Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam 2,5 hónapja...

9 hónapos kisfiam 2,5 hónapja egy grammot sem hízott, de amúgy semmi baja. Másnak volt már ilyen?

Figyelt kérdés

8,15 kg és 72 cm, már elég sok mindent eszik: reggel-este még szopizik, mellette 2x kap gyümölcsöt gabonapéppel v. tejpéppel és 1-2x húsos főzeléket, amiből a 220 grammos ált. kevés neki, ezért még kap utána pár szem kölesgolyót v. egy kis kiflit. Tehát nem keveset eszik, mégsem hízik.

A gyerekdoki beutalta a Heim Pál kórházba a gasztroenterológiára, de 1 hétre (!!!!) bent akarták tartani kivizsgálásra, amit azért túlzásnak tartok egy amúgy makkegészséges, vidám, nyugodt babánál.

09.28-ra kaptunk időpontot a vizsgálatra, szerintem addig még várhatunk, hiszen amúgy semmi, hangsúlyozom SEMMI panasza, egyszerűen csak nem hízik.

A gyerekdoki szerint bent kellett volna maradnia, hogy kiderítsék mitől nem hízik, de 3000 Ft-ot kérnek egy napra azért, hogy ott maradhassak vele, ráadásul éjszaka nem is vizsgálják, így tényleg nem értem, hogy mi szükség lenne rá...

Járt már valaki hasonló cipőben?

Köszi a válaszokat előre is!


2010. aug. 23. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

9-11 hos koraig 5dkg hizott.Utanna 2 honap alatt 500gr-ot.

Szoval lehet nalatok is igy alakul majd.

2010. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom hízik még ugyan, de nagyon minimálisat. Most pl össz-vissz 100 g-ot egy hónap alatt. Ő kisebb is (most 8 hósan 7 kg 66 cm) és kevesebbet is eszik, mint a te fiad. Mondjuk nagyon durván fogzik, egyszerre jön 4 foga, ezért sokat szopik inkább. Neki a hossza nem nőtt egyébként az elmúlt 2 hónapban, de itt elég pontatlanul mérnek. Engem nem paráztat senki, a gyerekorvos és védőnő szerint is teljesen rendben van a kislányom. Jó kedélyű, szép a bőre, csillog a szeme...látszik, hogy rendben van.

Én se vizsgáltattam volna ki így a helyedben. Akkor inkább bevinném naponta, vagy nem tudom...Szerintem konzultálj más gyerekorvossal is.

2010. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én 9 hónaposom sem hízik, illetve mérhetetlen mennyiséget, 80g-ot egy hónapban, igaz ő nem is eszik sokat mostanában, mert öt fogat növeszt egyszerre, viszont vidám, mozgékony, jókedvű, mászik, felül, feláll, gagyog, satöbbi. 74 centi, 8400g. A mi dokink még nem kongatja a vészharangot, szerinte amíg nem fogy, addig nincs semmi gond.

Én biztosan várnék még a kivizsgálással, vagy próbálnék egyezkedni az orvossal, később meglódulhat a súlya, ilyen korban már nem híznak egyenletesen a babák, és a tiéd sem fogy, hanem tartja a súlyát, ami jó.

2010. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehet, hogy csak lemozogja?
2010. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 9 hós és a kisfiaddal szinte azonos súlyú, ő sem hizik semmit. Kb. annyit eszik mint a kisfiad, csak ő még 3x szopizik. Én arra gondolok, hogy talán kevés a tej, ha tápszert kapna, lehet, hogy jobban hizna. Persze azt nem fogadja el. A doki még nem szólt, hogy nagy baj lenne. Szerintem egy egészséges 9 hónapossal egy hét a Heim Pálban , hát.... nehéz lenne.
2010. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Felejtsd el ezt a Heim Pál dolgot. Az enyém egy évesen volt 8 kiló és utána fél év alatt hízott egy kilót, de gyakran volt olyan, hogy semmiket nem hízott. Hónapokig stagnált 8.5 kilónál. Ezért gasztroen.-hoz vinni sztem badarság. Minket is küldött a dokink, sosem vittük... .
2010. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 9 hónapos és 2 hónapja nem hízik semmit.

EGyébként azért kell éjszaka is bent lenni, mert így kap a kórház pénzt.

2010. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A második lányom 3 hónapos korától kb. 10 hónapos koráig 7 kiló volt. Kizárólag szopizott, (7,5 hónapos korában volt hajlandó elfogadni bármit is, ami nem anyatej) a doki az utolsó rutin vizsgálaton kezembe nyomott egy tápszer receptet. Magammal vittem, aztán mosolyogtam, és nem váltottam ki. 8 hónaposan hirtelen "megfelelő súlya lett".

Az tény, hogy három hónaposan nagyon pufi volt, 10 hónaposan meg inkább vékonyka, de tiszta izom, és nagyon erős. Lemozogta, amit megevett.

Szerintem egy anya érzi azt, hogy minden rendben van-e a gyerekével, hiszen az orvos csak egyszer látja, és mindenféle táblázatokhoz méricskéli, hogy mennyinek is illene lennie éppen. De a babák a maguk ütemében fejlődnek.

Ha a mozgás és értelmi fejlődése megfelel a korának, és Te vidám, kiegyensúlyozott babának látod, akkor nagy valószínűséggel kutya baja. Majd később belehúz.

Te leszel az első, aki észre veszi, ha valami "kóros" nála. Addig nem érdemes nagy kivizsgálásokat végezni.

Kérd meg az orvosodat, hogy várjatok még két-három hónapot egy ilyen jellegű kivizsgálással. Ha Te meggyőzően lépsz fel, akkor bele fog menni, ha bizonytalankodsz, és látja rajtad, hogy majd szétvet az aggodalom, akkor valószínűbb, hogy "nem enged".


(Sajnos voltunk eleget kórházban nagyobbammal betegség miatt, így tudom, hogy egy gyereknek nagyon-nagyon rossz közeg, és csak végszükség esetén kell bemenni, ráadásul még ott lehet a "legjobb betegségeket" elkapni pluszban)


Minden jót nektek!

2010. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkire zöldet nyomtam :)


Az én anyai ösztöneim is azt súgják, hogy nincs semmi baj, ezért is nem hagytam magam, pedig nagyon erőszakoskodott a dokink is és a kórháziak is. Ráadásul a gasztroenterológián elég sok a hányós-hasmenéses beteg, még az hiányzik, hogy összeszedjünk vmit, ahogy vki írta is.

Amúgy a védőnőnk szerencsére tök jó fej, bár az ő véleménye is az volt, hogy jobb lenne kivizsgáltatni, de ő legalább nem erőszakoskodott, hanem csak annyit tanácsolt, hogy sok-sok husit adjak neki. Ezen kicsit elcsodálkoztam, mert én a szénhidráttól hízok, így a kicsit is azzal "tömtem", Sinlacot keverek mindenbe és 2x kap gabonapépet/tejpépet naponta, de ezek szerint inkább húst kell adni mindenhez :))

2010. aug. 25. 14:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia

A kisfiammal mi is hasonlóan voltunk. Ő 6 hónapos koráig anyatejes volt, és akkor volt 8200 gramm. 9 hónaposan 8500 gramm volt, 1 évesen pedig 8800 gramm. Kivizsgáltattuk, semmi baja nincs. azóta sem hízik rohamos tempóban, vékony, izmos kiskölyök.

2010. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!