Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra múlik el az öltözködés...

Mikorra múlik el az öltözködés miatti hiszti?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám, és minden öltözködésnél (főleg este, alvás előtt) megy a nyavalygás, hiszti, bömbölés. Marhára elegem van már ebből. Szerencsére már elmúlt a téli beöltözős időszak, mert amilyen hisztiket az overál, kabát miatt néha csapott... de így is sima ruházkodásnál. Hiába énekelek, vagy adunk játékot a kezébe, nem köti le.

Meddig kell még erre számítanom? Nyilván minden gyerek más, de kb...



2021. máj. 15. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Az én fiam is ezt csinálta. Most 1,5 évesen javul ez a dolog,mert már lehet játékosan csinálni,eddig nem érdekelte semmi,utálta,ellenkezett tiszta erőből. Most kiválaszthatja mit vesz fel,ha kérem hogy dugja bele a lábát a nadrágba játékosan csinálja stb. Szóval nálunk sok idő volt mire sírás nélkül ment az öltözés. Igaz így viszont dupla annyi idő,mert tökölődünk.
2021. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy lesz egy kis nyugalmad, de ha olyan a babád, mint a lányom, akkor nem sok 😃

Mostmár évek óta az miatt megy a hiszti (7,5 éves most), hogy ő ezt nem veszi fel, azt nem veszi fel... Minden áldott nap!

2021. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel kb. azóta megy rendben az öltözködés, mióta rendesen járni tud. Addig is végigkommentáltam a dolgot ("Most felhúzzuk a nadrágodat, látod, gyorsan ment. De amilyen szétszórt vagyok most, el is rontottam, máskor szólj, hogy a zoknit a nadrág előtt kéne. Na nem baj, megpróbáljuk így, először a bal lábadra. Jé, sikerült rendesen, ennek a nadrágodnak a szára nem is annyira szoros..."


De mióta járni tud, azóta valahogy érti is a dolgot. Ha mondom, hogy zokni, akkor tartja a lábát. Nálunk tavasszal pánikolt be, mentünk kifelé, ugye előtte cipőt húztunk, de nem adtam rá kabátot, hirtelen jött a jó idő. Úgy elkezdett ordítani, azt hitte biztos, hogy nem megyünk ki. De rögtön megnyugodott, amikor kinyitott az ajtót.

2021. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk elég sokáig tartott, úgy 1,5 éves korig. De akkor is csak azért maradt abba, mert nem volt más lehetőségünk. (Az most mindegy, hogy miért, de) 1,5 éves korában drasztikusan romlott az anyagi helyzetünk, emiatt a válogatásnak ha szerettem volna se tudtam teret engedni. Kétszer csinálta azt, hogy nagyon nem akarta reggel felvenni a kabátját. Nem erőszakoskodtam vele, engedtem hogy jöjjön anélkül. Pár perc után úgy remegett kint télen, hogy beszélni is alig tudott. Természetesen elhoztam magammal a kabátját, érdekes módon akkor már fel akarta venni. Az a lényeg, hogy meg kell velük értetni, hogy miért is kellene azt a ruhadarabot felvenni. Ilyen korban az még nem kielégítő válasz, hogy pl. "nincs másik", ezért máshogy kell velük tudatni. Ha teheted, akkor próba jelleggel már próbálhatsz engedni kicsit, hagy öltözködjön úgy, ahogy szeretne (a pelenkát leszámítva, annak mindenki érdekében ajánlott maradnia, így csak reménykedem hogy azzal nincs problémája). Ha rosszul dönt, akkor úgy is érezni fogja, és be fogja látni, hogy nem úgy kellene öltözködni, mint ahogy gondolta. Ebből fog tanulni. Amíg nem érti meg, hogy pl. miért kell felvenni a kabátot télen ha kimegyünk, addig kérheted bármilyen szépen, akkor se akarja majd felvenni.
2021. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Máshogy fog hisztizni. Elfut elszalad nem jon azt hiszi marha vicces pedig bolcsibe oviba kellene mar menni. Ő azt meg azt nem veszi fel. Ő egyedul akarja felvenni de nemmmegy es hiszti ezen de segiteni nem enged. Volt nyugi korszak de most 2 es fel evesen kb ugyam az van mint nalatok. Kitartást egyszer nagyok lesznek
2021. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha ez a fajta sírós ruha “hiszti” elmúlik, akkor majd jön az elfutós, ha az elmúlt akkor jön a levetkőzős, ha az is elmúlt akkor jön a de én ezt nem veszem fel / de én most ezt veszem fel úgyhogy leginkább semmikor. Kitartás!
2021. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3


Az enyem 2,5 vesen is pánikbaesett az első héten, hogy sapka es kabár nem lesz?



Mind2 gyerekem 15-16 hósan lett normálisan öltöztethető.


A nagy most dacos.. elrohangál ..

2021. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hűha. Köszi a válaszokat! Akkor beletörődöm. 😂
2021. máj. 16. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!