Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell idegesíteni az...

Miért kell idegesíteni az ilyenekkel? Vagy baj lenne valóban a babámmal?

Figyelt kérdés
Fél éves lesz a napokban. Sajnos nem valami jó alvó, felriad a saját mocorgására éjszaka, fogzik és a mozgásfejlődés is bezavar. Napközben sem alszik valami mélyen, max 1,5 órát alszik bent, kint többet. Éjszaka még 1x eszik, általában hajnali 1 kor, és átlag 9 kor alszik el...Anyósom dumál, hogy ne adjak neki enni éjjel, csak teát(??!), már nagyfiú, ki kéne bírnia. Vacsira meg adjak neki tejbegrízt(?!?), mert attól majd végig alussza biztos. Ha nem lenne éhes nem tolna be éjjel 180 ml tápszert, vissza is alszik egyből. Néha jobban alszik, nem riad fel 2 óránként, néha sajnos igen, de hát baba! A hozzátáplálással is döcögünk, eddig viszonylag szépen evett(bár nem sokat max 50 ml),bevezettem sokmindent, pépeket is kapott már, de 1 hete csak toporgunk. Ma is csak öklendezett, nem nyitja a száját sem semmire, bosszant, de nem erőltetem. Csak a tápszert fogadja el. Anyósom szerint bele kéne kicsit tuszkolnom, biztos csak kéreti magát, adjak neki piskótát, cukrozzam meg az almapürét, metthát ennie kell, válogatós lesz. Még nem kapott sem glutént, sem húst. Most hanyagolni akarom egy idöre, max sima gabonapéppel fogom uzsira kínálni. Egyébként 3 hete kezdtük el a HT-t. Nagyon dühít, hogy elbizonytalanít ez a sok kéretlen okoskodás. Szerintetek ez normális baba viselkedés?
2021. máj. 26. 11:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, hajnali 2 kor eszik,nem 1 kor.. De volt olyan is, hogy csak 4 kor kérte, változó.
2021. máj. 26. 11:28
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez normális babaviselkedés és anyósodra véletlenül se hallgass. Ne erőltesd az étkezést, pont, hogy attól lesznek később étkezési zavarai. Sokan felnőttként sem képesek megenni a tökfőzeléket, mert gyerekként nagyon erőltették nekik. Jól csinálod. Hallgass az ösztöneidre és megérzéseidre. Te vagy az anyja, te ismered legjobban a gyereked, te tudod legjobban, mire van szüksége és mikor.


Amúgy csak jelentem, hogy a 10 hónaposom sem alussza át az éjszakát, és átlag 3-4 alkalommal felébred még szopizni. Foga is jön, járni is most kezdett el, szeparálódik is, mittudomén mi van vele még. Napközben ha 1,5 órát alszik, akkor ránézek, hogy szuszog-e még, mert max 30-40 perc az átlag. Szóval örülj a babádnak, szeresd, anyósod meg szereld le valami okossággal, de véletlenül se bízd rá a gyereket, mert a végén még megtömi cukrozott almapürével, aztán majd járhattok diabetológiára a kétévessel...

2021. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Te is tudod a választ, HT elején minden normális, anyossal meg ne beszélgess, hagyd rá h jól van anyuka, jól van köszönöm, tessék csak menni.
2021. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne oszd meg vele ezeket.. Mond, hogy eszik ahogy kell, alszik ahogy neki jó és kész. Ha ilyen, ne ossz meg vele minden reszletet. A tanácsaira pedig mond , hogy beszéltél már a védőnővel, elmondta hogyan csináld és amiket ő mond azokat már nem ajánlják, cáfold meg nyugodtan tényekkel. Ha nem ért belőle, nem baj. Legyél határozott, magabiztos, állj ki magatokért.
2021. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Igen még csak fél éves. Az anyósoddal nem kell foglalkozni a te gyereked. Veled van jobban ismered. Fogzik is, ahogy írtad ilyenkor sokkal nyűgösebbek. Nem szabad erőltetni semmit, főleg nem lenyomni a torkán, ha nem nyitja a száját. Hülyeség, hogy egy fél évesbe bár ennyi mindent bele kellene tuszkolni. Minden baba más, ha ő kevésbé alkalmazkodik a hozzátápláláshoz, de a tápszert megeszi semmi baj. Lassabban haladjatok nem kell egyszerre mindent is. Sok gyerek az első körben csak 1-2 valamit akar elfogadni, meg ettől nem lesz válogatós. Lesz olyan később is hogy valamilyen ételt nem akar elfogadni, nem kell erőltetni majd később megpróbálod vele megint.
2021. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Az én fiam sem aludt, a HT elején úgy tűnt rossz evő lesz.


Most 5 éves, jó etvagyu, nem válogatós, zöldség kedvelő, igaz sokáig nem aludtunk, de ez is megoldodott aztán, hokuszpokusz nem segített csak az idő

2021. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Fiam másfél évesen kezdett általudni éjszakát de még most is van hogy ébred. Tehát azzal hogy nem eszik éjszaka és normális vacsorát kap sincs megoldva a dolog. Ez egy ősrégi tévhit.

Semmi baj nincs a babáddal. Csináld úgy ahogy nektek jó. Anyóst meg ne avasd be ha ilyen okoskodó

2021. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Jól csinálod, igazad van, ne legyél bizonytalan!

Anyós jót akar, de tojni rá, megváltozott a világ az ő idejéhez képest, csak épp nem fogadja el/fogja fel.

2021. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod le van sajnos maradva, a saját emlékeit próbálja rádbeszélni. Akkor lehet, hogy ez szuper volt, de az már történelem.

Esetleg érvelj azzal, hogy a védőnő megnyugtatott, hogy minden rendben, ez így normális, és a hozzátáplálást is a korszerű ajánlások szerint szeretnéd csinálni, mert nem véletlenül változott az ajánlás az elmúlt x évben.

Én fél évesen kezdtem a hozzátáplálást, se pép, se cukros dolog, éjszaka szopizott, semmi teázgatás, akkor még órákig ébren lehetettem volna vele. Nem most fogod elkapatni, anyósod el van tévedve. Neki még elsődleges az anyatej/tápszer. A hozzátáplálás csak hangolódás arra, hogy mi lesz később. Ismerkedés. Nem azzal kell jóllaknia.

2021. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogy az ilyen segíteni akarások, meg jó tanácsok, különösen az anyós részéről nem rólad, vagy a babádról szólnak, hanem őróla. Ő akarja, hogy fontos legyen, hogy szükséged legyen rá, meg a tanácsaira, hogy meghatározó személyiség legyen a ti családotokban. Ennek több háttere is van, lehet a saját kudarcait, sikertelenségeit akarja kompenzálni az unokával, vagy kétségbeesés, hogy a gyereke felnőtt minden tekintetben, már nem lesz szükség őrá.


A babád teljesen normálisan viselkedik, ezen ne aggódj. Te vagy vele 0-24-ig, a legtermészetesebb dolog, hogy te tudod, mi a jó neki. Akkor is, ha anyós pörög a hátán, mint a büdösbogár, hogy de ő felnevelt x gyereket. Eleve nem is szeretem, mikor a mai 50-60-70-es korosztály ezt lehivatkozza, nagyon sok dolog megdőlt már, amit anno úgy tartottak, mint kőbe vésett szabályokat (pl ha én hallgattam volna anyósomra, akkor lett volna egy hasfájós babám, akit feleslegesen tömtem volna gyógyszerrel, pedig csak éhes volt - anyós meg a mai napig néz a legnagyobb megdöbbenéssel, hogy hogy lehet, hogy a baba 2 óra után enni kér, amikor 3 órára kéne). Leírásod alapján minden rendben van. Anyósoddal kapcsolatban pedig: azért van 2 füled, hogy az egyiken be, a másikon ki :) ne foglalkozz vele, ez a legjobb, amit tehetsz, nem bosszantod magadat sem, ha összeveszel vele, meg ő sem kap direkt elutasítást.

2021. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!