Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány pelenkázásról, kaki...

Kislány pelenkázásról, kaki letisztításáról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Hamarosan kislányom fog születni. Olyan kérdések merültek fel bennem, hogy hogyan kell helyesen tisztítani egy kislányt, ha kakis lesz? Addig rendben van, hogy elölről hátrafelé törlök. De ha belemegy a nunijába a kaki azt hogyan kell kitörölni, hogy ne okozzon gondot vagy bármilyen fertőzést? Nem is elsősorban a kisbaba korra gondolok, mert az anyatejes kaki nem olyan vészes. De pl amikor jár, ül, normális ételeket eszik. És esetleg jól bele is nyomódik a kaki, ahogy leül, ránehezdik. Nem megy bele a hüvelybe?


Bocsi, ha hülye a kérdés, nyilván ez más kislányos anyukáknak mindennapos és egyértelmű, de ez a kérdés annyiszor felmerül bennem, meséljetek kérlek erről, mire kell figyelni, mit hogyan érdemes csinálni


2021. máj. 18. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Harom lanyom van, csak a harmadiknal ment bele nemreg konkretan a huvelybe, egyreszt furdetni bmikor meg lehet, masreszt nedves popsitorlot ha hozza erintesz, legtobbszor raragad a cucc. Esetek 98%ban huvelybemenetnel el lehet kapni, ne aggodj! Az elmult 10evben egyiknek sem volt gyulladasa ilyen miatt.
2021. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
2021. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

A lányomnak mindig belement a hasmenéses kaki. Sokszor be is gyulladt neki...


Rájöttem, hogy nem szabad a kakis nemi szervet lezuhanyoztatni, mert az csak bemossa!

Szépen óvatosan le kell nedves törlővel tisztogatni.

Onnantól soha nem gyulladt be.


Sajnos a lányom hüvelynyílása állandóan "nyitva van". Nem tudom, másé milyen természetesen, de nagyon könnyen belement a kaki.


Végül ez segített a pelusról való leszokásban is.

2021. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt a videót láttam, de nem ad választ a fenti a kérdésekre
2021. máj. 18. 15:23
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

3as vagyok.


Röviden, tömören: Nagyon óvatosan.

Hidd el, menni fog! Nem olyan pici az a rész, majd meglátod. Le lehet szépen törölgetni.

2021. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen minden egyes törléshez tiszta kendő kell. Vagy a kendő tiszta része.


Jó tanács :

És ha csak pisis, akkor soha ne töröld nedves törlővel, mert a gyakori használattól szintén gyulladás alakul ki!

Az arcát sem érdemes nedves törlővel, mert pattanásos lesz tőle.

2021. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Előröl hátulra kell törölni és nem szabad törlőkendővel belenyúlni. Akkor sem, ha kakis lesz esetleg (ez elég ritka). Ezt a kórházban mondták nekem, inkább mossad le, de törlőkendővel ne nyúlj be neki oda, könnyen bejutnak a fertőzések.


A popsikenőcsre is vigyázni kell, hogy ne menjen be a nagyajkak közé.

2021. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ki kell törölni, előröl hátrafelé, van olyan amikor kimosni sem lehet rendesen, de én megfürdettem ha nagyon durva volt a helyzet. Húgyúti fertőzés alakulhat ki ha a széklet eljut a hugycsöig, tünetek: fura szagú pelenka (vizelet), láz, esetleg hányás.
2021. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Anyátokat pontozzátok le, így segítsen az ember
2021. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Mi a baj a kérdezővel?
2021. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!