Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorongás a mérleg miatt?

Szorongás a mérleg miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kislányom 2,5 hós. 2 hetes kora óta szopizik, előtte lefejt anyatejet kapott, valamiért nehezen ment a mellre rakás. Teljesen kétségbe vagyok esve. Fogalmam sincs, hogy mikor éhes a baba, nem igazán jelez. Vagy 4 óránként etetem vagy 5, teljesen össze vissza, de van amikor 3. Egyszerűen nem érzem, hogy mikor kéne. Nagyon jókedvű, boldog, kiegyensúlyozott baba.


Folyamatosan mérem, hogy mennyit eszik, hogy megnyugodjak. De ez sem nyugtat meg, mert mostanában nem eszi meg a testtömegkiló x 150 adagot. Ez neki kb.700ml lenne. Mostanában viszont van, hogy csak 500 vagy annyi sem.

Van, hogy csak 70-et eszik és van, hogy 180-at, teljesen változó. Félek nagyon, hogy visszaesik a súlya, vagy valami gond lesz és tápszert kap majd. Illetve ha elrakom a mérleget, akkor nem tudom, hogy mennyit evett aznap, mikor lesz éhes stb...De így a mérleg is csak szorongást okoz.


A fejlődése rendben van, még előrébb is jár a korához képest (oldalra fordul, alkaron támaszkodik, nyakát születése óta tartja, az éjszakát hetek óta átalussza stb...). A súlyfejlődése is rendben volt, mindkét hónapban 900g-ot gyarapodott. De félek, hogy ha nem mérem, akkor ez megváltozik...



2021. máj. 20. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Tök jó, hogy akinek nincs gond, csinál magának.. Ahelyett, hogy élvezné a nyugodt éjszakakákat és nappalokat. Szanolgatas nélkül..
2021. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem a méréstől hízik. Miért változna, ha nem méred? Szerintem te is tudod, hogy túlpörgöd.
2021. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Jujj! Ezt így engedd el, mert bedilizel.

Ha van elég kakis, pisis pelus, akkor nincs gond.

Nem is egyformán híznak minden hónapban. Nem gépek.

Dobd ki a mérleget, és élvezd minden percét amit vele tölthetsz, mert nagyon hamar felnő. Majd a státuszon szól a védőnő ha valami gond lenne a súlyával.

4gyerkőcöm szopizik épp. Soha nem mértem mennyit evett, fogalmam sincs, mennyit kéne a nagykönyv szerint. Pisis pelus van bőven, kaki heti 1x, és boldog baba. Nekem ennyi elég.

2021. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első kettőnek a jóindulatú választ. Ha valaki szorong valami miatt, azt nem direkt csinálja, csak szólok.


Pisis pólus van, kakis ha egy héten egyszer, annak már örülök. Anyatejes babánál azt mondják, hogy ez normális.


Azért aggódom, mert egyszer említettem meg, hogy kevesebbet eszik a szokottnál, és máris a tápszert emlegették. És honnan tudjam, hogy hányszor ideális neki enni?

2021. máj. 20. 20:16
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi, ez nem feltétlen lesz hasznos, mivel én is most várom az elsőt, ellenben lett még jóval előtte egy kutyám, akivel kicsit hasonló a folyamat, mint a csecsemőnél.

Én mikor örökbe fogadtam és első kutya volt, fogalmam sem volt róla, hogy jó gazda vagyok-e, szeret-e a kutya, jó helye van nálam? Nem rontok el valamit? Teljes bizonytalanságba voltam és tele kérdőjelekkel. Nem ismertem a jeleit, a személyiségét, nem tudtam hogy állunk, nem ismertem a kutya testbeszédet.

Kb. jó 4 hónap volt, mire megláttam az első igazi kutyamosolyát. Akkor könnyebültem meg és éreztem azt, hogy mégsem vagyok egy világ szégyene. És onnantól már sokkal jobban bíztam magamban, az intuicióimban, már nemcsak csináltam dolgokat, hanem elkezdtem érteni is a dolgokat.


Szerintem neked is ez egy teljesen új és szokatlan helyzet. Az hiányzik, hogy bízz magadba, hogy jó anya vagy, jól csinálsz mindent. Ez igazából szerintem idővel elfog jönni neked, amikor már nem leszel olyan görcsös, és nemcsak csinálod a dolgokat a nagykönyv szerint, hanem elkezded érteni a folyamatokat. Akkor jobban bízzol majd magadba, a képességeidbe, és élvezni tudod teljesen az anyaságot.


Annyit tudok tanácsolni, hogy nyugi! :)

2021. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha éhezne akkor eleinte ordítással jelezné, majd elcsendesedne, besárgulna, rengeteget aludna, nem pisilne, és rongybabaként viselkedne mielőtt éhenhal.


Amígy a gyerek boldog, pisil, havonta gyarapszik, láthatóan egészséges, addig nem kell félni.


És kérlek lazíts!

2021. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi kulfoldon elunk, itt a vedono elbucsuzik 3 latogatas utan es a gyerekorvos csak akkor nez ra, ha oltja. Nem is emlekszem mikor mertek utoljara ,nem vettem merleget es mivel egeszseges, okat sem latom h odamenjunk. Igy eshet hogy fogalmam sincs mennyi a sulya, vagy a hossza, 74es meret ami kenyelmes (7hos), szoptatott baba. Eskuszom csak azert birizgalja az agyam h vajon mennyi a sulya h ossze tudjam merni az itt irtakkal vagy a masik ket gyerekemevel. Ha sir es nem tudom miert, szajaba teszem a mellem es megnyugszik. Vagy nyugtatja magat vagy eszik is. Most pl epp etetem mert ebredt es sirt es ezt kb 3orankent teszi, megfigyeltem mint az osember🙃

Nappal is kb 3orankent etetem, eszik amennyi jol esik es alszik v jatszik tovabb. Belehuzod magad egy gyomoridegbe ami sehova nem vezet. Ha ehes lesz, ha nem lesz neki eleg, sirassal jelzi majd. Nyugodj meg es elvezd a babaddal toltott idot ragorcsoles helyett. Ha szemmel lathatoan no a gyerek, toltodik az arca, gombolyodik, ha nem sir, ha nalad raadasul ejjel alszik, akkor o igy koszoni jol van es tojik ra h mi a standard.



Viszont! 4-5ora sok, lll.hu oldala szerint 8x kellene ennie szoptatott babanak, ha pl 8orat alszik neked ejjel, marad 16ora ami alatt 8x kellene szoptatnod (sok, keptelenseg, enyem pl ekkor 5x evett ataludt ejszaka mellett), akkor 2orankent meg kellene kinalnod. Ertheto h egy ekkora gyomorral 4-5orankent nem bir akkora mennyiseget megenni h hozza az eloirast amit neztel vhol. Szoval amit en tennek, reggel ebredeskor megetetnem es onnantol 3orankent megkinalnam ha nem sir, nyuglodik hamarabb. Ne felejtsd el h 2.5honaposan a vizet is a tejbol szerzi, kvazi iszik, gondolom te sem 5orankent iszol,plane otthon voltak 30fokok ismar. Olyankor meg a 3ora is sok, szomjas lehet, levinnem 2re.


Ra fogsz erezni! Egyebkent mi sem vagyunk mindig uolyan ehesek, h uakkora adagokat egyunk. Teljesen rendben van, ha egyszer kicsit masszor tobbet eszik. Ne merd ha nem szukseges!

2021. máj. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 hétben csak 50g-ot hízott, pedig minden ugyanúgy történik...ezért aggódom
2021. máj. 21. 04:09
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem mindig híznak egyenletesen.


Az én fiam folyton kis mennyiségeket evett, nem kövér, de hozzátáplálás kezdete óta szebben hízik.


Ha úgy érzed ez kevés, akkor ne várj 3-4 órát, kínáld meg 2-2,5 óra után, mert lehet ő is olyan mint az én fiam, nem 200 miliket eszik meg hanem max 100-at de azt többször.


Nálunk napi 8×120 mili volt ismerősömnek meg 5×180.


Ha a mennyiség kicsi, kínáld gyakrabban, ha nem fogadja el, akkor ne görcsölj.

Az enyém 5 hónaposan konkrétan fogyott egy nátha alatt.

2021. máj. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom 4-5 óránál előbb megkínálni, mert alszik :(
2021. máj. 21. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!