Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír öltözködés/készülődé...

Babyboom567 kérdése:

Miért sír öltözködés/készülődés/pelenkázás közben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos.Minden öltözködés,készülődés,pelenkázás,egy "rémálom".

Mikor megyünk valahova,előbb elkészítem a cuccokat amiket viszünk magunkkal,kirakom a kocsira,aztán felöltözöm félig(eddig minden rendben),aztán pelenkázom,felöltöztetem a kisfiam,mire ezzel kész vagyok(mármint az öltöztetéssel) 3x leizzadtam,pedig csak alulról vagyok felöltözve,és beteszem a kiságyba,hogy felöltözzek pisiljek,és induljunk,kb 5-10 perc,na innen már torkaszakadtából üvölt,rázza a rácsot,őrjöng.

Mindig ilyen volt,picinek is.És CSAK öltözésnél,készülődésnél csinálja. Mármint a kiságyban őrjöngést,mert mindig máskor simán el van benne napközben, amíg pisilek,mosogatok ilyesmi.

Aranyos barátságos, mosolygós,baba,bárkivel elvan(anyukámmal,tesómmal,anyósommal,apukájával).

Éjjel alszik,max 2x kel,de van hogy csak1x5 percre.Mindent eszik,imád enni,ül,mászik,áll,ágy mellett kapaszkodva 2-3 lépést megy.Eljátszik magában is.Naponta többször sétálunk,imád a babakocsiból nézelődni,szívesen ül benne.Csak a készülődés egy "rémálom".

Az lenne a kérdésem,hogy másnak is volt-e ilyen időszak?

Vagy valamit rosszul csinálok?


2017. aug. 24. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szintén 8 hónapos, szintén fiú.


Nagyon nyugodt, egyedül is játszani tudó gyerek, minden oké vele. De az öltözködést nem bírja. Egyszerűen nem tudja megszokni.

Próbáltunk már cseleket is, próbáltuk a figyelmét elterelni, megpróbálni úgy felhúzni a nadrágját hogy közben már mászik stb. De egyik módszer sem jött be, mert szinte bepánikol attól, hogy korlátozzuk a szabad mozgásában.. Ordít.


A pelenkázásra már van bevált módszer: egy éppen aktuálisan érdekes játék vagy a popsi törlő zacskója a kezébe, azt elnézegeti amíg hiper sebességgel végzünk a dologgal. Sokszor elég egy kisautó, máskor egy játszószőnyeg játék hídja kell hozzá..


És vannak azok a pillatok is, amikor csak a kukáig megyek el a nappaliból és üvöltésbe kezd. Vagy épp mosogatok egy nyugodt időszakban, ő nem akarja hogy befejezzem, berakom a kiságyba addig, hogy ne tegyen kárt magában és ott is üvölt. A legtöbbször ha hagyom, akkor pár perc után észreveszi a kiságyban lévő játékot és megnézi csendben. De ha továbbra is üvölt akkor ott vagy fáradtság van vagy más..

Ilyen összefüggést nem látsz a ti sztoritokban?

2017. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A pelenkázásnál,ezek nekünk is beválnak,és ha csak itthon vagyunk,és berakom a kiságyba míg mosogatok, pisilek ilyesmi, akkor eljátszik,nézi a zenélő,forgó játékát,beszélget hozzá.Viszont készülődésnél ha berakom akkor őrjöng.
2017. aug. 24. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyen gyerekeket én is. Egyszerűen vannak gyerekek, akik nem szeretnek öltözködni. Például több férfi rokonom se szeret mondjuk ruhát próbálni, lehet ők is végigsírták gyerekként :)
2017. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert korlátozod a mozgásban. Pelenkacseréhez háton kell feküdni. Tiszta borzalom. Mászni meg kapaszkodva lépegetni érdekesebb. Az én fiam kiskorában eltűrte, sőt, szerette a pelenkázást, gondolom a csupaszkodás. Majd ahogy először hasrafordult, már elkezdte a műsort.. Én pl bugyipelenkát használok mert máshogy nem megy. Csak ahhoz meg a nadrágot kell rá visszavarázsolni..
2017. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért,mert menőkéje van,1000 dolga van,és korlátozod (ő így hiszi).
2017. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!