Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terpeszpelenkat reggel este...

Terpeszpelenkat reggel este hordani kell?

Figyelt kérdés
Ruha alá vagy fölé kell adni? 4 hónapos csipővizsgalaton rancasszimetriat diagnosztizáltak. 8 hónapos korig kellene a terpeszpelenkat hordani. Ha egész nap kell hordani akkor fejlődésben nem fog le maradni?(kuszas, mászás, hátról hasra,hasról hátra fekvés). Az orvos nem mondott semmit hogy kell hordani stb.

2021. máj. 10. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabályosan akarod használni, akkor napi 24 órában kell használni.


Ha emaitt lassul a mozgásfejlödése, azt késöbb, ha rendbejött, nagyon hamad bepótolja.

2021. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egésznap hordani kell úgy a hatásosabb. kivéve fürdésnél egyértelműen
2021. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ruha felé adtam hogy ne vágja meg a kis combját, például harisnya felé
2021. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

0-24-ig kell a terpeszpelenka. Nem fog miatta lemaradni a mozgásfejlődésben. Járni nyilván nem tud így, de azt nem is kell, kúszásban, mászásban viszont nem akadályozza. Ha Pavlik-kengyelt írtak volna elő, az akadályozná, de még azt is használni kell ha szükséges.

Ha ugyanis csípőficamos lesz, akkor esetleg járni se fog tudni, vagy sántíthat és fájdalmakkal küzdhet egész életében. De elég, ha csak nem optimálisan alakul a csípőizülete, az is problémkákat okoz felnőtt korban. Nem mindegy, hogy valaki 50 évesen szorul először csípőprotézis műtétre, vagy csak jóval később.

2021. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kell a terpeszpelus, használd!


Pavlik kengyelben voltam sokáig pici koromban. Nem volt kifejlődve a csontmag a csípőmben/combcsontomban (?).

Anyukám csak fürdetéshez vette le.


38 éves vagyok, a jobb csípőm ízületi vápája már artrózisos, pattanó csípőm van és csontfelrakódásom. Szinte állandóan fáj, főleg a szülés óta.


Pedig rajtam volt a kengyel. Szóval ez nem kismiska! Persze ki tudja, mennyi vitamint kaptam, vagy mennyit használt az a kengyel.

De nem szabad elhanyagolni és félvállról venni, csak azért, mert kényelmetlen használni!!!

2021. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5 ös vagyok.


Szóval ennyi tünetem van úgy, hogy még rajtam is volt a kengyel. Képzeld el, mi lenne velem most, ha anyukám nem vette volna komolyan a dolgot! Tuti sántítanék.

2021. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-6-os: ha nem használta volna a kengyelt anyukád, akkor adott esetben menni sem tudnál, kerekes székben élnéd az életedet, vagy ha nem akkor is gyakorlatilag alig tudnál menni.
2021. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, én is ezt írtam!


Hogy még így is mennyi problémám van.

Mi lett volna, ha rám se adják??

2021. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ilyet írtál, de a legtöbben nem hiszik el, mekkora bajt okoznak, ha nem használják ezeket.
2021. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!