Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öltöztetési, pelenkázási...

Öltöztetési, pelenkázási "hagyjál békén" babánál. MIKOR lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom nyugodtan higgadtan kezelni a pelenkázással és öltöztetéssel járó ordítozást, kapálózást, sírást és feszültséget...

9 hónapos lesz a gyermekem, ül mászik, de semmi nem köti le a figyelmét ha ezekről van szó.. Próbáltam ültetve öltöztetni, mászás közben, sehogy sem jó.

Pelenkázás? Nem áll még, nem tudom a lába közé húzni így csak fekve tudom jól rá ragasztani a füleket. De természetesen ezt sem viseli el.


Értem én, hogy mozgás szabadság, meg hogy el fog múlni, de őszintén, mibe kapaszkodjak? Van hogy mérgemben a földre csapok (nem nem a gyerek felé vagy mellé), hogy levezessem a feszültséget, aztán amikor végzünk, összebújok vele, hogy értse, neki akarok jót, hogy tiszta legyen a pelusa.. De nem bírom idegekkel..



2017. szept. 6. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam lassan 20 hónapos, vele se egyszerű... 😂 Csak ő már világgá is szalad félmeztelenül, meg kakis fenékkel, ha épp nincs kedve hozzá. Van, hogy a kezébe adott játék, tágy, itató leköti addig, amíg elkészülök, de nincs tuti recept.
2017. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást! Még egy darabig így lesz ez.:)

Én már a végén nem foglalkoztam vele és nem idegesítettem magam, egy idő után rekordidő alatt ment az öltöztetés és a pelenkázás.:)

2017. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnál akkor kezdődött mikor megtanult forogni. Minden pelenkázás és oltoztetés közben alaposan leizzadtam, szó szerint. Most 16 hónapos, kezd együttműködöbb lenni, most már inkább csak türelmetlen, mert menne már tovább. Úgy tudom két éves koruk körül már segítenek.
2017. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hónap végén lesz 2 éves és azóta csak rosszabb. Erő is bőven van már benne, elszalad, lefogná a kezem. Engem annyi idősen hidegen hagyott a produkciója, már most erőltetnem kell, hogy maradjak türelmes...
2017. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos, nekünk most a bugyipelus vált be.

Csak lehúzom, felhúzom és nincs harc, meg se kell állnia a játékba ha nem akarja. Mászópózba is fel tudod adni.

Illetve mindig adok a kezébe valamit, pl kakinál nyilván le kell feküdnie, ilyenkor odaadom a törlőkendős dobozt és ő adogatja nekem a törlőkendőket. Vagy kedvenc játékát, könyvét a kezébe adni ami épp leköti.

2017. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj,hogy te minél idegesebb vagy,ő annál jobban nem fogja hagyni. Jó tanács nincs,próbáld minél gyorsabban csinálni,kevesebb gügyögéssel és könyörgéssel. Minél tovább próbálod meggyőzni,annál jobban te is és ő is felidegesíti magát.
2017. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: nálunk is bejött a bugyipelus. De nyáron sokszor volt egy szál pelenkába, de most meg hiába könnyű a pelenkát ráadni, ha a nadrággal harcolni kell. Röhögve menekül. Már azon gondolkoztam nem-e lenne mégis egyszerűbb a hagyományos pelenka innentől.

4-es

2017. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Öltözésben már van előre lépés - miért nem gondoltam erre előbb?? - ülve egyszerűbb neki. Annyira evidens....

2017. szept. 9. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!