. Sőt, ne is aludjon a másik, mert most a csöppség a fontos.

2020. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
Nyolcas, akkor mit javasolsz? Ne válalhasson többet senki gyereket? vagy állatot? Csak mert valakiket zavar? Képzeld, ha kertes házról lenne szó, akkor is baj lenne, mert akkor meg ha kinn játszik a gyerek és visít, akkor azért megy a hiszti, vagy ha ugat kinn a kerítésnél a kutya. Akkor dögöljön meg mindenki mert te ilyen élettelen vagy? Vagy celluxozza le a gyerek száját, folytogassa esetleg egy párnával, vagy mit szeretnél?
2020. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%
A fölöttem lakó néni nagyon sokszor lejárt hozzám mindenféle indokkal. Az lett a vége, hogy nem nyitottam már ajtót neki, pedig 3 napon át minden nap jött le kopogni. Egyszerűen nem mentem ki hozzá. Lépcsőházban ha összefutunk akkor köszönök maximum és nem állok le beszélgetni vele, sietek, stb. Az ilyennel így kell bánni sajnos, te se foglalkozz vele. Mindenhol van ilyen idegesítő szomszéd szerintem. Pont ez a célja, hogy idegeskedj miatta. Magasról tojd le.
2020. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Khm...aki nem bírja elviselni, hogy körülötte emberek élnek, és zajonganak, csupán azért, mert élnek az otthonukban, az költözzön tanyára.

Nem csak a babasírás tud hangos lenni. Az is, mikor a nyugger nyanyák ordító tévén nézik az Eszmeraldát, mikor valaki porszívóz, veszekednek, hangosan vihog egy pár fős társaság, szereknek, fúrnak, vagy épp dugnak egyet. Lelövöm a poént, falun is át lehet hallani sok mindent a szomszédtól. Sőt, büdös a disznó, ugat a kutyája, buli van minden héten, bőgeti az autót, füvet nyír.

Akit ez zavar, az nem való emberek közé. Remek, mindentől elzárt alföldi tanyákat árulnak, ahol 2 km-re van a következő ház. Tudom javasolni.

2020. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!