Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9,5 hónapos baba nem mászik,...

9,5 hónapos baba nem mászik, de kúszik és bárhová eljut így, ez mekkora probléma?

Figyelt kérdés
Értelmileg kiválóan fejlődik, megérteti magát. Nyugodt és nagyon kedves baba. Imádja az embereket. Már 4 szót tisztán mond, ebből 2 jól is használ. De nagyon aggaszt, hogy nem mászik, csak kúszik. Felállással próbálkozik, már térdelésig felhúzza magát, ráadásul önállóan felül. Volt valaki hasonló helyzetben?

2021. máj. 13. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
11 hónapos koráig ráér a mászással. Semmiről nincs lekésve.
2021. máj. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk a kúszás is döcög, de nem aggódom, én ilyen voltam szintén. Dévény tornára jártunk de nem sok meggyőződéssel kezelte a gyógytornász, nincs egyértelmű izomtónus eloszlási zavara, pici hipotónia de ennyi (unokatesó is hipotón, látom hogy nálunk sokkal jobb a helyzet). Most kezdjük a tsmt-t. Ismerős gyereke egyéves múlt, hasonló a helyzet náluk is, sőt ülni sem tudott a gyerek. Mindenki a vállát vonogatta, végül mostanában kezdett el mászni és ülni. Betudják genetikának, ott sem siették el a szülők a mozgást.


Szerintem mutasd meg gyógytornásznak, ha aggódsz, de ez nem olyan nagy lemaradás ahol pánikolni kéne.

2021. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Családban valóban volt gond a mozgásfejlődéssel, lehetséges hogy tényleg erről van szó.
2021. máj. 13. 07:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 9,5 honaposan állt fel, utána következő napokban ült ki szépen egyedül. Majd 10 hónapos kora körül kezdett mászni, most 11 hónapos, és megy mint a golyó mászva, meg bútor mellett kapaszkodva. Tehát néhány hét alatt annyit fejlődött hirtelen. Szerintem időben vagytok. :)
2021. máj. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Van ahol a beszédkészség gyors fejlődése késlelteti a mozgásfejlődést, nincs ezzel baj.


De minek cipelni a teljesen egészséges babát dévényeshez meg tsm meg minden féle tornára, el nem tudom képzelni. Ha láthatóan semmi baja, legyünk már türelmesek vele.

2021. máj. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Egyidősek a babáink. Az én fiam feláll és lépeget a bútorok mellett, nagyon sokat “kutyázik”, de ha leteszem a földre, akkor csak kúszik. Viszont 2 napja kint voltunk az udvaron és a fűben valamit meglátott, majd odamászott. De olyan lazán, mint aki így közlekedik naponta :D Ellenben azt az egy alkalmat leszámítva nem csinálta még. A nagyobb fiam ugyan mászott, de ő is inkább a kúszást preferálta.
2021. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!