Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállalnak ott gyereket,...

Miért vállalnak ott gyereket, ahol apuka reggel 6-kor elmegy és este 6-kor megy haza?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy kérdés, ahol egy anyuka számonkérte, mégis hogy gondolják más anyukák, hogy a férjükre hárítják a házimunka egy részét, neki ehhez nem lenne képe, hiszen a férje hajnal 5-kor meg és csak este 6 körül ér haza...


Na most, én amúgy egy csomó kérdésnél olvastam már ezt, hogy apuka a tyúkokkal kel dolgozni és csak este ér haza. De nekem meg ez a fura, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy a férj egész nap nincs otthon, alig találkozik a saját gyerekeivel, szinte nincs is együtt a család? Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját - nem tudom elképzelni, mi más okból dolgozik valaki család mellett napi 12 órát -, miért nem teremtenek előbb olyan feltételeket a családalapításhoz, hogy akkor is megéljenek, ha apuka nem pusztul meg a gürcölésben?


Igazából nem tudom, ennek az életformának mi értelme családosnként? El se tudnám képzelni, hogy elnéztem, hogy, szerencsétlen férjem minden nap kora reggel elmegy és estig húzza az igát...



2021. febr. 27. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
79%

"Egy nő hogy gondolja, hogy ilyen mértékben a férfira tolja a megélhetés problémáját "


Fordítva szivem, fordítva.

Ilyen esetben a férj tolja a gyerek "problémáját" a nőre.

Hogy miért? Mert ő nem is akar. Az asszony csak "kihisztizi", a férj pedig örül, hogy a munkára kenve nem is kell foglalkoznia velük.

Win-win.

Ahol a férj is akar gyereket, hidd el, hogy nem vállalja be így, mert hosszú távon felőröli az, hogy minek dolgozik, ha nem is élvezheti a társaságukat.

2021. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
49%
Jaj de okos vagy te is.
2021. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ezen en is sokat gondolkoztam. Tenyleg rengeteg helyen olvasni ilyen kommenteket. En sem ertem, hogy oda, ahol apuka reggeltol estig dolgozik minek?

1es ilyen szempontbol tok mindegy, h nem akar otthon lenni vagy tenyleg melozik es azert nincs otthon. Es azt sem ertem, h ezt a helyzetet a nok miert fogadjak el.

2021. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
82%

"Es azt sem ertem, h ezt a helyzetet a nok miert fogadjak el"


Mert sok nő nem családot akar, hanem magának gyereket.

Az apa sokat dolgozik, alig van otthon, ha otthon van csak pihen... kit érdekel, lehet mártírkodni, panaszkodni, a gyerekeket teljesen kisajátítani. Ha az apa megunja, hogy nem is apa és lelép, akkor lehet szidni tovább, holott az elejétől látható volt a végkifejlet.

Kevés olyan harmonikus családot látok magam körül, ahol az apa tényleg apa.

2021. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
44%

1. Ezeknek a nőknek annyi az élete, hogy teherbe tüsszenteti magát, szül, aztán neveli.

2. A férfi azért dolgozik annyit, mert nem vitte többre. Ha szülés előtt 12 órázott, biztos nem fog 8 órás munkát keresni, csak azért, hogy otthon hallgassa a gyerek sírását.

3. A magyar nők szeretnek panaszkodni, szeretik azt mondani, hogy nekik mennyi dolguk van, már egy gyerek szülésébe bele akarnak halni. Szeretik a mártírt játszani.

4. Ezeknek a gyerekeknek csak jelképesen van apjuk. Akkor is csak jelképesen lenne apjuk, ha nem dolgoznának. Ők a gyereknevelésből csak a jót akarják.

2021. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
60%

Kissé provokatív a hangnem.

Tudid sokféleképpen alakulhat egy ember élete. Higy kicsit tágítsam a látókörödet, válaszolok.

Amikor gyereket vállaltunk csak 4-ig dolgozott. De utána kirúgták és új munkát kellett keresnie, talált is olyat, amit szeret csinálni, de 6-ig van a munkaidő és másfél órára van autóval, sokkal magasabb a fizetés.

Lehet, hogy ez újdonság lesz, de van aki nem mondjuk a gyárban áll a futószalag mellett, mert ezt valóban nehéz lenne szeretni, de vannak olyanok, akik szeretik a munkájukat, azért tanultak korábban, hogy ezt a munkát végezhessék.

A családdal hétvégén tud lenni és este, de a hétköznapi az mondjuk tényleg minimális idő.

Nyilván nem tud így sok házimunkát végezni, viszont jóval több pénzt keres, mintha részmunkaidőben dolgozna.

Az én fizetésem soha nem lesz annyi, mint a férjemé, ezt nem tudta amikor elvett feleségül, mert akkor még mindketten kisebb fizetéssel rendelkeztünk, de azt hiszem nem bánja, hogy neki azóta már jó fizetése van.

2021. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
43%

#6

Igen, és csak egyhétvégi apuka, azt tedd hozzá. A hétköznapokban hasznavehetetlen, nem lehet rá számítani, mire hazahívod, hogy baj van, másfél óra.

2021. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
75%
Részében jogos, részben nem. Nem dolgozhat mindenki 8 órában 400 ezerért. Eleve teljesen logikátlan ilyet kijelenteni. Férjem vasutas, az életben nem fog 8 órát dolgozni, mert a vasúton az ő munkakörében csak 12 óra létezik. Ez a kérdés úgy ahogy van, hülyeség.
2021. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
66%
6: hát nem tudom, azért én egy családos embertől nem feltétlen tartom normálisnak, hogy bevállalja, hogy egész héten kb csak aludni látja a gyerekeit, mert hát ő ezt szereti csinálni. A fontossági sorrend elején egy családapa esetében a család kéne, hogy legyen, legalábbis szerintem, nem az, hogy ő hol szeret dolgozni. Szerintem tök szomorú, hogy nem prioritás az, hogy több időt tudjon otthon lenni.
2021. febr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:

8-as, más az, ha valaki mondjuk 3-4 napon dolgozik 12 órát, de több a szabadnapja, és más az, mikor valaki hétfőtől péntek-szombatig gürcöl, napi 10-12 órában.


De hát pont ezért kell megteremteni előbb az alapokat, hogy ne legyen muszáj az egyik félnek szétdolgoznia magát, hogy meglegyen a havi 400 ezer. Az enyém csak 250-et keres, de az én juttatásaimmal simán meg élünk, hiszen nem fizetünk ötfelé magas hitelt.


Oké, tény, hogy nem 25 évesen vállaltunk gyereket, "csak" 30 évesen, de legalább együtt vagyunk. Közhely, de tényleg ez a legfontosabb

2021. febr. 27. 10:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!