Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nincs egységes álláspont...

Miért nincs egységes álláspont a hozzátáplálást illetően?

Figyelt kérdés

Pl. Egyik szakember azt mondja, hogy spenót, sóska adható 6 hónapos kortól, míg mások szerint csak 8 hónapostól.

Mint első gyermekes anya honnan tudjam, hogy mi a helyes? (természetesen ez nem csak a fenti zöldségekre igaz)


2010. aug. 23. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ezt én is furcsáltam mert multhéten voltunk védőnőnél és ő mondta hogy (most 6 hós a kisfiam)elkezdhetjük a spenótot meg a sóskát!Én ő rá hallgatok és édesanyámra aki csecsemő és gyerek ápoló!Mert itt sokan máshogy gondolják és most enyhén fejeztem ki magam!:)
2010. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy csak egy netes oldalt néztem, és aszerint adtam neki. Ugyanígy voltam, hogy nem tudtam eldönteni, melyik az igaz. Kiválasztottam egy szimpatikusat, a többit azután már nem is olvastam.
2010. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak a hozzátáplálást illetően nincs egységes álláspont.:-) Mindenki másképp látja jónak. Én akkor adtam először ami a későbbi időpont volt. Pl.ha egyik vélemény szerint 6 hós kortól adható, a másik szerint 8, akkor én 8 hó után adtam. Hallgass a megérzéseidre, általában az nem csal.
2010. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok!ez is megoldás!legalább nem hallgatjuk ha lehurrognak minket!kedves kérdező:döntsd el kinek vagy minek hiszel és azt kövesd!
2010. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2010. aug. 23. 10:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs egységes álláspont,mert állandóan változik,hogy mi egészséges,mi nem! (A felnőtteknél is).

Sok orvos pedig nem mer,vagy nem akar az éppen aktuális dolog ellen szólni! Főleg,ha a tápszergyáraktól kap dotációt. Több orvost is ismerek,aki azt a tápszert írja fel,amit az ügynökök nála hagynak.

Nekem 3 gyerekem van,nem hallgattam az új tamnácsokra. Úgy etettem őket,ahogy annó engem is. Mindhárman egészségesek,és nem is allergiásak.

Mindenki saját maga döntse el,hogy mit tart helyesnek és kinek hisz!

Szerintem a legjobb kritikus a baba. Ami nem jó neki,azt nem eszi meg! Legalábbis ez a tapasztalatom.

2010. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kedves utolsó!teljesen igazad van én is azzal etetem a kisfiamat amivel én szeretném!Én is felnőttem és teljesen egészséges vagyok!És a babám is az!
2010. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nincs, mert folyamatosan változik a tudomány állása, és más-más szempontból közelítik meg a kérdést. Egy példa: van, aki azért ellenzi a korai hozzátáplását, mert azt mondják, a bab emésztőrendszere még éretlen, mások meg azt mondják, azért kell korán elkezdeni, mert ezzel csökken az ellergiára való hajlam, és a baba változatosabb táplálkozása magasabb kalóriabevitelhez juttatja, ill. nem lesz vérszegény. Mindkét álláspontban vannak elfogadható elemek, és ez minden téren így van. Az én véleményem az, hogy minden baba más és más, és az anyuka - aki a legjobban ismeri a babáját, illetve annak szükségleteit - tudja a legjobban eldönteni, hogy mi a legjobb a babának.

Pl. az én kislányom 3550 gr-al született, most 4 hónapos, és 6500 gr. A kolléganőmé 2800-al született, 3 és fél hónapos, és 4600 gr. Az enyém a kezdetektől fogva 130 milliket eszik 4 óránként, az övé pedig 40 milliket, óránként. Az enyém még mindig felébred éjjel egyszer, az övé pedig hat hetes korátóül átalussza az éjszakát. A két gyerek tehát teljesen más, teljesen más ütemben fejlődik, más igényeik vannak, ezért tartom óriási hülyeségnek, hogy minden gyerek esetében egy és ugyanazt a hozzátáplálási elvet kell alkalmazni. Az én babám teljesen érett a hozzátáplálás megkezdésére, a kolléganőmé talán hat hónaposan lesz, de ez egyáltalán nem baj! Szerintem amellett, hogy bizonyos szabályokat mindenképpen be kell tartani (pl. nem adok gombát a gyereknek x hós kora előtt ), mindenkinek a saját gyereke igénye alapján kell eldönteni, hogy mikor kezdi a hozzátáplálást.

2010. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!