Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 éves vagyok fiú.. Születése...

16 éves vagyok fiú.. Születésem óta dadogok apám is dadog. Mennyi az esély hogy a gyerekem is dadogni fog majd?

Figyelt kérdés
2021. máj. 16. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Örökletesség: A kutatókat régóta foglalkoztatja a dadogás okai között az öröklődés szerepe. A szakemberek - gyakorlati munkájuk során - azt tapasztalják, hogy dadogó pácienseiknek több dadogó rokonuk van, mint a nem dadogóknak. Egyes vizsgálatok azt is kimutatták, hogy háromszor gyakoribb a dadogás az első felmenő nemzedékben, a szülők és azok testvérei között. Annak ellenére, hogy nagyon sokan elfogadják az öröklődés szerepét a dadogás okaként, igazából senkinek sem sikerült egyértelműen bizonyítani az öröklődés módját."


Forrás: [link]

2021. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki van derítve az ok, hogy miért dadogsz? Gyerekkori trauma, idegrendszeri éretlenség, stb.?
2021. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
apám után örököltem
2021. máj. 16. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem lehet hogy orokolted, de lehet hogy inkább csak kialakult. Előfordulhat nyilván a te gyerekednel is igen.
2021. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Logopédus vagyok és sok elmélet van arról, hogy mitől alakul ki a dadogás. Az egyik (és számomra a legvalószínűbb) elmélet szerint kell hozzá hajlam ÉS kiváltó ok. Hajlam az öröklődésből eredhet, kiváltó ok pedig lehet egy trauma (baleset, környezeti változás, testvérszületés, rokon elhalálozása stb.) vagy látott beszédminta. Te örököltél és örökítesz hajlamot, illetve kiváltó ok is lehetsz te magad, mint beszédminta.

(Ezért van az, hogy míg egyesek egy kutyatámadás után nem fognak dadogni. Bennük nincs hajlam a dadogásra.)

2021. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!