Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babának mit kell tudni?

2 hónapos babának mit kell tudni?

Figyelt kérdés

Sajnos védőnő nincs, mert befogták oltópontra. 2 hetes kora óta nem látta a babát, csak facebookon tarjuk a kapcsolatot (bár ha kérdés van, akkor általában a doktornőt hívom).

Nézegettem státusz lapokat, és ezek tűntek fel:


- Fejét mindkét irányba fordítja háton és hason: ezt úgy egy hónapos kora óta már csinálja, így ez már nem releváns nekünk.

- Elnyújtott hangon gőgicsél: Inkább csak akkor ad hangokat, ha nevet, mosolyog, ilyenkor “beszél vissza”, de amúgy nem jellemző.

- Háton fekve kezeit észreveszi: ez nem tűnt fel, nem igazán nézegeti a kezeit.

- Ha másik szobából beszélek neki, akkor nem nyugszik meg. Csak ha lát, vagy már kézbe veszem.

- Játékokat követ a szemével, de a nyakát nem fordítja utánuk. Amúgy egy tárgy vagy kép hosszú ideig ( akár 15-20 percig) is leköti a figyelmét, ilyenkor rugdalózik, mosolyog és gőgicsél is.


Nagyon ügyesen oldalra fordul egyedül, illetve hason és háton is átfordítja a fejét, ahogy neki kényelmes. Próbál átfordulni, de támaszkodni még nem. A fejét már születésétől fogva megtartja, nem kellett soha fogni neki. A nyaka egyébként nem merev, forgatja fekvő helyzetben.


Nem tudom, hogy mi az ami normális igazából ebben a korban. Mit kéne csinálnia, mi az amiben segíteni kell neki stb.

Hétfőn volt kereken 2 hónapos



2021. máj. 13. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az mind normális :)
2021. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rendben van a babád, lassan majd elkezdi nézegetni a kezeit is, ne aggódj.

Viszont ezen jót mosolyogtam: "Ha másik szobából beszélek neki, akkor nem nyugszik meg. Csak ha lát, vagy már kézbe veszem."

A 8 hónaposom sem nyugszik még meg attól, ha máshonnan beszélek neki, nemhogy egy ilyen picike baba.

2021. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, én is érdekesnek gondolom, de konkrétan ez van a lapon: “ Beszédhangra akkor is felfigyel, ha a közelében lévő beszélő arcát nem látja?

(Pl.: a sírást abbahagyja vagy nyugodt állapotban beszédhangra élénk végtagmozgásokba kezd.)”

2021. máj. 13. 14:41
 4/9 A kérdező kommentje:

De lehet én értettem félre a pontot :) Az aggaszt, hogy van amiben nagyon korai (pl. oldalra fordulás, vagy a mellkas megtartása hason pár másodpercig már 4 hetesen), másokban meg mintha kicsit hátrébb lenne (például a kezek).


Amúgy fog a kis kezeivel, rendszerint belemarkol a hajamba, és a cumiját is meg tudja fogni, tehát nyitja-csukja. De nem nézegeti, meg nem csinál tudatos mozdulatokat vele

2021. máj. 13. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám se nézegeti a kezeit, pedig szokott megmarkolni dolgokat, meg szopogatja is a kezét. De nem szokta nézegetni. 11hetes
2021. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Könnyebb lenne a dolgom, ha lenne védőnői tanácsadás, így csak a google-re hallgathatok...

2021. máj. 13. 15:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felrerted. Nem fog elhallgatni ha nagyon sír. Inkább ez arra vonatkozik ez a kérdés hogy jól hall e. Tehát azért az a kérdés, ha nem lát akkor is reagál e valahogy hallott hangra. Nem az az elvárás, hogy megnyugodjon. Csak pl egy pillanatra felfigyel e. Aztan persze szépen ordítják tovább.
2021. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj minden normális amit leírtál. Jellemző a gyerekekre hogy ha valamit előbb csinálnak, akkor mást meg később. Pl amelyik gyerek hamar jár az állítólag később kezd beszélni.
2021. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Babaszoba pont hu oldalon írja a baba fejlődését hónapról hónapra :) nekem az sokat segített.
2021. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!