Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia miatt nőhetnek...

Tejallergia miatt nőhetnek lassabban a fogak? Tejallergiás babák anyukái! Mennyi idő alatt nőtt meg rendesen egy (metsző) fog?

Figyelt kérdés
Talán nagyon buta kérdésnek tűnik de az első 6 fog miatt 5-6 napig szenvedett alkalmanként és nagyon lassan látszott, 3-4 hónap kb mire teljesen kint volt az első 2. Erre a 7. foga (azóta kapja a speciális tápszert) 2 nap szenvedés után áttört, ez eleve furcsa volt, ráadásul 1 hét alatt behozta méretben azt, ami másfél hónapja kint van. Vagy ez a fog minden babánál gyorsabban nő?
2016. aug. 28. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem írod melyik fog. Az hogy 7., nem mond semmit, mivel a fogak nem azonos sorrendben jönnek, csak az egyes típusú fogak átlagos kibújási ideje ismert, de még az is borulhat. Ismerek olyan babat, akinek az egyik örlő volt az első és utána jöttek a metszők.


Egyébként a lányom nem allergiás, de neki se ugyanannyi idő alatt jönnek ki a fogai. Az első foga (alsó középső jobb metsző) 1,5 hónap alatt nőtt 2 mm-t, míg a 2-3 héttel később áttörő felső középső metszők már majdnem teljesen kint voltak addigra.

2016. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, alsó szélső metszőfog. Ezek szerint előfordul és csak véletlen egybeesés. Köszönöm a válaszod!
2016. aug. 28. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, hogy van összefüggés. Nálunk mindkét gyerek tejérzékeny. Fiamnak őrült lassan jöttek a fogai. Lányomnak sokkal gyorsabban, de a teljes tejdiéta mellett mindig akkor, amikor észbe kaptam, és elkezdtem kálciumot szedni (sokszor elfelejtettem, akár hónapokig).

Talán nem szívódik fel olyan jól a kálcium, de ez csak tipp, egyáltalán nem értek hozzá. :)

2016. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!