Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkakiütés mitől lehet és...

Pelenkakiütés mitől lehet és mit használjak rá?

Figyelt kérdés

Kizárt, hogy nem megfelelő higiénia okozná. Hipoallergén mosószert és öblítőt használok, mindent vasalok.

Minden nap fürdetem, Bioderma olajos fürdetővel és Uriage sampont használunk mellé.


Pampers Premium Care pelusa van és Pampers Aqua Pure törlőkendőt használunk. Mellette Sudocream popsikrém, minden pelenkázáskor.


Azért írtam le a márkákat, hátha valamelyik másnál is okozott hasonlót. Nem tudom mitől lehet, a két farpofáján egy-egy ötforintosnyi pelenkakiütés, és mintha kezdene a kis puniján is megjelenni...

Kentem Bepanthen Sensidermmel, de nem használ. Valami tipp? :(



2021. máj. 21. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi idős a baba?

Először én is a Pampers premium caret vettem, de 1 hét után borzasztó piros lett neki, nem bírta azt a belső hálós réteget, álandóan ráragadt... Mi váltottunk akkor Liberora, azóta nem piros neki egyáltalán. Ja és sudocreamet használunk mi is, pampersnél hiába kentem, váltás után 2 nappal már el is múlt.

2021. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

A mitől lehet, az azért egyértelmű. Benne van a nevében. Bár az inkább apró piros pöttyök formájában szokott megjelenni.

Neogranormonnal próbáld bekenni, az én gyerekeimnél az sokmindenre bevált.

Ha nagyon makacs és tényleg semmitől nem múlik, akkor meg kéne nézetni bőrgyógyásszal. Fiamnak volt ekcémája még pelenkás korában, a Heim Pál bőrgyógyászatára vittem, saját gyógyszertárukban, csak általuk készített kenőcsöt kapott rá, 2-3 nap alatt rendbe is jött és soha többet nem jött vissza.

2021. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezek apró piros, szárazabb pöttyök, de kis felületen. Lefényképezném, ha nem ilyen kènyes helyen lenne
2021. máj. 21. 19:54
 4/14 A kérdező kommentje:

2,5 hónapos a baba, ezeket mind a kezdetektől használjuk.

Esetleg parafinolaj kiüthette? Múltkor belefolyt egy kicsi a sudocreambe, utána pirosodott ki. Ki is dobtam a krémet...


Parafinolajat a hajlatokra szoktam használni a védőnő javaslatára, de elég sz.r az összetétele...

2021. máj. 21. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Még a fogzásra fogtam volna, akkor szokott gyakori lenni a pelenkakiütés, de elég pici még. Igaz, attól még lehet hogy az.

Olajat ne használj, nem jók. Sudocream mindenhova mehet.

Talán próbáld szellőztetni a popsiját sokat, rakj alá mondjuk vízhatlan lepedőt, és akkor sincs nagy probléma ha bepisil vagy bármi.

2021. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Tök mindegy milyen márkájú pelenkát veszel, műanyag és ezért bepállik a feneke, ha arra hajlamos.
2021. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Fogzani fogzik szerintem.

3 hete iszonyatosan nyáladzik, az utóbbi napokban pedig annyira, hogy ruhát kell rajta cserélni napközben. Cumit is folyamatosan kiköpi, néha nyöszörög szopizás közben.


Széklete továbbra sincs (heti 1-2x max, sokszor csak szélcsővel, mert tekeri a pocakját). A kiütések nem az ánusz körül vannak, de közel ahhoz, a farpofákon.

2021. máj. 21. 20:25
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, várom még őket, de a szellőztetést kipróbáljuk :)
2021. máj. 21. 20:25
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Szellőztetés és Weleda Calendula krém.
2021. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

A kisfiam most lesz 3 hónapos. Eddig hál’ Isten minket elkerült ez a probléma. Neki a bőre volt nagyon száraz születés után, valamint 1 hete 1-2 kisebb ekcémás foltot vettem észre a kezein, de mióta úgy fürdetem, hogy előre bekenem ezzel a gyógyszertári mosakodó kenőccsel, amit mindig a gyerekorvos ír fel így már teljesen elmúlott. Valamint esténként a La Rosche Posey lipikar balzsam AP+M lipidpótló testápolóját(még a kórházban ajánlották a csecsemősök) használom.


Popsijára az orvos által felírt kevert tégelyes popsikrémet szoktam jó vastagon.


Dm-ből a Libero Touch pelust használom. Popsitörlőt pedig a BabyLove Szenzitív nedves törlőkendőt mandulakivonattal. Ez 4db-os csomagban is szokott lenni. Nem olyan durván nedves, de eddig panaszom nem lehet rá. Oké nincs az a finom baba illata, de nekem nem az volt a lényeg. Úgyis pisit, kakit törlök vele. 😀

2021. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!