Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen vitamint vegyek 3 éves...

Milyen vitamint vegyek 3 éves ovis gyerekemnek és magamnak?

Figyelt kérdés
Bölcsis volt és első 2 hónapban folyton beteg, a legdurvább, hogy én is mindig elkaptam tőle lázat, hányás hasmenést, kiütést mindent. Alig bírtam szegényt ellàtni így, hogy én is szenvedtem, anyagiakról nem is beszélve, meg hát a munkahely.. Már most rettegek a szeptembertől.

2019. aug. 26. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Sok gyümölcs, zöldség. Nem kell művitamin.
2019. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Elsönek totál igaza van.

A vitaminoknak föleg ebben az idöben nincsen sok értelme. A test annyit raktároz el amennyit tud, és most szinte minden frissen eszel még, így nincsen értelme mü vitaminokat amik mindenféle kémiai anyaggal tele vannak.


Majd a télen mikor betegesebb idöszak van akkor érdemes egyszer egyszer normál multi vitamint szedni, de nem rendszeresen max néha egyet egyet bekapni.


DE ajánlom, hogy olvass utánna, hogyan müködik az immunrendszer, és örülni fogsz, hogy a gyereked most beteg. Èn mindig úgy voltam míg kicsik voltak, hogy az ovis idöszak arra van, hogy az immunrendszer erösödjön. Persze, hogy a betegségek gyorsan és minél kevesebb tünettel menjenek le, azért föleg beteges idöszakban sokat itattam a gyerekekkel, állandóan nyomtam a folyadékot a kezükbe. Megelözésnél a sapka, sál kötelezö használata, túl hüvös idöben melegen felöltözni...

2019. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos tényleg nem lehet megúszni, a gyerekek megismerik egymást, bacikat cserélnek, ez az időszak erre való.


Én nem tartom amúgy ördögtől valónak a vitaminokat, a fiam Vibovitet szed, de elsősorban azért, mert nagyon hadilábon áll a zöldségekkel.

2019. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért térjünk vissza a valóságba. Valóban nagyon szép utópia az, hogy a gyönyörű, ledús zöldségek és gyümölcsök roskadoznak a vitaminoktól és nyomelemektől, de sajnos ez nem egészen így van. Egyrészt a gyerek nem is biztos, hogy eszik annyit belőlük, amennyiből fedezni tudja a vitaminszükségletét. Másrészt a világ másik oldaláról importált, kamionokban utóérlelt, nagyüzemi gyümölcsök beltartalmát ne hasonlítsuk a régi idők kertvégi gyümölcsfáihoz. Ettől függetlenül nyáron szerintem is fölösleges vitamint szedni, viszont az idénygyümölcsök és zöldségek leérése után ősszel-télen mindenképp érdemes. Én a GAL készítményeket adom a gyerekeknek, de igazából bármilyen normális gyermekeknek való multivitamin több a semminél. Amit én minden ősszel adok a gyerekeknek az az emelt dózisú D-vitamin. Én a GAL DE+K2
2019. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, véletlenül ment el :) GAL D3+K2 cseppeket kapják. Szinte soha nem betegek, a kicsi tavaly ment oviba (nem volt bölcsis), egy szem egyéjszakás hányós-hasmenős víruson kívül semmit nem kapott el.
2019. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A GAL egy eléggé borsos árú multivitamin, de magasan a legjobb, különösen a GAL+! Komoly szakértelemről tanúskodó, nagyon átgondolt minden készítményük. Évek óta tanulmányozom a vitaminkészítményeket és a vásárlókat megtévesztő trágya termékek dömpingjében ez az első, amibe nem lehet belekötni.

Ha mégsem áldoznál rá, akkor én is a GAL K+D-t javaslom, a sima verziót (ez egyébként része a GAL multiknak is), illetve C-vitamin hozzászedését, amiből talán a nyers aszkorbinsav a legolcsóbb, drogériákban 100 g 7-800 Ft. A C támogatja a D felszívódását, de a vegytiszta aszkorbinsavat azért óvatosan adagold, mert hirtelen nagy dózis hasmenést okozhat. Ezen felül a sok betegség az immunrendszer egyensúlyvesztésére is utalhat, úgyhogy körül kellene nézni a bélben, ami az immunrendszer fő tanyája. Mármint ugye az immunsejtek háromnegyede a bélben lakozik, így aztán az se mindegy, hogyan áll a bélflóra. Nem tudom, hogy kaptatok-e antibiotikumokat és ha igen, szedtetek-e utána jó minőségű probiotikumokat heteken át, mindenesetre most rá kellene állni egy jobb fajta probio állandó szedésére mindkettőtöknek. Gyereknek lehet kapni olyan probiotikumot, amit rögtön D-vitaminnal csomagolnak, de felnőttként érdemes minimum napi 5 milliárdos adagot szedni (pl. Béres), ilyen kórelőzményekkel meg a min. 20 milliárd is jól jöhet, pl. YiYa, NICS, NOW.

2019. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!