Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Moshatom-e par hetes babam...

Moshatom-e par hetes babam ruhait egyutt a mienkkel? A feher ruhainkra gondoltam (torolkozo, haloingek, pizsamak, amit egy heten tobbszor cserelek). Es hasznalhatom-e ugyanazt az oblitot, amit azelott, vagy csak kifejezetten azt, ami bababarat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én pár hetes kora óta együtt mosom a ruháit a miénkkel, semmi baj nem lett belőle, öblítőt meg sensitívet használok, ennyi.
2010. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is kezdetektől együtt mosom a mi ruháinkkal
2010. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem mosom együtt a gyerekek ruháit a mi ruháinkkal. Külön szennyestartó van, a nagyok ruháit is csak ritkán mosom együtt a kisebbével, ha nem annyira koszosak. A kicsi 20 hónapos, most már neki is vannak elég koszos ruhái, így már könnyebb, de a felnőttekével én nem mosom a gyerekruhákat. 3 gyerekem van. A mosópor csak az első évben volt Sensitive, az öblítő is csak 9-10 hónapig, de mivel nem volt gond, azóta váltogatom. De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Ha akarod, együtt mosod, én nem szoktam.
2010. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is külön mosom a baba cuccait a kezdetek óta, még a törölközőjét sem mosom a miénkkel együtt. Mosóport ugyanazt használom, mint eddig, csak öblítőből neki sensitive-et, nekünk meg mást.
2010. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Én annyira örülök, kedves Kérdező, hogy végre a Te kérdésedre oylanok is válaszoltak, akik nem mosnak külön. Én sem. 7 hónapos a kislányunk. Soha nem mostam külön (ugyanazzal a mosóprral, mint Előtte) és soha nem volt ebből baj.

Én nem is értem, vajh mi történhet, ha apa trikójával mosódik a baba bodyja?!

De persze ez egy olyan oldal, ahol mindenki elmondja, ő hogyan csinálja. Mi úgy vagyunk vele, hogy Ő részese lett az életünknek, mindenben. Nem fogok később külön főzni, klön mosni... rá. Abban nő fel, hogy részese valaminek.

Bocs, hogy hosszú lett, de végre kiírhattam. MIndig rossz anyának tűntem fel, ha a sok "dehogymosomegyüttmégvalamibajalesz" választ olvastam.

2010. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy fura lenne bedobni a férjem izzadt, koszos pólói, esetleg a fehérneműink közé a pár hetes gyerek ruháit... Heti egy mosással a babának is összejön annyi ruha, hogy tele volt vele a szárító télen-nyáron. Még akkor is külön vannak a világosak és a sötétek. Nekem így természetes.
2010. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hat oszinten en se szeretnem kulon mosni,mivel mire osszegyulik egy mosasra valo ruha csakis az oveibol,addig akar hetek is eltolthatik,mire pedig kimosom oket,es megszaradnak,addig talan ki is novi oket.Persze moshatnam kezzel is,igaz,minden nap,ami osszegyul,de en ezt plussz munkanak tartom,inkabb vagyok addigis a babammal,es hadd vegezze a mosogep a dolgat :).Az a baj szerintem,hogy tulsagosan aggodoak vagyunk,mindentol ovni szeretnenk a gyerekunket,ami persze normalis,de sajnos sokszor eszre se vesszuk,hogy ezzel okozzuk talan a legtobb problemat.

Persze mindenkinek koszonom a valaszokat,hasznosak voltak :))

2010. aug. 23. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Soha nem mostam külön a ruháinkat. Bár, hozzáteszem, egyikünk sem végez fizikai munkát, nincsenek nagyon izzadt, nagyon koszos ruháink egyikünknek sem (férjemre és magamra gondolok).
2010. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Mindig együtt mostam-4 gyerek-.Nem bányában dolgozunk,ha apa vmit szerel,azt úgyis teljesen külön mosom.Allergia és környezetvédelem miatt mosószappannal mosok és ecettel öblítek,ezek pedig nem allergizálnak.
2010. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Én külön mostam hetente egy adagot a picire, amíg kb 11 hónapos koráig, azóta a mi ruháinkkal együtt mosom, csak az öblítőt azóta, hogy van kisfiunk sensitivet használok.
2010. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!