Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem semmit nem alszik...

Majdnem semmit nem alszik nappal a 2hós babám és este is van amikor 11:30kor alszik el, és reggel 7-8kor már felébred,Mit tegyek hogy jobban aludjon?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz így majdnem semmit sem tudok csinálni és ki vagyok merülve, nem tudom megoldani a mindennapi otthoni munkát sem
2021. márc. 13. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát most mondhatnék egy tuti frankó megoldást, de nem tudok. Az én fiam 2 éves koráig egyetlen éjszakát sem aludt végig, idegileg ki voltunk teljesen. Ami segített az idő múlása. Már 6 éves és egy angyalka minden téren.
2021. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És nappal hogy aludt??és mennyit?
2021. márc. 13. 19:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nappal is rossz alvó volt, már akkor sem értettük, egyáltalán hogy marad életben. A védőnő mondott egy halom tanácsot, de egyik sem működött. 2 éves kora után mintha elvágták volna a korábbi rossz alvást. Megszűnt a dolog.
2021. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is hasonlóan (nem) aludt.

Most 5 hónapos, már kialakult a napi rutinunk, így mindig ugyanakkor megyünk sétálni 1-2 órát és ő akkor végig alszik. Általában séta után még itthon is alszik a babakocsiban.

2021. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Van valami rutinotok már? Pl.séta fixen mindennap mondjuk 16kor vagy esti fürdetés 19:00körül? Ha az esti rutint szépen kialakìtjátok, az már hangolhatja az alvásra. Pl.nálunk a fürdetés előtt és alatt kis lámpa ég csak, nincs már hangoskodás, halkabban beszélünk, énekelek a babánkhoz. A fürdetés után törölközést egy kis simogatàs követi, majd szoptatás (másnál tápszer). Nekem ebbe belealszik és csak lerakom az ágyába.

Szóval szerintem fontos, h.a babának legyen egyre több fix dolof a napjàba, fontos a sorrendiség betartása is nagyjából. Ez nyújt majd neki biztonságot.

2021. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a hason alvás vált be. Ti próbáltátok?
2021. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 hónapos most a babám. Össze vissza aludt eddig, de úgy látszik, hogy a következetes napirend mostanra hozza meg a gyümölcsét.

Nekünk az esti rutin ami nagyon fix, 8 körül fürdés, felöltöztetem, aztán tápszer. Ebbe vagy belealszik, vagy egy kicsit még ringatom, miközben háttérben megy a porszívó ,( igen, a porszívó :D, ettől 5 perc után garantált az alvás). Éjszaka egyszer ébred, ugyanígy visszatudom altatni. Aztán reggel kelés után átöltöztetem, ezzel is jelezve, hogy kezdődik a nap, árnyékólók fel, és jöhet a tápszer. Ezután büfi, aztán leteszem a jatszószőnyegre, ahol elgügyörészik, ilyenkor gyors megreggelizem, beteszem a mosást stb. ( közben néha odamegyek, mutogatok pár játékot). Aztán megy az adamo hintába, napközben ott szokott aludni. Dél körül megint eszik, ugyanúgy büfi, játszószőnyeg és ekkor megyünk egy nagyot sétálni, ilyenkor alszik a babakocsiban. Amire még figyelek, hogy a fürdés előtti etetés után próbálom játékkal lefoglalni, lefárasztani, hogy jobban aludjon majd éjszaka. Így evések között alszik 1-1,5 órát, éjszaka pedig kb 10-et. De ez csak az utóbbi egy hétben működik rendesen. Kitartóan kell csinálni, és egyszer csak a baba is tudja, hogy most jon az alvás.

2021. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az esti fürdetés után se alszik sőt.

Délután szoktunk sétálni de nem szereti, igaz lehet túloltoztetem, csak annyira félek hogy megfazik, mivel már taknyos és nagyon nehéz .

A lényeg ma épp aludt kint egy 45,percet de annyi csak.

Egyeb tippek

2021. márc. 13. 21:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Fehér zaj, ringatás, porszívózás, adamo hinta, hordozókendő, babakocsi, cicin altatás, fix napirend. Ezeket próbálnám ki első körben!
2021. márc. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A túlöltöztetéssel pont az ellenkezőjét okozod. Jól megizzad és akkor fog majd meghűlni. Nem kell vele úgy bánni mint a hímes tojással.

5 fokban pl ezt add rá: harisnya, hosszúujjú body, hosszúujjú rugdalozó, sapka, és egy vékonyabb overál (nem az a téli hatalmas), erre takaró, labzsák csak ha fúj a szél vagy alacsonyabb a hőérzet.

10 fokban pl: hosszúujjú body, harisnya, vastagabb nadrág, vastagabb kötött kardigán, sapka, zokni, erre takaró.

15 fokban már csak rövidujjú body, harisnya, hosszú ujjú rugdalozó, esetleg egy vékonyabb felső ha nem süt a nap, sapka, erre takaró.

Mindig meleg van a takaró alatt, mikor kiveszem belőle, sehol nem hideg a kis teste és megizzadva sincsen.

2021. márc. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!