Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem kell adni D-vitami...

Tényleg nem kell adni D-vitamint a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a gyermekorvosnál és kértem tőle receptet. Azt mondta, nem ír, mert nyáron nem kell adni. 15 hónapos a gyerekem, de még nyitva van a kutacsa.
2021. máj. 6. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Én adom mindig minden nap. Ártani nem ártassz vele
2021. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
1 éves korig kell adni. Persze ettől te ha akarsz adhatsz, de ez pont egy olyan vitamin, amit mesterséges formában túl lehet adagolni. Ha eleget van kint a napon a gyerek akkor nincs rá szükség, hogy +ba adj neki
2021. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Nyáron nem kell egy 5 évesnek kb. Csak ősztől tavaszig.


Egy 15 hónaposnak minden nap adnék, és adtam is, 3 cseppet kellett neki adni télen-nyáron születésétől (orvosi javallatra).

2021. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
14 hónapos a lányom, sajnos nagyon sokszor elfelejtem, kB három naponta jut eszembe. Viszont cserébe egész nap kint vagyunk az udvaron, én nem hiszem, hogy hiánya lenne.
2021. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
2# a mesterséges formában való túladagolás nem abban merül ki,hogy 1 csepp naponta plusz a természetes d vitamin milyen sok már hanem ha napi 2nél több cseppet ad pl de inkább 5-10et.
2021. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

1 éves kor után csak októbertől márciusig kell.


2 éves korig mehet nyáron is vagy, ha nem megy eleget szabadlevegőre.

2021. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

3as vagyok. Az én lányom mindig 3 cseppet kapott. Mégis a vérképe folyamatosan azt mutatta, hogy éppenhogy elég a D vitamin.

Én nem hiszem, hogy ezeket a cseppeket túl lehet adagolni, HA csak 2-3 cseppet adsz.

2021. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig az erősebb fajtából napi 2 cseppet, a gyengébbikből 4 cseppet kapott, az orvos javaslatára. Ezért lepődtem meg, hogy most meg hirtelen teljesen hagyjuk el.

Kertes házban lakunk, amióta jó idő van és tud menni, sokat vagyunk kinn. De ha erősen fog sütni a nap, akkor megint többet leszünk benn, mert kevés árnyék van a kertben.

Még kitalálom, lehet, kap napi 1 cseppet. Mindig kéri 🙂

2021. máj. 6. 22:12
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
15 honapos a fiam,vigantolt kap eddig napi 1 csepp,most 2 kell mar neki (mas okok). De az 1 mindenkepp kene neki,hiaba van sokat kint
2021. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Felnőttnek is kell a D-vitamin rendszeresen, akkor egy pici gyereknek miért nem? Persze napfény meg egészséges táplálkozás, mégis D vitamin-hiánya van Magyarországon a lakosság 90 %ának, nyáron meg 85%ának. Add a cseppet nyugodtan, szüksége van rá.
2021. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!