Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 éves vagyok, teherbe...

16 éves vagyok, teherbe estem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
eléggé szégyenlem,ezért is nem mertem sokáig kiírni,mert féltem a negatív kritikáktól.a barátommal gumival védekeztünk,nem szedek fogamzásgátlót,mert allergiás vagyok rá.megtörtént a baj,teherbe estem.mivel kimaradt néha egy egy havi nem figyeltem fel rá különösebben.igen,tudom,hogy felelőtlenek voltunk.amikor a második is kimaradt,elmentem orvoshoz,aki megállapította,hogy terhes vagyok.nem akartuk elvetetni a babát,hiszen ő nem tehet arról,hogy a szülei felelőtlenek voltak.a szüleimnek nem mertük elmondani(tudom,ilyet nem szabad),csak a 13.héten.a baba megmaradt,elmondtam a szüleimnek,akik azt szeretnék,hogy örökbe adjam a babát.de én nem szeretném,és a barátom sem(ő 18 éves,még tanul,de van egy "állandó" munkahelye-diákmunka),ráadásul az ő szülei támogatnának is minket.mit tegyek? mit tudnék tenni? köszönöm a válaszokat előre is.:)
2013. jún. 7. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Hát nem tudnád azt megcsinálni,hogy a gyámságot a barátodnak az édesanyjára iratnád?és akkor édesanyád nem kényszeríthet,hogy add örökbe.De amúgy szerintem alapból sem kényszeríthet,mert kényszeríteni alapból nem szabad senkit,semmire.Hát amúgy szerintem hétköznaponként lakj náluk a babával majd,hétvégente meg menj haza..és ha a szüleid akkor sem támogatnak,akkor költözz a barátodékhoz.Legalábbis én a helyedben így tennék.


17/L

2013. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én 22éves vagyok,lányom 8hós.Támogatnak minket,mert sajnos párom nem talál munkát,én meg ugye gyesen vagyok.Ha visszacsinálhatnám,védekeztem volna.Első babát nem öltem volna meg semmiképp,inkább örökbeadás.Viszont 16évesen nem tartottam volna meg...Se érettségid nem lesz így,se semmid...
2013. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
16 évesen fogalmad sincs mit jelent felnevelni egy gyereket. Add örökbe.
2013. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Ülj le és beszéld át a szüleiddel. Őszintén én is mélységesem csalódnék a gyerekembe még akkor is ha soha nem küldeném abortuszra, hogy ha csak 13. héten mondaná el, kijátszva minket.
2013. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem is értem, hogyhogy nem mertétek elmondani, hiszen a szüleitek pénzére lesztek szorulva, ők biztosítanak majd nektek lakhatást. ételt nektek és a babának, és annyit nem érdemeltek meg, h időben szóljatok nekik?


Diákmunkából nem fogtok tudni albérletbe menni, rezsit fizetni és 3-an megélni. anyukád helyében soha többé látni sem akarnálak amiatt, hogy egy ilyen fontos döntésben az én véleményem nem számított. Nem értem neked annyit, hogy szólj. Hát akkor te sem érsz nekem annyit, h segítsek. Ennyi.

2013. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
majd megtanulja mit jelent egy gyereket felnevelni.. én 19 voltam, mikor a lányom született, 29 mikor a fiam. ég és föld volt az tény, de ha akarod és odafigyelsz rá, nem lesz gond.
2013. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Az szép dolog, hogy fel akarjátok nevelni, de 16 évesen semmivel a hátad mögött, plusz a 18 éves párod diákmunkájából nem fogjátok tudni felnevelni, a másik meg, hogy mi lesz így veled, hogy fogsz egyáltalán leérettségizni?
2013. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

ne támadjuk kérdezőt azért, mert nem merte elmondani. nem tudhatjuk, milyen a viszonya a szüleivel, nem biztos, hogy ki akarta játszani őket, lehet, hogy félt, remélte, hogy elmegy a baba (sokkos helyzetben az sem tud okosan dönteni, aki "elérte a megfelelő évjáratot"). és ő is írta, tudja, ez nem volt helyes döntés. ezért piszkálni értelmetlen.

kedves kérdező. nehéz helyzetben vagy, ez nem is kérdés. nem kell feltélenül örökbe adnod a babát, de nagyon-nagyon nehéz lesz. próbálj meg beszélni édesanyáddal, többször is, sorold fel, mik a te indokaid, hagyd, hogy ő elmondja, mik az ő indokai, és próbáld meggyőzni. elvégre érzelmi háttér is van mögötte, én se tudnám soha örökbe adni a gyermekemet, lehetnék akármennyi idős. beszélj a párod szüleivel is, ők mennyire támogatóak. segítségre, mind anyagi, mint a baba ellátásával kapcsolatos, hatalmas szükséged lesz. ha a párod anyukája meléd áll, támaszkodj rá. ő megtaníthat neked mindent, ami fontos. ahogy előttem is javasolták, ha a szüleid mindenáron örökbeadásra akarnának kényszeríteni, ne ők legyenek a gyámok. bár ha jól tudom, 18 év felett már lehet gyám valaki, ilyen szempontból a barátod megfelelő lenne (de ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy kell hozzá munkaviszony is). ha a párod nem megfelelő erre a célra, talán a párod édesanyja elvállalja. akkor - ha jól tudom - ő otthon maradhat a babával, te pedig visszaülhetsz az iskolapadba. de ennek olvass azért utána. a párod diákmunkával tényleg nem megy semmire. próbáljon meg valami délutáni állást szerezni esetleg egy kis étteremben, vagy valahol. lehet, hogy nem sok pénz, de albérletre maximum teljes állásból lenne pénzetek, de ez is több, mint a semmi. ebből a pénzből a párod hazaadhatna a szüleinek (feltételezem, hozzájuk költöztök), vagy a babára költheti. a továbbtanulásod pedig tényleg kérdéses, ha otthon maradsz a picivel. azt javaslom, próbálkozz a magántanulással.

nagyon sok sikert kívánok neked, remélem, minden rendben lesz, és tudok megoldást találni!

2013. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak mondo,ha du mindig diákmelóra jár,sokkal többet keres,mintha rendes melóra járna...nem várható el "anyóstól" hogy otthon maradjon unokát nevelni.és anyuka is azért mondja az örökbeadást,mert ilyen helyzetben igenis a nagyszülő neveli fel a gyereket...én nem vagyok gyerek már 22évesen,párom se az 32 évesen,mégis szüleim támogatnak minket,mert párom nem talál munkát.És NAGYON kellemetlen másokra szorulva lenni.Szakma nekem se sikerült,érettségim van régóta már,de egy gyerekkel 0 munkaviszonnyal nem sok esélyem van valaha is munkát találni,mert szakma/nyelvtudás nélkül és ráadásul gyerekkel(úgyis ha beteg a gyerek,az anya marad otthon vele) senkinek nem kellek majd.DE !!! Azt mondom,ha támogatnak titeket,menj át magántanulónak,mert csak úgy engedik a sulit befejezni kiskorúnak.Párod minden nap menjen diákmunkára suli után,amennyit tud.Te kapsz gyest majd,az a kicsire elég.Párod meg spóroljon az ő keresetéből,vagy adja le szüleinek,ha már hárman laktok majd náluk és ugyebár sok plusz rezsi...Tanulni nem lesz könnyű gyerek mellett,de max "megbuksz" a baba első évében és évetismételsz,amikor már beadhatod bölcsibe 1évesen.ÉS persze diákmelóra is elmész ha már nagyobb a kicsi.Jobb ötletem nincs.Nekem diákmelóra sincs lehetőségem,mert vége az évnek és nem leszek diák.Munka itt semmi nincs,hisz párom se talál...De ha Pesten élnénk,amin betölti az 1.évet,mennék elsőnek 4órásba dolgozni.
2013. jún. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi01 ***** válasza:
Fogadjatok el minden segítséget! Én semmikèppen nem adnám örökbe,megtartanám.attól h fiatal vagy lehetsz jó anya.
2013. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!