2 hónapos babának mit kell tudni?
Sajnos védőnő nincs, mert befogták oltópontra. 2 hetes kora óta nem látta a babát, csak facebookon tarjuk a kapcsolatot (bár ha kérdés van, akkor általában a doktornőt hívom).
Nézegettem státusz lapokat, és ezek tűntek fel:
- Fejét mindkét irányba fordítja háton és hason: ezt úgy egy hónapos kora óta már csinálja, így ez már nem releváns nekünk.
- Elnyújtott hangon gőgicsél: Inkább csak akkor ad hangokat, ha nevet, mosolyog, ilyenkor “beszél vissza”, de amúgy nem jellemző.
- Háton fekve kezeit észreveszi: ez nem tűnt fel, nem igazán nézegeti a kezeit.
- Ha másik szobából beszélek neki, akkor nem nyugszik meg. Csak ha lát, vagy már kézbe veszem.
- Játékokat követ a szemével, de a nyakát nem fordítja utánuk. Amúgy egy tárgy vagy kép hosszú ideig ( akár 15-20 percig) is leköti a figyelmét, ilyenkor rugdalózik, mosolyog és gőgicsél is.
Nagyon ügyesen oldalra fordul egyedül, illetve hason és háton is átfordítja a fejét, ahogy neki kényelmes. Próbál átfordulni, de támaszkodni még nem. A fejét már születésétől fogva megtartja, nem kellett soha fogni neki. A nyaka egyébként nem merev, forgatja fekvő helyzetben.
Nem tudom, hogy mi az ami normális igazából ebben a korban. Mit kéne csinálnia, mi az amiben segíteni kell neki stb.
Hétfőn volt kereken 2 hónapos




válasza:



válasza:Szerintem rendben van a babád, lassan majd elkezdi nézegetni a kezeit is, ne aggódj.
Viszont ezen jót mosolyogtam: "Ha másik szobából beszélek neki, akkor nem nyugszik meg. Csak ha lát, vagy már kézbe veszem."
A 8 hónaposom sem nyugszik még meg attól, ha máshonnan beszélek neki, nemhogy egy ilyen picike baba.
Utolsó, én is érdekesnek gondolom, de konkrétan ez van a lapon: “ Beszédhangra akkor is felfigyel, ha a közelében lévő beszélő arcát nem látja?
(Pl.: a sírást abbahagyja vagy nyugodt állapotban beszédhangra élénk végtagmozgásokba kezd.)”
De lehet én értettem félre a pontot :) Az aggaszt, hogy van amiben nagyon korai (pl. oldalra fordulás, vagy a mellkas megtartása hason pár másodpercig már 4 hetesen), másokban meg mintha kicsit hátrébb lenne (például a kezek).
Amúgy fog a kis kezeivel, rendszerint belemarkol a hajamba, és a cumiját is meg tudja fogni, tehát nyitja-csukja. De nem nézegeti, meg nem csinál tudatos mozdulatokat vele




válasza:Köszönöm :)
Könnyebb lenne a dolgom, ha lenne védőnői tanácsadás, így csak a google-re hallgathatok...




válasza:



válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Nem tudom milyet vegyek hogy ellegyen a picim.. Ha elmondjátok tapasztalataitokat azzal sokat segítenétek..
Amiben aludni is tudna.. Esetleg linket
Sziasztok! Tegnap éjjel 2 hónapos kislányomnak alig volt pisije a pelenkában. Este fél 10 körül aludt, előtte adtam rá tisztát, keveset szopizott, mert a fáradtság miatt nyűgös volt. Éjszaka 1x kelt 2 körül, evett és vissza is aludt. Majd reggel 6-kor kelt ismét,...
Már nemtudom mihez kezdjek :( se poci masszázs se semmi.. egész nap üvölt 😭
El küldtek bennünket az ortopédiára ezzel a csípőficam szűresre, mondta a házi orvos hogy ez kB egy egész napos történet lesz mire sorra kerülünk :( a babám 100% anyatejes viszont kB 1 hónapja semmit nem tudok lefejni, annyira be állt nálam ez a "kereslet-kínálat"...
Eddig három óránként evett de most már nagyon nem bírja ki Valamikor már két óránként eszik mert igényli illetve hogyan mérhetem le hogy mennyit eszik,
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




