Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy komolynak induló kapcsolat...

Egy komolynak induló kapcsolatban mikor érdemes beszélni arról, hogy mi legyen a babával?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal, 25-28 év körüli pár. Mind a ketten komolyat szeretnének a másiktól, együtt vannak, tervben van az összeköltözés, miegyéb.


Mikor "lehet" már beszélni arról, hogy ki mikor tervezi a családalapítást?

Egy másik kérdésről jutott ez eszembe, ahol a kérdező hölgy leírta, hogy a párjával nyáron összeköltöznek és pár éven belül szeretnének kisbabát is. Viszont még csak most lesznek 1 éve együtt és többen emiatt nekiestek, hogy hova akar még gyereket. Pedig szerintem ott nem erről volt szó, csak leírta, hogy pár éven belül szeretnének. Szerintem 30-hoz közel azért nem annyira kirívó dolog ez, főleg ha több gyereket is akarnak.


Azért is kérdezem, mert én 26 éves vagyok, alakul egy párkapcsolatom és a korábbinak fél éve lett vége, még gimis diákszerelemként indult. Ott meg 15-16 évesen nem fektettük le előre, hogy akkor x év múlva házvásárlás, rá 1 évre gyerek, kiskutya, akármi. Szóval a kérdésem az lenne, hogy a komolyabb tervekről mikor illik beszélni? Nem úgy akarom indítani az első közös reggelünket én sem, hogy na mikor kérsz meg, mikor jöhet a gyerek, de azért 30-32 éves koromig sem akarok várni azzal, hogy egyáltalán ez szóba kerülhessen.


2021. máj. 16. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ki ettől megijed, azzal nem is kell tovább foglalkozni.

29 voltam, mikor párommal összejöttünk (én vagyok a nő). Kb. 2 hónap után lett számomra is világos, hogy ez nem csak egy átmeneti időtöltés egymással. Akkor megkérdeztem tőle, hogy akar-e egyáltalán gyereket valaha. Utána pedig azt is elmondtam neki, hogy nekem fontos a házasság, ráadásul gyermekvállalás előtt, és nem szándékozom egy lánykérésre 5 évet várni.

Ha minden rendben, akkor 1-1,5 év után szeretnék lánykérést, rá egy évre esküvőt, aztán gyereket.

Párom azt mondta, hogy ha minden oké, szerinte ez egy teljesen tartható menetrend. Egy év után meg is kérte a kezem (magától, nem kellett pisztolyt szegeznem a fejéhez). Nekem kifejezetten jól esett, hogy tartotta magát a megállapodásunkhoz. Nyilván teljesen más, ha nem működik normálisan a kapcsolat,de nekünk minden rendben volt, 4-5 hónap után össze is költöztünk.

2021. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Mi konkrétan az első randin erről beszéltünk, bár nem ilyen diktátor módjára, hanem szóba került, hogy miért is vagyunk még szinglik (én 26 voltam, már férjem akkor 34), és mondtam kerek perec, hogy az előző kapcsolatom azért is lett kuka többek között, mert nem akart megállapodni, én pedig szeretnék, és nekem a korom miatt figyelembe kell vennem ezt a tényezőt is, mert nem 35 évesen akarok szülni.


Férjem is elmondta, hogy ő is kicsit elkésettnek érzi már magát, a korban hozzá közelebb álló nőknek már szokott lenni gyereke, de ő is akar saját gyerekeket, de erre nem talált olyan nőt, akivel eddig tervezhetett volna.


Körülbelül ennyit beszéltünk akkor róla, semmi nyomasztás, hogy légy szíves időrendi sorrendben hetekre leosztva találd ki mikor lesz az esküvő, ház vásárlás stb, csak hogy ez mindkettőnknek fontos, és így vegye figyelembe az ismerkedést.


Szerintem közelebb a 30hoz már nem lehet démonizálni ezt a kérdést, aki tényleg akar családot, annak elég tudatosan kell választania párt, mert nem egy hirtelen döntésről beszélünk, és erről jobb minél előbb nyíltan beszélni, hogy a másik még idejében jelezhesse, ha ő másképp látja a dolgokat.

2021. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Ha te már mindenképp komoly kapcsolatban gondolkodsz akkor jobb az elején tisztázni, hogy ne pazaroljatok egymásra éveket úgy hogy egyáltalán nem egyeznek a hosszú távú terveitek. De azért azt jobb ha tudod, hogy 30 alatt a férfiak 90%-a dobbantani fog, ha te elkezded taglalni hogy 1-2 év múlva esküvő aztán gyerek.
2021. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezekről akkor KELL beszélgetni, mikor mindketten úgy érzik, hogy komoly lesz, hosszú távon akarnak egymással tervezni. Ha nem egyeznek a terveik, teljesen felesleges időt pazarolni.

Az, hogy erről beszéltek, egyáltalán nem azt jelenti, hogy követelőzöl, vagy kihisztized a lánykérést. Aki így reagál, azt hagyd a fenébe.

Az eljegyzés és a gyerekvállalás közös döntés.

2021. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

21-22 évesen jöttünk össze a férjemmel és az első pár randi után már szóba jött, hogy ki mikor hogy tervez. Mivel még javában egyetemisták (csoporttásak) voltunk, nem volt ennek a beszélgetésnek "komoly súlya", nem jelentett sürgetést. Mindketten tudtuk, hogy még odébb lesz, ha lesz, de azért jó érzés volt, hogy ha ebből lesz valami, akkor egyezni fognak a távlati tervek...

8 év múlva lettünk szülők.

2021. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is konkretan az elso (tinder!) randinkon beszeltunk mar errol. Persze, valoszinuleg nem ez a szokasos, de mindketten komoly kapcsolatot kerestunk, nagyon mukodott a kemia, valahogy szobajott. Azota mar osszehazasodtunk, a baba tema meg varat magara egy darabig, mert meg kb 2 ev, mire sajat lakasunk lesz, de mindketten nagyon szeretnenk :)

Szerintem errol, ha nem is az elso randin, de a kapcsolat elejen mindenkeppen muszaj beszelni, mert csak az idot huzzatok akkor, ha kiderul, hogy teljesen masok a celjaitok.

Termeszetesen a tinikori szerelem mas, soha egyik baratommal se kerult ez szoba, mert minek, bar egyik kapcsolat se tartott 2 evnel tovabb.

De 25 felett azert mar fontos ez a kerdes is, legalabbis nekem :)

Nyilvan egyebkent nem kovetelozni kell, mi sem ugy beszeltunk rola, hogy na akkor most aztan 1 eved van megkerni kezem, aztan 5 even belul gyerek, kulonben viszlat, stb, hanem teljesen normalisan megosztottuk egymassal a gondolatainkat, celjainkat.

2021. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Konkrétan az első randin beszéltünk erről, ki mit szeretne, szeretne-e egyáltalán. 31 és 35 évesek voltunk ekkor. Lassan 6 éve vagyunk együtt, 3,5 éve házasok egy 3 és egy 1 éves gyerekkel.
2021. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is első randin beszélgettünk erről, pedig csak 18 voltam. Ha teljesen más a jövőképetek, felesleges húzni egymás idejét.
2021. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Fogalmam sincs, mikor beszéltünk róla, de a megismerkedésünk első évfordulóján már három hónapos házasok voltunk, utána egy évvel szültem.
2021. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekunk gyerekkori szerelem volt,viszont hamar vilagossa valt hogy a tartosabb fajta, en mar akkor leszogeztem, hogy nem akarok szulni, huzta a szajat de elfogadta (vagy remenykedett, hogy majd meggondolom magam)

Azota is egyutt vagyunk, tulajdonkeppen lassan benne a gyerekvallalos korban, meg mindig nem szeretnek, de nem is emlegeti.

Nyilvan ha becsuszna lenne hova jonnie de tudatosan nem szeretnek.

2021. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!