Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kieshet a kisfiam metsző foga ?

Kieshet a kisfiam metsző foga ?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiú. Örökmozgó és sajnos beütötte a száját az ablakba. Nyilván mellette voltam de nem tudtam megelőzni . Kicsit vérzett a foga, vagy az inye nem is tudom igazán ... Azután elállt a vérzés, óvatosan megnéztem , nem mozgott. Rá kb 20 percre megharapott akkor sem történt semmi . Most este épp hogy hozzá értem a fogkefevel és ismét vérezni kezdett . Doktornő nyaral jövő hét hétfőig . Annyira kivagyok. Szerintetek ki fog esni ? Meglazult ?

2021. máj. 25. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak ijesztegetni, orvos sem vagyok, barátainknál volt ilyen, talán hasonló korú is volt a fiúk. Vigyázni kellett rá nagyon, egy ideig csak pépeset ehetett, nehogy rosszul harapjon.
2021. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj te jó Isten ! Remélem nem fog neki kiesni . 😢
2021. máj. 25. 21:47
 3/10 A kérdező kommentje:

Olyan van hogy vissza erősödik ? Lehet hogy csak a foginy sérült kicsit . A napokban nem mosom a fogát és hátha nem lesz baj . .. sírok is épp , annyira kivagyok.


De azért valószínűleg jobban verezne vagy mozogna ha baj lenne ,nem ?

2021. máj. 25. 21:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat 3-4 éve korában szájba rúgta a nővére. 3:) Konkrétan ki is lazult a foga. A doki kent rá valami ragasztót, de azt mondta, a tejfog "visszaköt" a helyére, na, nem jut eszembe értelmesebb szó rá. :)

Végül elhalt a foga, picit szürkébb lett, mint a többi, de ha fogorvos barátnőm nem hívja fel rá a figyelmemet, nekem fel sem tűnt volna, és 7 és fél évesen esett ki, amikor nőni kezdett alatta az új foga.

A helyedben elvinném a körzeti fogorvoshoz holnap, nem várnék a magánra egy hetet.

2021. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát ez magától nem áll vissza ? Mert szerintem annyira nem ütötte meg . valószínűleg inkább csak az íny sérült .
2021. máj. 25. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, akiről írtam, neki rendbe jött, csak vigyázni kellett rá. Olyat is ismerek, mint a 4-es válaszban, ő bukott egyet kismotorral, elszürkült a foga, de nem esett ki.
2021. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem . köszönöm szépen a válaszokat. Holnap reggel felhívom az orvost .
2021. máj. 25. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Felnőtteknél ilyen esetben átmenetileg egymáshoz rögzítik a sérült meg a szomszédos nem mozgó fogakat, és így nagyobb eséllyel szilárdul vissza és marad meg, én úgy tudom. Szóval orvoshoz vidd mindenképp, szerintem tudnak segíteni.
2021. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megmutatni fogorvosnak, ahogy előttem is tanácsolták. Te is megnyugszol tőle, ha azt mondja semmi gond.


Egyébként tényleg nincsen nagy baj, ha le sem tört, beljebb se és kijjebb se nyomódott, nem is mozog. Az ínye könnyen megsérülhetett, lehetett az a vérzés oka.

De előfordulhat az is, hogy a fog egy pillanatra kimozdul a fogágyból, elszakad pár kis tartószalag, majd visszaugrik. Ezek a kis szakadások is lehetnek vérzésforrások. De ez sem egy extrém eset.

Annak ellenére, hogy nem mozog, mégis elhalhat a fogacskája, ilyenkor elszürkül, de nem kell megijedni ettől sem, amíg szép panasz- és gyulladásmentes (az esetek döntő többségében azok).


Fogmosás kell, csak hagyd ki azt a területet, ahol esetleg az íny sérülhetett.


Így az elmondásod alapján maximum harapási tilalmat (cumi!) és pépes étrendet ír majd elő a doki, semmi többet. Ha mégis picit meglazulna, ettől magától visszarögzül majd. Tejfogakat nem síneznek egymáshoz.

2021. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb másfél éves korában a kisfiam beütötte a fogát játék közben, hívtak a bölcsiből, hogy ömlik a szájából a vér, ezt meg kellene nézetni. Durván kilazult az egyik felső metszőfoga, konkrétan fityegett, de a fogorvos is csak annyit tudott mondani, hogy vagy kiesik, vagy nem, szerencsére nem az ínye fele tolódott vissza, így a maradandó fog csírája nem sérült. 6 hétig csak pépeset ehetett, de én még utána is sokáig izgultam mi lesz vele. Teljesen visszarögzült magától, és nem is szürkült be, nem halt el. Pedig tényleg nagyon durván nézett ki, alig mertük mosni is, hogy nehogy a fogkefe nyomja ki végül, annyira mozgott. Szóval az én fiam szerencsésen megúszta (viszonylag), teljesen visszarögzült a foga, annyi, hogy egy icipicit csálé, nem teljesen ugyanoda állt vissza. Ilyen korban még nagyon könnyen regenerálódnak, ha nem tört le semmi, jó eséllyel nem lesz gond nálatok sem :)
2021. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!