Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is van, hogy a nagypapa...

Másnál is van, hogy a nagypapa az egyik unokájának vesz mindig valamit a másiknak nem?

Figyelt kérdés
Mi egy háztartásban élünk vele, de a kislányomnak nem vesz soha semmit, a másik unokájának mindig vesz valamit! Jó nem kell nagy dolgot....csak jól esne, ha néha ő is kapna valamit tőle! Az én lányom 7 hónapos, a másik gyerek 6 éves!
2010. aug. 23. 23:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy csak én fújom fel a dolgot?!
2010. aug. 23. 23:52
 2/13 anonim ***** válasza:
Talán a picivel úgy érzi, még nem tud mit kezdeni, vagy ilyesmi, nem tudom. De biztos rosszul esik, meg tudom érteni.
2010. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még csak 7 hónapos, a nagypapa biztos úgy gondolja, Ő még nem tudna úgy örüli egy csörgőnek, mint a 6 éves egy csokinak pld. Nincs ezzel semmi gond, gondolj bele a nagypapa fejével a dologba :) Később biztos, hogy neki is fog venni!!!
2010. aug. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amikor a másik gyerkőc is annyi idős volt mint a lányom, akkor is vittek neki, de nem csokit....de lehet igazad van! Csak a másik gyereknek vett a névnapjára ajándékot, az enyémnek nem! :( De nem mondok neki semmit, csak rosszul esik!
2010. aug. 24. 00:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, hát igen, úgy kicsit más. Azért a névnapjáról nem kellett volna elfeledkeznie... De talán mégiscsak erről lesz szó inkább, mintsem direkt dologról. :)
2010. aug. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Látszik rajta, hogy szereti, de akkor sem értem, hogy miért nem vesz neki semmit sem! Csoki helyett vehetne gyümölcsöt, nem?!
2010. aug. 24. 00:11
 7/13 anonim válasza:
Nálunk ez úgy van hogy a legkisebb fiamnak(1.5 éves) hoz mindig csokit a többi gyerekemnek nem, volt már hogy nem is köszönt a többinek( bár ez inkább a nagymamára jellemző).
2010. aug. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagypapa azért nem vesz neki semmit, mert még túl kicsi! Igen, a mai világban szokás a kicsi babának is ajándékot venni, de régen ez egyáltalán nem így volt (akkor még józan paraszti ésszel gondolkodtak az emberek...) 7 hónapos gyereknek minek ajándék? Hogy nem kap semmit, az is csak neked esik rosszul, nem neki! És ha kapna valamit, annak is te örülnél, nem ő, mert ő ahhoz még túl kicsi, h felfogja ezt!
2010. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a dédimama ilyen. Egy faluban lakunk szinten az egész rokonsággal. Az én lányom neki már 6. dédunoka. Az első dédunokájához szinte minden nap lement, mikor megszületett és még utána is sokszor vitte az ebédet nekik,vett neki mindent. Na hát most (fél éve) elköltöztek Pestre, ment egész nap a sírás,stb. Azt hittem, hogy mivel elmentek többet fog majd játszani az én lányommal, hát nem. Többet volt azóta Pesten (250km-re van tőlünk), mint nálunk, akik csak egy utcányira lakunk. Nekik telefonál minden nap, hogy hogy vannak, bennünket akkor hív ha kell valami. És még sorolhatnám.
2010. aug. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Leírom én is az esetünket, csak hogy kiadjam magamból! Annyi, hogy nálunk a nagymama ilyen. Mi gyermekünkön kívül még 2 unokája van, akik kb 200 km-re laknak innen. Szinte minden második hétvégén megy látogatóba, segíteni, kapnak ezt-azt. Babánkat akkor látja, ha mi visszük (ja, mi egyébként 20 percnyire lakunk egymástól) vagy ha a sokadik meghívásunkra eljön, de ez nagyon ritkán van. Olyan is volt, hogy megbeszéltük hogy elmegyünk hozzá, mikor odaértünk, kiderült, hgy megint elutazott. Mikor megszületett a babánk, kapott tőle egy csomag pelust, azóta egy kis macit meg egy babakrémet....... (másik unokáknak pl takarót is kötött).Szüleim sokkal rosszabb anyagi helyzetben vannak, de hoznak neki gyümölcsöt, meg kis apróságokat, és igen, nem is arról van szó, hogy nagy ajándék, csak igen, jól esik, hogy gondolnak rá :) Szüleim teljesen odáig vannak, ha végre látják az unokát (bár nekik is van még egy, aki velük együtt él) és minden nap beszélünk, hogy hogy van az kislányom, mit csinál, és minden rezdüléséről, mozdulatáról tudni szeretnének, ami sajnos a másik oldalról nem mondható el :(

Többször volt belőle nagyobb vita már, veszekedés, sértődés, mert a férjemet is nagyon bosszantja és bántja a dolog (én már túltettem magam rajta - anyós; de férjemet bántja - hiszen az anyukája) És még sorolhatnám....... Bocsi, ha hosszú lett, csak annyit akartam ezzel, hogy teljesen megértelek, nem tudom, létezik - e erre valami "megoldás".....

2010. aug. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!